jamejamonline
استان ها کرمان کد خبر: ۱۰۳۷۱۰۷ ۱۰ خرداد ۱۳۹۶  |  ۱۸:۱۰

رئیس کل دادگستری استان کرمان از صدور حکم قصاص عامل حادثه تلخ روستای جهان آباد فهرج خبر داد و گفت: متهم (ش.ن) بابت ارتکاب قتل عمد، به 10 فقره قصاص نفس از نوع حلق آویز بر چوبه دار محکوم شده است.

قاتل فهرجی به 10بار قصاص نفس محکوم شد

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران، یدالله موحد گفت: بزودی حکم به محکوم علیه ابلاغ می شود و قابل اعتراض در دیوان عالی کشور است و پس از قطعیت در دیوان عالی کشور حکم به مرحله اجرا در خواهد آمد.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان در خصوص نحوه اجرای حکم نیز گفت: قاعدتا در زمان اجرای حکم و بنا به شرایط زمانی و مکانی ، تصمیم در خصوص اجرای حکم چه در ملاء عام ویا در محل زندان باجلب نظر دادگاه گرفته خواهد شد.

یدالله موحد در تشریح جزئیات این خبر گفت: محتویات پرونده حکایت از آن دارد در تاریخ 2 دی ماه سال گذشته مقارن ساعت 18:30 دقیقه فردی مسلح به سلاح جنگی کلاشینکف به منزل فردی به هویت (ک.د) واقع در روستای جهان آباد از توابع شهرستان فهرج یورش برده وبا تیراندازی به سمت افراد حاضر در منزل اقدام به قتل جمعا 10 نفر (8زن و 2مرد) و ایراد جرح عمدی 4 نفر دیگر (3زن ویک مرد) نموده است.

وی با اشاره به اینکه بلافاصله اقدامات لازم برای دستگیری قاتل صادر گردید، افزود:پس از این حادثه مامورین در صحنه حاضر و ضمن انعکاس مشاهدات خود و تایید آثار خون زیاد در محل یک خشاب خالی و تعدادی پوکه جمع آوری نموده اند ودر تحقیقات اولیه داماد خانواده به نام (ش.ن)به عنوان ضارب معرفی مورد تعقیب قرار می گیرد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان ادامه داد: در تاریخ 5 دی ماه 95 متهم در شهرستان ایرانشهر شناسایی و با بکار گیری شگردهای پلیسی و در حالیکه مقاومت می نموده دستگیر و به دادسرای حوزه قضایی محل وقوع جرم اعزام می شود.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان گفت:در ادامه با درخواست احاله و موافقت دیوانعالی کشور رسیدگی به موضوع به مراجع قضائی شهرستان کرمان محول و با صدور کیفرخواست در دادسرای عمومی و انقلاب کرمان پرونده جهت رسیدگی به شعبه اول کیفری یک کرمان ارجاع شد.

وی با بیان اینکه علت و انگیزه اصلی این حادثه اختلافات خانوادگی بوده است،عنوان کرد: طبق نظریه پزشکی قانونی در خصوص وضعیت روحی وروانی متهم در حین ارتکاب جرم که فاقد اختلال روانی تشخیص داده شده است.

موحد گفت:دادگاه مستندا به مواد قانونی،رای بر محکومیت متهم موصوف بابت ارتکاب قتل عمدبه 10 فقره قصاص نفس از نوع حلق آویز بر چوبه دار نموده است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان ادامه داد: بابت جنبه عمومی بزه جرح عمدی نیز متهم به تحمل 5سال حبس تعزیری درجه 5 وبابت بزه خرید و نگهداری غیرمجاز سلاح ومهمات جنگی علاوه بر ضبط سلاح ومهمات مکشوفه به تحمل 5سال حبس تعزیری درجه 5 محکوم شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: