راه اندازی نخستین مرکز فن بازار در زنجان

رئیس جهاد دانشگاهی استان زنجان گفت: در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی در کشور، نخستین مرکز فن بازار (بنگاه معاملاتی فناور محور) تا 2 ماه آینده در زنجان راه اندازی می شود.
کد خبر: ۱۰۱۹۴۹۳

به گزارش ایرنا، مهدی عباسی با اعلام این خبر در ادامه افزود: این مرکز فن بازار با توجه به توافق های انجام گرفته با معاونت علمی ریاست جمهوری و پارک علم و فناوری پردیس تهران، مقرر شد تا در منطقه زنجان نیز چنین مرکزی با محوریت جهاد دانشگاهی استان راه اندازی شود.رئیس جهاد دانشگاهی زنجان با تبیین رشد های انجام گرفته در حوزه دانش بنیان در کشور، گفت: کارآیی داشتن اختراعات و ابتکارات علمی، اقتصاد مقاومت محور بودن و کمک به تحقق اقتصاد دانش بنیان در استان این مرکز راه اندازی خواهد شد.عباسی اظهار کرد: مرکز فن بازار محلی است که فناوری های نوین متخصصان و شرکت های دانش بنیان استان که قابلیت تجاری سازی دارند، در آن خرید و فروش خواهد شد. وی خاطرنشان کرد: محل این مرکز در جهاد دانشگاهی خواهد بود و همزمان بازارچه مجازی نیز برای این مرکز ساخته خواهد شد.رئیس جهاد دانشگاهی زنجان با اشاره به تاثیر این مرکز در میزان حمایت از فناوری های تولید شده در زنجان، گفت: 2 سال نخست این مرکز به طور ترویجی تبادل فناوری خواهد کرد و از سال سوم انتظار داریم حداقل 40 شرکت در تمامی حوزه های فناوری محصولات خود را برای متقاضیان ارائه دهند.

*زنجان مرکز آی تی می شود

عباسی یادآور شد: با توجه به اینکه قرار است زنجان مرکز آی تی شود، تلاش خواهیم کرد تا نخستین مرکز فن بازار تخصصی در حوزه آی تی را تا پایان امسال راه اندازی کنیم. وی با اشاره به ظرفیت علمی بالای زنجان، گفت: این مرکز در واقع حلقه مفقوده ای بوده که اصلی ترین عملکردش اتصال تولید کننده فناوری با متقاضی استفاده کننده فناوری است و از مهاجرت متخصصانی که به خاطر نبود امکان فروش فناوری، زنجان را ترک کرده اند، ممانعت خواهد کرد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها