jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۲۵۵۲۲   ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

رئیس اداره محیط زیست آبادان گفت: میزان گرد و غبار در آبادان روز گذشته به بیش از پنج برابر استاندارد رسید.

سیداحمد موسوی‌آزاد در گفت‌وگو با ایرنا افزود: میزان گرد و غبار در ساعت 11 دوشنبه در آبادان به 786 میکروگرم بر متر مکعب رسید که بیش از پنج برابر استاندارد است.

حد مجاز میزان ریزگرد موجود در هوا 150 میکروگرم در مترمکعب است.

وی از شهروندان بویژه کودکان، بیماران قلبی، ریوی و گوارشی خواست، به دلیل آلودگی هوای این دو شهر که ناشی از پراکنده شدن ذرات گرد و خاک معلق در هواست از تردد غیر ضروری پرهیز کنند.

هواشناسی خوزستان نیز برای استان خوزستان از دیروز دوشنبه تا فردا چهارشنبه گرد و غبار با شدت و ضعف پیش‌بینی کرده است.

در این اطلاعیه آمده است: فرونشینی گرد و غبار از عربستان و در برخی ساعات وزش باد قابل ملاحظه باعث فعال شدن کانون‌های داخلی و برخاستن غبار و کاهش دید افقی در برخی نقاط خوزستان می‌شود.

انتشار ریزگردها بیش از حد مجاز در روز شنبه هفته جاری نیز تعطیلی مدارس ابتدایی در نوبت بعدازظهر برخی شهرستان‌های جنوبی خوزستان را همراه داشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نباید دوباره معطل غرب شویم

نباید دوباره معطل غرب شویم

تحولاتی که در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران در روزهای اخیر در اروپا و با حمایت آمریکا در حال رخ دادن است عمدتا به‌دلیل موضع قاطع ایران در اجرای حرف قطعی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند مبنی بر این‌که تا وقتی لغو تحریم‌ها به صورت کامل صورت نگیرد ما نیز به تعهدات برجامی خودمان باز نخواهیم گشت و فقط وقتی آمریکا به‌صورت عملی، تحریم‌ها را بردارد و این مساله راستی‌آزمایی شود آن زمان ایران هم حاضر است بار دیگر تعهدات برجامی خود را به‌صورت کامل اجرا کند.

چراغ سبز به کرونا و سفر

چراغ سبز به کرونا و سفر

براساس آخرین اطلاعات می‌توان گفت وضعیت کرونا در کشور بسیار شکننده است، چراکه وضعیت ‌ ۱۱ شهرستان ‌قرمز، ۳۲شهرستان نارنجی، ۲۵۱ شهرستان زرد و ۱۵۴ شهرستان نیز آبی گزارش شده است.

گفتگو

بیشتر
ورزش، رمز سلامت در سالمندی

در گفت‌وگو با دکتر ایرج عبداللهی، عضو هیأت‌مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران با بهترین فعالیت‌ های ورزشی برای سالمندان آشنا می‌شویم

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

زمزمه‌های ناامیدکننده

گفت‌وگو با محمد مرندی درباره اخبار ضد و نقیض رسانه‌های خارجی مبنی بر «گفت‌وگو‌های امیدوار کننده ایران و غرب»

زمزمه‌های ناامیدکننده

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر