jamejamonline
استان ها گیلان کد خبر: ۱۰۳۴۸۳۸   ۰۴ خرداد ۱۳۹۶  |  ۱۶:۰۰

سخنگوی دستگاه قضا با اشاره به اینکه بسیاری از دستگاه‌های دیگر کارشان را انجام نمی‌دهند و بارشان روی دوش قوه قضائیه افتاده است، گفت: تهمت‌ها به دستگاه قضا به دلیل برخورد با پولداران متخلف و صاحبان منصب و یقه‌ سفیدان است.

تهمت‌ها به دستگاه قضا به دلیل برخورد با صاحبان منصب و یقه‌سفیدان است

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای ظهر امروز در آیین افتتاحیه سالن همایش امام خمینی (ره) اداره کل دادگستری رشت با اشاره به حضور گسترده مردم در انتخابات 29 اردیبهشت اظهار کرد: آمار مشارکت مردم استان گیلان بالا بود و مردم به ندای ولی‌فقیه‌شان پاسخ مثبت دادند و برگ دیگری از وحدت نظام را نشان دادند.

وی با بیان اینکه مردم مدعیان دموکراسی دنیا را با حضور گسترده خود در انتخابات شرمنده کردند گفت: مردم ایران با حضور گسترده خود در انتخابات بار دیگر به دشمنان نظام نشان دادند که به کسی اجازه دخالت نمی‌دهند.

سخنگوی دستگاه قضا به فرارسیدن روز سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر اشاره کرد و گفت: حماسه فتح خرمشهر نمایانگر توکل مردم به خدا و تحقق وعده‌های الهی در برابر دشمنان تادندان‌مسلح است تا جایی که دشمن درحالی اعتراف به شکست کرد که حتی یک وجب از خاک ایران نیز به اشغال آنان درنیامد.

محسنی اژه‌ای با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان گفت: باید همه ما با آراستگی باطن خود را برای استقبال از ماه مبارک رمضان آماده کرده و از برکات این ماه الهی بهره‌مند شویم.

وی با اشاره به دسیسه‌های مختلف دشمنان برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی گفت: نزدیک چهار دهه است که همه جنود شیطان، از آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی و برخی عوامل آنان در داخل را به کار گرفتند تا نور الهی را خاموش یا کم‌سو کنند و آن چیزی که سبب مقابله و ایستادگی مردم در برابر این دسیسه‌ها شد، اهل‌بیت (ع) است.

سخنگوی دستگاه افزود: اینکه القاعده، طالبان، النصره، داعش را چه کسی به وجود آورد و چه کسی آنان را مسلح کرده و از آنها نفت تصرف‌شده را می‌خرد و درست زمانی که جبهه حق پیشروی می‌کند به دفاع از جبهه کفر رفته و می‌گویند ما به‌اشتباه به مراکز شما حمله کردیم.

محسنی اژه‌ای با بیان اینکه دشمن با فشارهای اقتصادی درصدد تأثیرگذاری در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی و سیاسی است، گفت: متأسفانه برخی فرصت‌ها را با تکیه‌ بر خارج در سال‌های اخیر از دست‌ داده‌ایم درحالی‌که رمز موفقیت ما تکیه‌ بر توان داخلی است.

وی با تأکید بر اینکه زنده ماندن به هر قیمتی ارزش ندارد، افزود: از دست دادن ارزش‌ها، آرمان شهدا و تنها گذاشتن علی زمانه ارزشمند نیست و باید ما خودمان را آماده کنیم.

محسنی اژه‌ای با اشاره به اینکه کار همه سخت است و کار قضا از همه سخت‌تر، گفت: کار نفس قضا حل مشکلات مردم و کاری کاملاً خطیر است و اگر همه امکانات فراهم هم باشد عده‌ای از مردم از ما ناراحت‌اند و آن‌ها دسته‌ای هستند که حکم علیه‌شان صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه امروز بسیاری از دستگاه‌های دیگر کارشان را انجام نمی‌دهند و بارشان روی دوش قوه قضائیه افتاده است، تصریح کرد: ده‌ها و صدها شرکت تعاونی و اعتباری که مجوز و نظارت مربوط به بانک مرکزی و دولت است حال باید ما رسیدگی کنیم که بیش از 400 شعبه در کشور ایجاد کرده، از مردم سپرده گرفته و از سپرده آن‌ها به آن‌ها سود داده و یک‌میلیون شکایت را بر روی دست قضا گذاشته است.

سخنگوی دستگاه قضا افزود: یکی از بانک‌ها برای فردی دو هزار و 800 برگ چک صادر کرده که از این میزان هزار و 141 برگشت‌خورده و هنوز هم همه آن‌ها نیامده و ممکن است باز هم به این تعداد اضافه شود که عهده‌دار این اشتباه بانک بوده ولی دستگاه قضا باید این پرونده‌ها را بررسی کند.

وی با اشاره به آمار بدهی معوقات بانکی ارائه‌شده از سوی بانک مرکزی افزود: بانک مرکزی اعلام کرده که 100 هزار میلیارد تومان معوقات بانکی داریم که بنده با آماری که دارم معتقدم بیشتر است و یکی از دلایل عدم اعتبارسنجی، نظارت نادرست و عدم اخذ وثیقه درست است و وقتی کار خودشان را به‌درستی انجام نمی‌دهند، همه مشکلات را گردن قوه قضائیه می‌اندازند.

محسنی اژه‌ای داشتن روحیه انقلابی، جهادی و توکل به خدا را ضامن موفقیت دستگاه قضا دانست و گفت: در این مدت به‌خصوص در دو سال اخیر خیلی به قوه قضائیه به دلیل برخورد با پولدارترین پولداران متخلف، صاحب‌منصبان و یقه‌سفیدان تهمت زدند که طبیعی است از دست ما ناراحت باشند.

وی اطاعت از ولی‌فقیه در همه امور ازجمله قوه قضائیه را از دیگر ملزومات موفقیت دستگاه قضا عنوان کرد و گفت: دستگاه باید مقتدر، مستدل و سالم مسائل را با مردم در میان بگذارد و از این طریق مردم نیز با درک اوضاع در برخورد با متخلفان به کمک خواهند آمد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رحلت عالم بلاد

رحلت عالم بلاد

دهه ۶۰ بود. واکسن فلج اطفال درست اثر نکرد. پاشنه‌های نوجوان روستایی به سختی به زمین می‌رسید.