jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۰۱۶۵۵۵   ۱۷ فروردين ۱۳۹۶  |  ۲۲:۵۹

وزیر کشور با بیان اینکه مردم باید از مسؤولان مطالبه‌گر بوده و از لحاظ معیشتی نیز در رفاه باشند، تاکید کرد: مسؤولان باید شرایط رفاه مردم را فراهم کنند و تا زمانی که اقتصاد کشور ما تک محصولی باشد نمی‌توان ادای قدرت برتر را داشت.

رحمانی فضلی :بی‌عدالتی کشور را رنج‌‌ می‌دهد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس ، عبدالرضا رحمانی‌فضلی در جلسه شورای اداری استان با محوریت اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال که عصر امروز در سالن شهدای دولت کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: مباحث مطروحه در این جلسه برای بهبود وضع اقتصادی جای تامل و رسیدگی دارد، همچنین باید در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در این خصوص تلاش کنیم.

وزیر کشور با اشاره به اینکه طرح موضوعات اقتصاد طی سال‌‌های اخیر از تاکیدات مقام معظم رهبری است، تصریح کرد: باید از منظر ایشان به موضوع اقتصادی نگاه کنیم و در این راستا باید الگوی حکومت دینی مناسبی برای جهان ارائه داده شود.

این مسؤول با بیان اینکه مردم باید از مسؤولان مطالبه‌گر بوده و از لحاظ معیشتی نیز در رفاه باشند، تاکید کرد: مسؤولان به عنوان حاکمان کشور باید شرایط رفاه مردم را فراهم کنند و تا زمانی که اقتصاد کشور ما تک محصولی باشد نمی‌توان ادای قدرت برتر را داشت.

رحمانی فضلی تصریح کرد: اکنون عدم تعادل و توازن در کشور وجود دارد و هنگامی که مردم به مناطق مرزی مهاجرت می‌کنند، باید نیروهای نظامی در منطقه مستقر شوند و از طرفی به عمران و آبادی مناطق نیز پرداخته شود.

این مسؤول با اشاره به ابنکه بهترین امنیت‌ها برای کشور از نوع پایدار معرفی می‌شود، یادآور شد: نمودار توزیع اقتصادی در کشور بیانگر عدم توازن در مناطق است و برای ایجاد توازن باید از ظرفیت‌ها به خوبی استفاده شود.

وزیر کشور به موضوعات اقتصادی و عوارض اجتماعی حاشیه‌نشینی در مناطق گوناگون کشور اشاره کرده که از نظر وضعیت مالی در شرایط آسیب‌پذیری قرار داشته و شرایط نابسامانی را دارند.

این مسؤول در حوزه توسعه سیاسی به حضور رضایتمند مردم و دفاع آنان از آرمان های انقلاب تاکید کرد و گفت: بی عدالتی و عدم توازن از رنج‌‌های عمده کشور است.

وزیر کشور با اشاره به تنظیم نسخه شفابخش اقتصادی از سوی مقام معظم رهبری برای کشور گفت: اقتصاد کشور باید درون‌زا و برون‌زا باشد و از ظرفیت و توانمندی داخلی به خوبی استفاده شود.

این مسؤول با اشاره به اینکه مسؤولان باید با انگیزه بالایی در کشور خدمات‌رسانی کنند، افزود: صدا و سیما در کرمانشاه باید موضوع فرهنگ‌سازی اقتصادی را در اولویت کاری خود قرار داده و در این زمنیه تبلیغات مناسبی داشته باشد.

وی با تاکید براینکه خوشبختانه آرامش و امنیت خوبی در کشور وجود دارد، گفت: مردم در قیامت از مسؤولان حق خود را مطالبه می‌کنند و آنان نیز باید پاسخگو باشند.

رحمانی‌فضلی حداقل میانگین بیکاری در کشور را هفت درصد دانست و گفت: این رقم در کرمانشاه 22 درصد است و باید سه برابر بیشتر در این استان برای رفع مشکل بیکاری تلاش شود.

وی با اشاره به اینکه دیگر نباید به درآمد حاصل از نفت در کشور اکتفا کرد، افزود: در هر استانی باید سند جامعه اشتغالزایی تدوین شود و جذب سرمایه‌های خارجی صورت بگیرد.

این مسؤول با طرح این سوال که چرا استان کرمانشاه از سرمایه‌گذاری خارجی برخوردار نیست، گفت: ظرفیت‌های خوبی در منطقه وجود دارد و مردم استان نیز از اخلاص بالایی برخوردار هستند، لذا باید مسؤلان با همدلی مضاعفی در راستای رفع مشکلات کرمانشاه گام بردارند.

وزیر کشور موضوع انتخابات را مهم برشمرد و اظهار داشت: مردم باید با اطمینان خاطر پای صندوق‌های رای حاضر شوند و شخص اصلح را برای تعیین سرنوشت مناسبی برای کشور انتخاب کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام یک خسارت محض

برجام یک خسارت محض

انعقاد قرارداد برجام برای جمهوری اسلامی ایران یک خسارت محض بود. تنها حسنی که می‌توان برای این توافق قائل بود این است که یک جریانی در داخل کشور ایمان پیدا کرد که اعتماد بالا در عرصه دیپلماسی خارجی به چند کشور غربی بدون توجه به پشتوانه‌ های داخلی نتیجه نمی‌دهد و این اعتماد کاملا غیرمنطقی و بدون مبناست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر