jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۰۱۸۳۶۲   ۲۳ فروردين ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

دزدان مسلح طلافروشی خانی‌آباد که به شیوه فیلم‌های گانگستری چهار کیلوگرم طلا دزدیده بودند با حکم قضایی در مجموع به 23 سال زندان و 306 ضربه شلاق و رد مال محکوم شدند.

6 ماه زندان و 10 ضربه شلاق برای مونا که با 3 دزد مسلح بود

به گزارش جام جم آنلاین از رکنا، متهمان این پرونده صبح چهار شنبه در شعبه هشتم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستادند.

در آن جلسه شاکی پرونده به تشریح سرقت مسلحانه از طلافروشی اش در شامگاه بیستم مرداد سال 94 در خیابان خانی آباد تهران پرداخت و گفت: وقتی می خواستم مغازه را تعطیل کنم که یک زن جوان وارد شد . به محض اینکه در را برایش باز کردم چهار مرد نقابدار با اسلحه وارد شدند . آنها با تهدید اسلحه کلاشینکف چهار کیلو طلای پشت ویترین را دزدیدند و با موتور گریختند. وقتی با ماشین آنها را تعقیب کردم ماشینم را به رگبار بستند ولی جان سالم به در بردم.

سپس سه متهم به نام های داوود، علی و مهرداد به تشریح ماجرا پرداختند و گفتند یک مالخر به نام یحیی طراح نقشه سرقت بوده است.

دختر جوانی نیز که در این دستبرد دست داشت نیز گفت: به خاطر عشق و علاقه اش به علی و وعده او برای ازدواج با آنها در سرقت همدستی کرده بود.در جلسه دادگاه یحیی و یکی دیگر از متهمان به نام دانیال که حالا به اتهام قتل در زندان بروجرد به سر می برد حضور نداشتند.

در جلسه دادگاه با توجه به ابراز پشیمانی دختر جوان، شاکی پرونده از وی گذشت کرد و قضات دادگاه وارد شور شد و داوود و دانیال را جداگانه به 10 سال زندان و علی را به 7سال و مهرداد و یحیی را هر کدام به 3 زندان محکوم کرد. هر کدام از متهمان نیز به 74 ضربه شلاق و رد مال محکوم شدند. قضات دادگاه با توجه به رضایت شاکی نسبت به مونا وی را به شش ماه زندان و 10 ضربه شلاق محکوم کردند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
انسیه
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۳
در تعجبم مجازات سرقت مسلحانه همین بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
۰
۰

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر