یاوه‌گویی جدید وزیر خارجه عربستان

ایران در پی احیای امپراتوری پارس است

وزیر خارجه عربستان سعودی بار دیگر ادعاهای مضحک و بی‌اساس ریاض علیه ایران را مطرح کرد و این کشور را حامی تروریست دانست.
کد خبر: ۱۰۳۸۸۵۷
ایران در پی احیای امپراتوری پارس است

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران، عادل الجبیر در گفتگو با فرانس 24 در اظهاراتی گزاف ادعا کرد: ایران به فکر زنده کردن امپراتوری پارس است و تحقق این کار در گرو سیطره بر کشورهای منطقه است.

وی در این گفتگوی اختصاصی درباره علت قطع روابط کشورش با قطر و اقدام کشورهای متحد آن علیه دوحه، با مطرح کردن ادعاهای تکراری و مضحک ریاض علیه کشورمان گفت: «ما آشکارا به همه گفته‌ایم که ایران، نیرویی برهم زننده ثبات است که هرج و مرج را تشویق می‌کند. ایران، نیرویی برای مرگ و ویرانی است. ما بارها اعلام کرده‌ایم که سیاست ایران از فرقه‌گرایی در خاورمیانه تغذیه می‌شود و همچنین به همه اعلام کرده‌ایم که آرزوی ایران برای زنده کردن امپراتوری پارس، مستلزم آن است که بر کشورهای خاورمیانه تسلط پیدا کند و سیطره خود را بر خاورمیانه گسترش دهد.»

وزیر خارجه بزرگترین کشور حامی تروریست در ادامه ادعاهای گزاف خود افزود: «همه این سیاست‌های ایران برای ما قابل قبول نیست. حمایت ایران از تروریسم نباید بیش از این ادامه یابد و به همین علت ایران به عنوان بزرگترین حامی تروریسم در جهان شناخته شده است. با توجه به این، ما بر این باوریم که هرگونه روابطه با ایران و هرگونه نزدیک شدن به ایران، پیامدهای بسیار منفی خواهد داشت.»

الجبیر در ادامه ایمن مصاحبه، در اظهاراتی گستاخانه گفت: «نظام سیاسی ایران را به دلیل مداخله در امور داخلی دیگر کشورها باید مجازات کرد.»

وزیر خارجه عربستان سعودی در بخشی دیگر از اظهاراتش در توجیه علت اقدام کشورش و متحدان آن علیه قطر گفت: ما می‌خواهیم قطر به قول‌های که چند سال پیش داده بود، عمل کند؛ یعنی به حمایت از گروه‌های تروریستی پایان دهد، جلو فعالیت رسانه‌های دشمن را بگیرد و به دخالت در امور دیگر کشورها خاتمه دهد. ما این تصمیم را با ناراحتی گرفتیم، اما این کار را انجام دادیم تا قطر متوجه شود که سیاست‌هایش قابل قبول و پایدار نیست و باید تغییر کند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها