jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۲۶۸۰۸ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

چهار و نیم میلیارد تومان اعتبار برای اکتشاف معادن استان تخصیص یافت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، یحیی نیکدل رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: چهار و نیم میلیارد تومان برای مطالعات اکتشافی ژئوفیزیک هوایی و شیمیایی در پهنه جنوبی و همه استان تخصیص یافت.

وی با بیان اینکه در این مرحله، نقشه های یک 25هزارم تهیه می شود، افزود: این اقدامات برای توسعه فعالیت های معدنی استان، زیرساختی و مهم است.

معاون اکتشافات سازمان ملی زمین شناسی و اکتشافات نیز استان خراسان شمالی را یکی از استان های معدنی برشمرد و گفت: از 9 پهنه اکتشافی و معدنی، دو پهنه بینالود و کپه داغ در خراسان شمالی قرار دارد که دارای کانی های فلزی و غیر فلزی پرکاربرد است.

بهروز برنا با بیان اینکه این سازمان 16 ورقه یکصد هزارم ژئوشیمیایی از معادن خراسان شمالی تکمیل کرد، از اکتشافات موضوعی نیز در این استان خبر داد و افزود: ذخایر گلوکونوئید خراسان شمالی در تولید کودهای پتاسیم استفاده می شود و به طور مستقیم در چرخه کشاورزی کاربرد بسیار ارزشمندی دارد.

وی خاطر نشان کرد : ژئوفیزیک هوایی در گستره سه کیلومتر مربعی از استان انجام شد و تاکنون 40 محدوده امید بخش کشف شده است.

این اکتشافات از نیمه اردیبهشت ماه آغاز می شود و تا تیرماه ادامه می یابد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر