افزایش سهم اشتغال معلولان در مراکز دولتی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: در قالب اصلاحیه لایحه جامع حمایت از حقوق معلولان، سهم اشتغال قشر معلول در مراکز دولتی افزایش خواهد یافت.
کد خبر: ۱۰۱۹۲۴۱

همایون هاشمی در گفت‌وگو با میزان اظهار کرد: جلسه مرتبط با اصلاحیه لایحه قانون جامع حمایت از حقوق معلولان پس از دو ماه در مجلس برگزار خواهد شد.

وی افزود: در ماه‌های پایانی سال گذشته به دلیل بررسی لایحه بودجه سال 96 و برنامه پنج‌ساله، جلسات مرتبط با بررسی اصلاحیه لایحه قانون جامع حمایت از حقوق معلولان برگزار نشد و اعضا فرصت کافی برای بررسی این لایحه نداشتند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از برگزاری سه جلسه طی هفته آینده در رابطه با اصلاحیه لایحه قانون جامع حمایت از حقوق معلولان خبر داد و تصریح کرد: مقرر شده در هفته آینده، سه جلسه در رابطه با اصلاحیه لایحه قانون جامع حمایت از حقوق معلولان در کمیسیون‌های تخصصی مجلس برگزار شود.

هاشمی ادامه داد: در این جلسات که با حضور ذی‌نفعان جامعه هدف و اعضای کمیسیون‌های تخصصی مجلس برگزار خواهد شد، نمایندگان وزارت کشور، وزارت راه و وزارت رفاه نیز حضور خواهند داشت.

وی در پاسخ به این پرسش که لایحه جامع حمایت از حقوق معلولان چه زمانی به تصویب خواهد رسید، گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی عجله‌ای برای تصویب نهایی این لایحه ندارند و اعتقاد داریم که لایحه باید بدون کوچک‌ترین نقصی در صحن علنی شورای شهر مطرح شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به پیش‌بینی‌های صورت گرفته، این‌طور به نظر می‌رسد که لایحه جامع حمایت از حقوق معلولان تا اواسط خرداد در مجلس تصویب و به شورای نگهبان ارسال شود.

هاشمی درخصوص مهم‌ترین تغییرات اعمال شده در اصلاحیه لایحه جامع حمایت از حقوق معلولان اذعان کرد: در این لایحه سهم اشتغال معلولان در مراکز دولتی از 3 به 5 درصد افزایش یافته و تمهیداتی نیز در حوزه مسکن و مستمری مددجویان در نظر گرفته شده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها