رونق صنعت فرش ماشینی در خراسان شمالی

رئیس اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف خراسان‌شمالی گفت: مردم این استان رغبت چندانی به خرید فرش دستباف ندارند و تمایل دارند بیشتر فرش ماشینی خریداری کنند.
کد خبر: ۱۰۱۹۹۲۰

‌حسین ایزانلو در گفت و گو با ایسنا، افزود: قیمت بالای فرش دستباف یکی از عوامل زمینه ساز در این امر است.

وی ادامه داد: از سوی دیگر عدم وجود فروشگاه‌های منسجم فرش فروشی دستباف در این استان از دیگر عواملی است که مردم بیشتر تمایل به خرید فرش ماشینی داشته باشند.

ایزانلو با اشاره به اینکه خراسان‌شمالی یکی از استان‌های تولید کننده فرش است، اظهار کرد: اما به علت وجود امکاناتی همچون قالیشویی فرش‌های تولیدی خام فروشی می‌شوند.

وی با بیان اینکه برای اینکه امر تولید فرش در این استان رونق یابد باید زمینه حضور تاجران فرش در نمایشگاه‌های فرش فراهم شود، تصریح کرد: این امر کمک شایانی در امر بازاریابی فرش خواهد داشت.

این مقام مسئول گفت: برای اینکه یک تاجر فرش در یک نمایشگاه حضور یابد باید تمامی هزینه‌های خود را پرداخت کند اما هزینه حضور در یک نمایشگاه بالاست و باید دولت در این زمینه کمک کند.

وی افزود: تبلیغ فرش کردی و ترکمن خراسان‌شمالی در رسانه‌ها به منظور آشنایی بیشتر مردم با این محصول است که این امر کمک خوبی در امر بازاریابی خواهد بود.

رئیس اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف خراسان‌شمالی ادامه داد: پرداخت تسهیلات ارزان قیمت با دوره بازپرداخت بالا یکی دیگر از عواملی است که می‌تواند در رونق تولید و فروش فرش دستباف این استان کمک کند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها