مرد جوانی که به خاطر اختلاف مالی یک میلیارد تومانی صاحب معدنی در اطراف تهران را به قتل رسانده بود، شناسایی و دستگیر شد.
کد خبر: ۱۰۳۵۷۲۳
قتل مالک معدن به خاطر اختلاف یک میلیارد تومانی +عکس

به گزارش جام جم آنلاین از پلیس آگاهی تهران بزرگ، ساعت 16 بامداد روز31 اردیبهشت ماه وقوع یک قتل به کلانتری ۱۷۴ قیام دشت اعلام شد.

با حضور مأموران کلانتری در محل جنایت واقع در یک معدن مس در محدوده روستای چهل قز و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد مالک معدن به نام «اکبر» ۴۵ ساله بر اثر اصابت گلوله و ضربات متعدد جسم تیز به قسمت‌های مختلف بدن به قتل رسیده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «قتل عمد» و به دستور رئیس شعبه ۱۰۱ دادگاه خاوران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

کارآگاهان اداره دهم با حضور در محل جنایت به تحقیق از نگهبان معدن پرداختند که موضوع قتل صاحب معدن را به پلیس اطلاع داده بود.

نگهبان معدن به کارآگاهان گفت:با وجود تعطیلی معدن، مقتول حدودا ساعت ۱۲بامداد به معدن آمد و عنوان داشت که با دو نفر قرار ملاقات دارد و از من خواست تا آن‌ها را به دفترش در داخل معدن راهنمایی کنم. حدود ساعت ۱۵دقیقه بامداد ، دو جوان با یک پراید به معدن آمدند و عنوان داشتند که با مقتول قرار ملاقات دارند؛ من نیز بنا به گفته مقتول، آن‌ها را به دفتر کارش راهنمایی کرده و خودم به کیوسک نگهبانی بازگشتم. حدودا نیم ساعت از حضور این دو نفر در دفتر مقتول نگذشته بود که ناگهان صدای شلیک گلوله آمد. به نزدیکی دفتر کار مقتول رسیدم که آن دو جوان را در حال خروج از دفتر دیدم. یک نفر از آن‌ها اسلحه کمری در دست داشت به سمت من آمد و لوله اسلحه اش را روی سینه ام گذاشت و مرا تهدید به کشتن کرد. پس از رفتن آن‌ها، خودم را به داخل دفتر کار مقتول رساندم و با کمی جستجو جسد صاحب معدن (مقتول) را در نزدیکی دیوار پشتی دفتر پیدا کردم. بلافاصله از دفتر بیرون آمده و موضوع را به پلیس اطلاع دادم.

کارآگاهان اداره دهم در چندین نوبت چهره نگاری و جمع بندی اطلاعات ارائه شده از سوی نگهبان معدن، چهره‌ای فرضی از دو جوان پراید سوار را بدست آوردند؛ در ادامه و با انجام تحقیقات از اعضای خانواده مقتول، کارآگاهان موفق به شناسایی تصاویر دو برادر به نام‌های «مجتبی» ۳۷ ساله و «مهدی» ۲۵ ساله شده و تصاویر آن‌ها از سوی نگهبان معدن نیز مورد شناسایی قرار گرفت.

با شناسایی «مجتبی و مهدی»، دستگیری آن‌ها در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و روز گذشته، هر دو نفر آن‌ها در منطقه اتابک دستگیر و به اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

مجتبی (برادر بزرگتر) در همان تحقیقات اولیه صراحتا به ارتکاب جنایت اعتراف و عنوان داشت که برادرش در ارتکاب جنایت هیچ نقش و مشارکتی نداشته و در زمان جنایت تنها نظاره گر بوده است.

مجتبی در خصوص انگیزه و نحوه ارتکاب جنایت به کارآگاهان گفت: حدود ۶ سال پیش مقتول در مغازه‌ بنده در منطقه اتابک کار می‌کرد تا اینکه یک روز اسنادی را در خصوص مالکیتش بر یک معدن ارائه کرد و عنوان داشت که مالک یک معدن مس در محدوده روستای چهل قز است، اما سرمایه‌ای برای بهره برداری از آنجا را ندارد. به این بهانه به من پیشنهاد سرمایه گذاری در زمینه استخراج معدن را مطرح کرد و پس از قبول پیشنهاد از سوی بنده قرار بر آن شد تا ۵ درصد مالکیت معدن به من واگذار شود.

وی افزود: با فروش منزل و مغازه خود مبلغی در حدود یک میلیارد تهیه کرده و در معدن مس روستای چهل قز سرمایه گذاری کردم؛ با وجود قرار اولیه ما دو نفر، هر بار مقتول به بهانه‌های مختلف در طی این چند سال از ثبت مالکیت ۵ درصد معدن به بنده خودداری می‌کرد و این در حالی بود که قرارداد مابین ما دو نفر تماما به صورت زبانی بسته شده بود و هیچ قرارداد مکتوبی در این خصوص وجود نداشت.مجتبی در خصوص نحوه ارتکاب جنایت نیز گفت: از حدود چند سال پیش اسلحه‌ای را خریداری و آنرا نگهداری می‌کردم؛ روز جنایت به واسطه ترسی که از مقتول داشتم اسلحه و همچنین یک چاقو را با خودم برداشتم و به همراه برادرم به سمت معدن براه افتادیم. داخل دفتر در حال صحبت با مقتول بودم؛ از او درخواست بازپرداخت پولم را کردم، اما ناگهان منکر هرگونه دریافت پولی از من شد؛ دیگر متوجه چیزی نشدم؛ اسلحه را از زیر لباسم خارج کردم؛ مقتول با دیدن اسلحه از پشت صندلی بلند شد و به سمت دیوار پشتی دفتر فرار کرد که گلوله اول شلیک شد؛ مقتول روی زمین افتاده بود که خودم را بالای سرش رساندم و گلوله دوم را به سینه اش شلیک کردم. متوجه هیچ چیز نبودم برادرم گیج و مات نظاره گر ماجرا بود؛ با چاقویی که همراه داشتم، چند ضربه به پهلو، دست و گردن مقتول زده و از دفتر خارج شدم. نگهبان معدن را در مقابل دفتر مقتول دیدم؛ با تهدید اسلحه، نگهبان نیز کاری نکرد و من به همراه برادرم از محل متواری شدیم.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: با توجه به اعترافات صریح متهم اصلی پرونده در خصوص ارتکاب جنایت و برای انجام تحقیقات تکمیلی، قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی صادر و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها