برخورد با قاچاقچیان کالا و ارز در بیله‌سوار

فرماندار شهرستان بیله‌سوار گفت: امسال براساس هدفگذاریهای انجام شده برخورد با قاچاقچیان کالا و ارز در شهرستان بیله‌سوار تشدید می‌شود.
کد خبر: ۱۰۱۹۹۲۷

به گزارش تسنیم، آرام حلیم در جلسه قاچاق کالا و ارز شهرستان بیله‌سوار اظهار کرد: سال گذشته 10 جلسه در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز با 62 مصوبه لحاظ شد که 95 درصد مصوبات مطرح و عملی شده است.

وی با اشاره به نامگذاری سال به عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال از سوی مقام معظم رهبری گفت: لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی توجه به تولید و اشتغال پایدار و حمایت از تولید داخلی است که باید این امر در شهرستان بیله‌سوار نیز با جدیت پیگیری شود.

حلیم با بیان اینکه مردم ما شایستگی هرگونه خدمتی را دارند، افزود: در زمینه‌های داخلی و خارجی مشکلات اقتصادی وجود دارد و به طور قطع رفع این مشکلات زمان‌بر است و با تولید و اششتغال مورد تاکید رهبر انقلاب می‌توان بخش بزرگی از این مشکلات را رفع کرد.فرماندار شهرستان بیله‌سوار با بیان اینکه خرید کالای ایرانی در افزایش اشتغال و کمرنگ شدن رکود اقتصادی موثر است، تصریح کرد: برای تحقق اقتصاد مقاومتی مردم نیز باید در تمام شئون زندگی خود تمام مؤلفه‌‌های اقتصاد مقاومتی را مدنظر قرار دهند که توجه به اقتصاد و حرکت در مسیر بهبود شاخص‌های موجود، از جمله مهم‌ترین مسئولیت دستگاههای اجرایی در شهرستان است.

وی بیان کرد: در سخنان رهبر معظم انقلاب تولید داخلی، ایجاد اشتغال، رفع مشکل بیکاری، تحرک و رونق اقتصادی و مقابله با رکود به عنوان مهمترین مسائل کشور یاد شده است، مشکلاتی که کلید واژه رفع آنان توجه به سیاستهای اقتصاد مقاومتی است.

حلیم با اشاره به اینکه سال گذشته تعزیرات حکومتی 77 فقره پرونده را در زمینه قاچاق کالا و ارز به ارزش دو میلیارد و 710 میلیون ریال رسیدگی کرده است، افزود: تعداد پرونده‌های سال 95 نسبت به سال 94 کاهش 20 درصدی داشته است اما مبلغ جریمه‌ها افزایش 5 برابری را نشان می‌دهد.

فرماندار شهرستان بیله‌سوار با قدردانی از عملکرد مجموعه گمرک بیله‌سوار در جلوگیری از خروج کالاهای قاچاق به ویژه دخانیات گفت: در سال گذشته بیش از 400 هزار نخ انواع سیگار از اتباع آذری کشف شد و نیز یک هزار و 100 بطری مشروبات الکلی، 31 هزار انواع داروی قرص ضدبارداری، یک هزار قطره استریل چشم و 2 هزار و 500 قلم لوازم آرایشی بهداشتی غیرمجاز و 90 دستگاه ماهواره توسط ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان کشف و ضبط شده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها