jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۰۳۹۶۲۸ ۱۹ خرداد ۱۳۹۶  |  ۲۳:۳۰

در ادامه پیشروی های نیروهای ارتش سوریه و عراق و حشد شعبی این کشور این نیروها توانستند خود را به مرزهای مشترک دو کشور برسانند.

ارتش عراق و سوریه به مرزهای مشترک دو کشور رسیدند

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، خبرنگار شبکه المیادین گزارش داد که یگانهای ارتش سوریه با همکاری هم پیمانان خود توانستند به مرزهای مشترک با عراق واقع در شمال شرق التنف واقع در حومه شرقی حمص برسند در همین راستا نیروهای حشد شعبی نیز به همراه ارتش عراق به این مرزها از سمت این کشور رسیدند.

بر اساس این گزارش ارتش و نیروهای هم پیمان توانستند کنترل ۵۰۰۰ کیلومتر مربع را به دست بگیرند. این مساحت به ۱۵ هزار کیلومتر مربعی اضافه میشود که پیشتر ارتش سوریه توانسته بود کنترل آنرا به دست بگیرد.

این دستاورد بعد از گذشت دو روز از اعلام جزئیات تجاوز ائتلاف آمریکا علیه ارتش سوریه در منطقه التنف صورت می گیرد.

رسیدن نیروهای ارتش و حشد شعبی عراق به مرزهای مشترک با سوریه نیز بعد از آزاد سازی گذرگاه تل صفوک به عنوان دومین گذرگاه رسمی میان عراق و سوریه صورت میگیرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر