jamejamonline
سیاسی مجلس کد خبر: ۱۰۴۰۲۵۶   ۲۱ خرداد ۱۳۹۶  |  ۱۲:۲۵

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: حضور همه مسئولان نظام در تشییع پیکر پاک شهدا در روز جمعه هم صدایی و اراده مشترک همه بخش‌های نظام را در راه مبارزه با جلادان تروریست نشان داد.

نمایندگان قصد داشتند برای مقابله با تروریست ها سلاح در دست بگیرند

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، علی لاریجانی در آغاز جلسه علنی امروز مجلس (21 خرداد 96) با اشاره به حادثه تروریستی هفته گذشته در مجلس و مرقد امام (ره) گفت: نمایندگان در حادثه تروریستی چهارشنبه هفته قبل شاهد دو صحنه متفاوت بودند از یکسو تروریست‌ها وارد ساختمان ارتباط مردمی نمایندگان شدند و مراجعین و کارکنان مجلس را مورد هدف قرار دادند و ناجوانمردانه 18 نفر از آنان را به شهادت رساندند و 30 و اندی از آنان را مجروح کردند.

وی افزود: در بین این افراد کسانی بودند که فقط برای رفع نیازهای اولیه خودشان آمده بودند و به عنوان نمونه یکی از خانم‌هایی که در نهضت‌ سوادآموزی مشغول به کار است در جریان این حادثه تروریستی به شهادت رسیده است یا یک کارگر فضای سبز و تروریست‌ها به اینگونه افراد حمله کرده‌اند و این صحنه بسیار غم‌انگیز و دردآور بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: گرچه تروریست‌ها نتوانستند به هدف خود که دسترسی به پارلمان بود برسند اما شهادت عزیزان همه ما را داغدار کرد. به ارواح مطهر شهدای گرانقدر حادثه تروریستی چهارشنبه هفته قبل درود می‌فرستیم.

لاریجانی خاطرنشان کرد: روی دیگر این حادثه روحیه بالای نمایندگان و آمادگی آنان برای مجاهدت در مبارزه با تروریست‌ها بود که صحنه‌ای بسیار غرورآفرین را در تاریخ پارلمان ایران به نمایش گذاشت. مراجعات مکرر نمایندگان به اینجانب جهت برداشتن سلاح و مبارزه با تروریست‌های جانی و اصرار بر اینکه پارلمان‌ حتی یک لحظه تعطیل نشود واقعا صحنه شورانگیزی از مجاهدت ملت را ترسیم می‌کرد و من از صمیم قلب از همه همکاران تشکر می‌کنم.

وی افزود: تروریست‌های بد صفت باید می‌فهمیدند که با ملتی مقاوم و مجاهد طرف هستند و نمایندگان ملت که عصاره فضائل همین ملت سلحشور هستند غیرت انقلابی را به خوبی به نمایش گذاشتند.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: حضور همه مسئولان نظام در تشییع پیکر پاک شهدا در روز جمعه هم صدایی و اراده مشترک همه بخش‌های نظام را در راه مبارزه با جلادان تروریست نشان داد و از طرفی تشییع باشکوه شهدا توسط ملت در تهران و شهرستان‌ها وجه دیگر اراده ملی را به ظهور رساند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج یکی از مهم‌ترین مواریث امام و انقلاب ماست که توانسته در مقاطع مختلف خدمات گسترده‌ای به ایران عزیز داشته باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها