jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۰۳۹۸۰۱   ۲۰ خرداد ۱۳۹۶  |  ۱۱:۳۷

تیم های ملی فوتبال ایران و ازبکستان پس فردا دوشنبه بیست و دوم خرداد ماه از ساعت 21:15 در ورزشگاه آزادی به مصاف یکدیگر می روند.

ورزشگاه آزادی، «دیگ جوشان» خاور میانه / وحشت ازبک ها از «خاص ترین» ورزشگاه آسیا

به گزارش جام جم آنلاین ، پیروزی در این دیدار به معنای دومین صعود پی در پی شاگردان کارلوس کی روش به جام جهانی است.

ایران میزبان این مسابقه است، مسابقه ای که در یکی از بزرگ ترین ورزشگاه های دنیا برگزار خواهد شد یعنی ورزشگاه آزادی.

در آستانه این دیدار حیاتی و بسیار مهم در انتخابی جام جهانی 2018 روسیه رسانه ها و سایت های ازبکستانی اخبار و گزارش های متعددی پیرامون این دیدار کار می کنند.

یکی از نکاتی که مورد توجه رسانه های ازبکستانی قرار گرفته ورزشگاه آزادی است، ورزشگاهی که گویا ازبک ها به آن علاقه ای خاص دارند و البته بابت بازی کردن در آن می ترسند.

دیگ جوشان خاورمیانه

سایت uz24 ازبکستان درباره تقابل دیدار تیم های ایران و ازبکستان نوشت: «تیم ملی فوتبال ایران با تمام نیرو در این دیدار به میدان می رود. آنها میخواهند در برابر تماشاگران خود جشن صعود بگیرند و برای این کار باید مقابل ما (ازبکستان) پیروز شوند. کار مشکل است آن هم در ورزشگاهی که دیگ جوشان خاورمیانه به شمار می آید. مملو از تماشاگر و مملو از شور و هیجان. خیلی ترسناک اما جذاب است. »

ورزشگاه خاص آسیا

مطلب سایت uzdaily هم از بیشتر به ترس ازبک ها از بازی کردن در ورزشگاه آزادی می پردازد: «ورزشگاه آزادی یکی از پرظرفیت ترین ورزشگاه های دنیاست. این ورزشگاه می تواند گنجایش 100 هزار نفر را هم داشته باشد. در میان هیاهوی هزاران تماشاگر ایرانی بازی کردن هم می تواند لذت بخش باشد و هم بسیار سخت. سد محکمی در برابر ماست.»

ازبک ها در آزادی

uza هم به حضور چشمگیر ازبکستانی ها در ورزشگاه آزادی اشاره می کند: «قرار نیست تمام سکوها مال ایرانی ها باشد. تعداد چشمگیری از تماشاگران ازبکستانی در ورزشگاه آزادی حضور خواهند داشت و تیم ملی کشورشان را تشویق می کنند. آزادی شب هیجان انگیزی را در پیش رو دارد.»

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها