jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۳۴۵۶۱ ۰۴ خرداد ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

معاون فنی و اجرایی شرکت آزادراه تهران ـ‌ شمال گفت:در نزدیک‌ترین زمان ممکن قطعه یک آزادراه تهران ـ‌ شمال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش ایرنا، محمدحسین جوانمردی دیروز در حاشیه بازدید معاون عمرانی استانداری البرز از آزادراه تهران ـ‌ شمال افزود: کل پروژه 121 کیلومتر مسافت دارد که 32 کیلومتر آن در قطعه یک است و عمده فعالیت‌های شرکت آزادراه تهران ـ‌ شمال در همین قطعه متمرکز است‌.

وی ادامه داد: تمام عوامل اجرایی تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا در شرایط مناسب و نزدیک‌ترین زمان قطعه یک این پروژه به بهره‌برداری برسد. وی خاطرنشان کرد: قطعه چهار نیز به طول 20 کیلومتر از مرزن‌آباد به چالوس در حال بهره‌برداری است. جوانمردی گفت: در قطعه دو نیز به طول حدود پنج کیلومتر حفاری صورت گرفته است.

معاون فنی و اجرایی شرکت آزادراه تهران ـ‌ شمال با بیان این‌که با بهره‌برداری از این پروژه 61 کیلومتر از مسیر تهران تا دو راهی شهرستانک کوتاه خواهد شد، بیان کرد: با توجه به این‌که یکی از گذرگاه‌های سخت استان البرز است اما به لحاظ کمی و کیفی در زمان مقتضی و منطقه‌ای تلاش خواهیم کرد تا کار به سرانجام برسد.

پیشرفت 85 درصدی پروژه

درهمین حال، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار البرز گفت که پروژه ملی آزادراه تهران ـ‌ شمال 85 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و همه عوامل در این زمینه در حال فعالیت هستند.

خسرو ارتقایی افزود: در بازدیدی که از ابتدای پروژه آزادراه تهران ـ‌ شمال به همراه مسئولان اجرای این طرح داشتیم، در تمام جبهه‌های کاری فاز یک فعال و در ادامه کار فاز دو نیز بزودی آغاز می‌شود.

وی با بیان این‌که طول فاز یک آزادراه تهران ـ‌ شمال 32 کیلومتر است، تصریح کرد: امروز بالغ بر 85 درصد در منطقه یک پیشرفت داشتیم این در حالی است که پیشرفت این پروزه در سال 92 تنها 28 درصد بوده و در طول سال‌های 94 و 95 این پروژه حرکتی جهشی داشته است.

وی ادامه داد: با بهره‌برداری از منطقه یک این پروژه مسیر کسانی که قصد عزیمت از تهران به سمت شمال را دارند 61 کیلومتر کوتاه‌تر خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر