jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۱۹۷۵۱   ۲۷ فروردين ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

وزیر اقتصاد از انتشار 13 هزار میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی برای پرداخت بدهی‌های دولت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، علی طیب‌نیا در دهمین افتتاحیه نمایشگاه بورس، بانک و بیمه گفت: دولت برای پرداخت بدهی‌های خود 13 هزار میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی و 2000 میلیارد تومان اوراق اجاره منتشر کرده است.

وزیر اقتصاد اظهار کرد: دولت دارای حجم عظیمی از بدهی‌ها به بانک مرکزی، پیمانکاران و بانک‌هاست که این بدهی‌ها از موانع مهم دولت در بخش زیرساخت‌هاست.

وی ادامه داد: دولت در جهت تبدیل این تهدیدها به فرصت و پرداخت بدهی‌های خود، اولین ابزار بدهی را با عنوان اسناد خزانه اسلامی شکل داد و بعد از آن اوراق اجاره دولتی نیز برای پرداخت بدهی‌های دولت وارد بازار شد.

طیب‌نیا افزود: دولت، اسناد خزانه اسلامی و اوراق اجاره برای پرداخت بدهی‌های خود منتشر کرده است و این اقدام دولت در سال جاری ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به این‌که بانک‌ها به‌عنوان مهم‌ترین نهاد تأمین مالی در بازار مالی کشور هستند، گفت: بانک‌ها با مشکلات زیادی روبه‌رو هستند از جمله کمبود میزان سرمایه، دارا بودن دارایی‌های مازاد و مطالبات غیرجاری بانک‌ها که جزو مشکلات اساسی بانک‌هاست و وام‌دهی آنها را تحت تأثیر قرار داده است. طیب‌نیا اظهار کرد: مشکل تنگنای اعتباری در بانک‌ها مشکل بسیار بزرگی است که دولت با برنامه‌ریزی‌های لازم قدم‌های موثری در این خصوص برداشته است.وی افزود: پارسال برای تقویت بانک‌ها دو اقدام مهم انجام شد، اول افزایش سرمایه بانک‌ها و دوم پرداخت بدهی دولت به بانک‌ها بود که توان مالی بانک‌ها تقویت شد.

وزیر اقتصاد تصریح کرد: صنعت بیمه نیز به روش مستقیم و غیرمستقیم می‌تواند در تأمین مالی نقش مؤثر داشته باشد.

طیب‌نیا افزود: بیمه‌ها از طریق خرید سهام و سپرده‌گذاری در بانک‌ها می‌توانند نقش داشته باشند و همچنین با خرید ریسک بازار پول و سرمایه و ایجاد فضای امن می‌توانند نقش‌آفرینی کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دم حامدها گرم!

دم حامدها گرم!

خوابمان نمی‌برد. چه مرضی داشتیم که بعد از یک عالمه پیاده‌روی در اردوی نظامی آخر دوره آموزشی خدمت خوابمان نمی‌برد را خدا می‌داند.

حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر