jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۰۱۸۳۶۲ ۲۳ فروردين ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

دزدان مسلح طلافروشی خانی‌آباد که به شیوه فیلم‌های گانگستری چهار کیلوگرم طلا دزدیده بودند با حکم قضایی در مجموع به 23 سال زندان و 306 ضربه شلاق و رد مال محکوم شدند.

6 ماه زندان و 10 ضربه شلاق برای مونا که با 3 دزد مسلح بود

به گزارش جام جم آنلاین از رکنا، متهمان این پرونده صبح چهار شنبه در شعبه هشتم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستادند.

در آن جلسه شاکی پرونده به تشریح سرقت مسلحانه از طلافروشی اش در شامگاه بیستم مرداد سال 94 در خیابان خانی آباد تهران پرداخت و گفت: وقتی می خواستم مغازه را تعطیل کنم که یک زن جوان وارد شد . به محض اینکه در را برایش باز کردم چهار مرد نقابدار با اسلحه وارد شدند . آنها با تهدید اسلحه کلاشینکف چهار کیلو طلای پشت ویترین را دزدیدند و با موتور گریختند. وقتی با ماشین آنها را تعقیب کردم ماشینم را به رگبار بستند ولی جان سالم به در بردم.

سپس سه متهم به نام های داوود، علی و مهرداد به تشریح ماجرا پرداختند و گفتند یک مالخر به نام یحیی طراح نقشه سرقت بوده است.

دختر جوانی نیز که در این دستبرد دست داشت نیز گفت: به خاطر عشق و علاقه اش به علی و وعده او برای ازدواج با آنها در سرقت همدستی کرده بود.در جلسه دادگاه یحیی و یکی دیگر از متهمان به نام دانیال که حالا به اتهام قتل در زندان بروجرد به سر می برد حضور نداشتند.

در جلسه دادگاه با توجه به ابراز پشیمانی دختر جوان، شاکی پرونده از وی گذشت کرد و قضات دادگاه وارد شور شد و داوود و دانیال را جداگانه به 10 سال زندان و علی را به 7سال و مهرداد و یحیی را هر کدام به 3 زندان محکوم کرد. هر کدام از متهمان نیز به 74 ضربه شلاق و رد مال محکوم شدند. قضات دادگاه با توجه به رضایت شاکی نسبت به مونا وی را به شش ماه زندان و 10 ضربه شلاق محکوم کردند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
انسیه
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۳
در تعجبم مجازات سرقت مسلحانه همین بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
۰
۰

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر