jamejamonline
سیاسی کد خبر: ۱۰۳۲۲۵۱   ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۶  |  ۱۰:۵۳

بازتاب انتخابات ایران در رسانه‌های خارجی

صف های طولانی در حوزه های اخذ رای انتخابات ایران

یک رسانه غربی با اشاره به آغاز انتخابات ریاست جمهوری ایران از وجود صف های طولانی در شعب اخذ رای خبر داد.

صف های طولانی در حوزه های اخذ رای انتخابات ایران

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، مردم ایران رای دادن در انتخابات ریاست جمهوری را آغاز کردند. این انتخابات رقابتی نزدیک میان حسن روحانی و ابراهیم رئیسی است.

به نوشته رویترز، ۵۶ میلیون ایرانی واجد شرایط رای دادن هستند و تصایر منتشر شده از ایران حکایت از وجود صف های طولانی در شعب اخذ رای دارند.

اولین انتخابات ریاست جمهوری ایران پس از برجام آغاز شد


به گزارش آسوشیتدپرس، اولین انتخابات ریاست جمهوری ایران پس از توافق جامع هسته ای (برجام) آغاز شد.

این انتخابات بواسطه آنکه «حسن روحانی» رئیس جمهور فعلی به دنبال تمدید حضور خود در سمت ریاست جمهوری و ادامه سیاست های ۴ سال گذشته است دارای اهمیت است. روحانی در انتخابات امروز با چالشی سخت مواجه است.

این انتخابات تا حد زیادی به عنوان یک همه پرسی برای رئیس جمهوری که مسیر را برای توافق هسته ای هموار کرد، شناخته می شود.

المیادین: آیت‌الله خامنه‌ای بر اهمیت بالای انتخابات تأکید کردند

شبکه المیادین در مطلبی با اشاره به آغاز انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران نوشت: آیت الله خامنه ای پس از انداختن رأی خود در صندوق بر اهمیت بالای انتخابات ریاست جمهوری تأکید کردند.

شبکه المیادین اخبار مربوط به انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران را مورد پوشش خبری قرار داد.

بر اساس این گزارش، این شبکه اعلام کرد: آیت الله خامنه ای رأی خود را به صندوق انداختند تا بدین ترتیب انتخابات ریاست جمهوری ایران رسما آغاز شود.

این شبکه لبنانی همچنین به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی پس از شرکت در انتخابات اشاره کرده و نوشت: آیت الله خامنه ای بر اهمیت بالای انتخابات ریاست جمهوری در ایران تأکید کردند و از مردم خواستند تا اهتمام ویژه ای به این انتخابات داشته باشند.

سی ان ان: آغاز انتخابات سخت ریاست جمهوری ایران

یک رسانه آمریکایی با اشاره آغاز انتخابات ریاست جمهوری ایران، از آن به عنوان رقابتی سخت برای هر دو نامزد اصلی یاد کرد.

به گزارش سی ان ان، صندوق های اخذ رای در سراسر ایران در انتخاباتی که به نظر می رسد رقابتی سخت میان نامزدهای آن وجود داشته باشد آغاز به کار کرده اند.

به نوشته این رسانه آمریکایی، «حسن روحانی» در پی پیروزی و حضور در مسند ریاست جمهوری برای دومین دوره است و «ابراهیم رئیسی» رقیب اصولگرای وی نیز در پی پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

خبرگزاری بلومبرگ خبر داده‌است مقامات آمریکایی پیش‌ نویس قطعنامه‌ای را تهیه کرده‌اند که هدف آن انتقاد از ایران به دلیل افزایش فعالیت‌های هسته‌ای است و از ایران می‌خواهد به طور کامل با بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی همکاری کند.

اختلافات با تعامل قابل حل است

اختلافات با تعامل قابل حل است

قانون اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ ها، تامین‌کننده منافع ملی کشور است. البته باید این را هم در نظر داشته باشیم که منافع ملی کشور زمانی تامین می‌شود که در کشور میان مسؤولان هم‌صدایی و میان مردم وحدت وجود داشته باشد. چرا که یکی از مولفه‌های قدرت و امنیت کشور وحدت کلمه میان مردم و همصدایی مسوولان است.

نباید پیام دوگانگی ارسال کرد

نباید پیام دوگانگی ارسال کرد

با توجه به اظهارنظر اخیر آقای عراقچی، معاون وزیر خارجه کشورمان مبنی بر بررسی پیشنهاد حضور ایران در نشست غیررسمی با حضور آمریکا باید گفت به هیچ‌وجه نباید هیچ‌گونه مذاکره‌ای چه در سطح رسمی و چه در سطح غیررسمی با حضور آمریکا انجام شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر