jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۰۲۹۶۰۴ ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۶  |  ۱۵:۳۰

سه گور جمعی از اجساد افرادی که گروه تروریستی داعش آن‌ها را در جزیره الکرمه، منطقه الأزرکیه و مرکز شهر رمادی عراق اعدام کرده بود، کشف شد.

کشف 3 گور جمعی از قربانیان جنایات داعش در عراق

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پرس تی وی، نیروهای عراقی سه گور جمعی دیگر در استان انبار در غرب این کشور کشف کردند.

عمار نوری، مدیر سازمان شهدای استان الانبار، روز پنج‌شنبه (21 اردیبهشت 1396) از کشف گور جمعی در این استان خبر داد و گفت: «سه گور جمعی حاوی اجساد نظامیان و غیرنظامیانی که گروه تروریستی داعش آن‌ها را در جزیره الکرمه در شرق فلوجه، منطقه الأزرکیه در شمال غرب فلوجه و مرکز شهر رمادی اعدام کرده بود، کشف کرده‌ایم.»

تعداد دقیق اجساد کشف‌شده هنوز مشخص نشده است.

یکی از این گورها در منطقه «صقلاویه» در شمال شهر فلوجه، یک گور جمعی دیگر در منطقه «کرمه» در شرق این شهر و سومین گور جمعی در منطقه رمادی کشف شده است.

پیش از این نیز نیروهای عراقی چند گور جمعی را در مناطق تحت اشغال داعش از جمله استان‌های الانبار و نینوا کشف کرده بودند.

گروه تروریستی داعش در سال 2014 (تابستان 1393)، با حمایت مالی و نظامی آمریکا و هم‌پیمانان غربی و عربی‌اش از جمله عربستان، با حمله به عراق، بخشی وسیع از مناطق شمالی و غربی این کشور را اشغال کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر