jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۰۳۹۳۷۱   ۱۸ خرداد ۱۳۹۶  |  ۱۸:۴۵

نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در خصوص حادثه تروریستی روز گذشته در مجلس شورای اسلامی و حرم مطهرامام راحل اطلاعیه ای صادر کرد.

سرعت عمل نیروهای پلیس فرصت را از تروریست‌ها گرفت

به گزارش جام جم آنلاین از پایگاه خبری پلیس، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در خصوص حادثه تروریستی روز گذشته در مجلس شورای اسلامی و حرم مطهرامام راحل اطلاعیه ای صادر کرد.

متن اطلاعیه به شرح ذیل است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

ملت رشید و مومن ایران ؛ حادثه تروریستی و مذبوحانه روز چهارشنبه نشان داد گرچه تروریست های اجیر شده در عداوت و خصومت با مردم انقلابی ایران از هیچ رفتار سبعانه و اقدام قساوت آمیزی فروگذار نمی‌کنند اما اینگونه اقدامات وحشیانه نه تنها هیچ خللی در اراده پولادین مردم ایران پدید نمی آورد بلکه عزم آنان را برای دفاع از ارزش های دینی و ملی خود صد چندان می سازد.

اقدام سریع، هوشیارانه و هماهنگ نیروهای انتظامی،نظامی، امنیتی و اطلاعاتی در مقابله با تروریست های کوردل ضمن اینکه درسی بزرگ به گروهک های مزدور و حامیان ریز و درشت آنان داد، شگفتی همگان را نیز برانگیخت.

واکنش و سرعت عمل نیروهای پلیس پایتخت نیز آنچنان هوشمندانه و مجاهدانه بود که هر نوع ابتکار عملی را از تروریست ها سلب و آنان را درعملی ساختن افکار پلیدشان ناکام گذاشت و با اقدام و شلیک بموقع ماموران کلانتری حرم، تروریست ها آرزوی ورود به حرم حضرت امام (ره) و انجام اقدام مذبوحانه را با خود به جهنم بردند و همچنین با حضور بهنگام و سریع یگان های ویژه ناجا (نوپو) و عوامل انتظامی در محدوده مجلس شورای اسلامی، در کنار برادران متعهد و از جان گذشته سپاه پاسداران برای ایجاد امنیت و برداشتن سایه رعب و ناامنی در کشور موثر واقع گردیدند.

واکنش مردم کشورمان در برابر حادثه تروریستی روز چهارشنبه، به ویژه واکنش شجاعت آمیز آنانی که به محل وقوع حوادث نزدیک بودند،نشان داد ملتی که اتفاقاتی نظیر جنگ تحمیلی و حوادث تروریستی دهه شصت و بحران های محلی دهه آغازین بعد از پیروزی انقلاب اسلامی را به صورت موفقیت آمیز و اعجاز گونه پشت سر نهاده است، در برابر اینگونه اقدامات ایذایی و مذبوحانه خم به ابرو نمی آورد و آرامش و امنیت خود را فرو نمی گذارد.

نیروی انتظامی ضمن تسلیت شهادت جمعی از هموطنان عزیزمان به مقام معظم رهبری و فرماندهی معظم کل قوا، ملت رشید ایران بویژه خانواده های ارجمند آن عزیزان و اظهار همدردی با مجروحان و مصدومان این حادثه تروریستی، به ملت بزرگ ایران اطمینان می دهد که با اقتدار و صلابت و آمادگی فزون تر از همیشه و به فضل و کرم الهی، حافظ امنیت و آرامش آنان خواهد بود و به تروریست های مزدور و حامیان آنها اجازه نخواهد داد که لذت امنیت بی بدیل کشور را از چنین ملت شجاع، با اراده و بزرگی بستانند.»

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

شرط اول رفع تحریم‌ها

شرط اول رفع تحریم‌ها

درباره برجام و چگونگی مواجهه با آن راهکارهای مختلفی در نظر گرفته شده اما نکته اصلی این است که مجلس شورای اسلامی قانونی را تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها به تصویب رساند و از سوی شورای نگهبان هم مورد تایید قرار گرفته است و نوع مواجهه ما با برجام باید دقیقا منطبق با مفاد قانون تصویب شده از سوی مجلس باشد.

کف مطالبات ایران

کف مطالبات ایران

آمریکا برای بازگشت به برجام باید تمام تحریم‌ها علیه ایران را لغو کند چرا که بدون لغو تحریم‌ها بازگشت معنایی ندارد، همان‌طور که رهبری تاکید داشتند ابتدا همه تحریم‌ها لغو شده و پس از آن باید خواستار بازگشت به برجام باشند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر