جوان 27 ساله ای که پس از برقراری ارتباط صمیمی و دوستانه با یک زن جوان، دچار اختلافات مالی و عاطفی با وی شده بود، در یک اقدام وحشتناک، اعضای خانواده او را در واحد آپارتمانی به آتش کشید.
کد خبر: ۱۰۱۵۴۸۰
زن جوان از من خواست شوهرش را تعقیب کنم ولی  ...+عکس و جزئیات

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از رکنا ، رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی عصر با تشریح جزئیاتی از دستگیری و اعترافات عامل به آتش کشیدن اعضای یک خانواده در مشهد گفت: حدود ساعت 4 بامداد دوشنبه گذشته ماجرای یک آتش سوزی عمدی واحد آپارتمانی در خیابان اسفندیانی 12 بولوار شهید صادقی در حالی به پلیس آگاهی گزارش شد که 2 عضو یک خانواده با شعله های آتش مصدوم و بر اثر استنشاق دودهای ناشی از آتش گرفتن منزل مسکونی به قتل رسیده بودند. سرهنگ کارآگاه «حمید رزمخواه» افزود: بلافاصله گروهی از کارآگاهان دایره قتل به سرپرستی سرگرد سلطانیان و نظارت مستقیم سرهنگ غلامی ثانی (رئیس اداره جنایی) عازم محل وقوع حادثه شدند و در کنار قاضی ویژه قتل عمد به تحقیق در این باره پرداختند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: شعله های آتش توسط عوامل امدادی اطفا شده و پیکرهای زن 40 ساله و دختر 8 ساله اش نیز به درمانگاه روبه روی ساختمان آتش گرفته منتقل شده بود.

وی اضافه کرد: در همین حال مرد 44 ساله که خود را از پنجره ساختمان آویزان کرده و بر اثر انفجارهای داخل منزل به داخل کوچه سقوط کرده بود نیز توسط ماموران اورژانس به بیمارستان امام رضا(ع) منتقل شده و تحت درمان قرار گرفته بود. سرهنگ «رزمخواه» با اشاره به آغاز تحقیقات افزود: دکتر ناصر غروبی (پزشک با تجربه قانونی) که در محل حادثه حضور داشت پس از معاینه مقدماتی قربانیان این حادثه تلخ، علت مرگ مادر و دختر را خفگی بر اثر استنشاق دودهای ناشی از آتش سوزی اعلام کرد و بدین ترتیب ادامه تحقیقات کارآگاهان در کنار قاضی احمدی نژاد به بیمارستان امام رضا(ع) کشید. مرد مصدوم در بازجویی های تخصصی به برخی تماس های تهدیدآمیز افراد ناشناس اشاره کرد و گفت: از مدتی قبل اتفاقات ناخوشایندی در زندگی من رخ داد که فرد یا افراد ناشناس روی خودروی من اسید ریختند، داخل کیفم مواد مخدر جاسازی کردند و حتی خودروام را به سرقت بردند و ...

پس از وقوع این حوادث فردی از تلفن عمومی با من تماس گرفت و با نام بردن از همه این کارها گفت: همسرت مسبب همه حوادثی بوده که تاکنون برایت رخ داده است. به همین خاطر من کمی با همسرم اختلاف پیدا کردم این در حالی بود که همسرم نیز به من سوءظن پیدا کرده بود و همه این عوامل موجب بروز اختلافاتی در زندگی ام شده بود.

رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: پس از انجام یک سری تحقیقات میدانی از اطراف زندگی اجتماعی و شخصیتی خانواده مقتولان و فرد مصدوم، سرنخ هایی از ارتباط دوستان زن 42 ساله (مقتول) با یکی از همکارانش در اداره دولتی به دست آمد و این گونه بود که با صدور دستورات قضایی و راهنمایی های قاضی احمدی نژاد، جوان 27 ساله ای به نام «شهاب» در خیابان نخریسی مشهد دستگیر شد. این مقام انتظامی در ادامه خاطرنشان کرد: متهم دستگیر شده ابتدا سعی کرد هر گونه ارتباط خود را با خانواده مقتولان کتمان کند اما وقتی کارآگاهان طی چند ساعت مدارک و اسناد مستندی را به دست آوردند که نشان از رابطه صمیمانه وی با زن 42 سال داشت در نهایت به ارتباط خود با زن یاد شده اعتراف کرد و مدعی شد: ما با یکدیگر همکار بودیم او خیلی برایم درد دل می کرد و من هم که مجرد بودم و نمی توانستم برخی از مشکلات خانوادگی را درک کنم ، از شوهر او متنفر شدم به طوری که یک بار خودرواش را از مقابل منزل مجردی او به سرقت بردم و چند کوچه بالاتر رها کردم تا شاید به خودش بیاید و خانواده اش را اذیت نکند ولی در ماجرای آتش سوزی نقشی نداشتم! سرهنگ حمید رزمخواه با اشاره به اعترافات متهم ادامه داد: وقتی اظهارات متهم در حضور مقام قضایی و در پلیس آگاهی ثبت شد گروه ویژه کارآگاهان در پی اسنادی برآمدند که نشان از حضور شبانه متهم در محل حادثه آتش سوزی داشت. ولی «شهاب» برای حضور خود در ساعت 3 بامداد در کنار ساختمان محل سکونت زن 42 ساله گفت: روز قبل از حادثه «س» (مقتول) به من گفت: چون به همسرم مظنون هستم که با زن دیگری ارتباط دارد ممکن است شوهر آن زن امشب به خانه ما بیاید و همسرم را کتک بزند سپس از من خواست در اطراف منزل او کشیک بدهم ولی من بعد از دیدن دود غلیظ که از خانه آن ها بیرون آمد ترسیدم و از محل فرار کردم. رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی گفت: با توجه به ظرف 20 لیتری پلاستیکی و در قرمز رنگ آن که به صورت مچاله شده در محل آتش سوزی کشف شده بود خانه مجردی شهاب (متهم) نیز در خیابان اسفندیانی 4 شناسایی شد که پس از بازرسی منزل وی با دستور قاضی شعبه 208 دادسرای مشهد، مقداری طلا به دست آمد که فاکتورهای آن به نام «س» (زن مقتول) بود و همچنین صاحبخانه شهاب از مشاهده ظرف پلاستیکی 20 لیتری با در قرمز رنگی خبر داد که چند روز قبل مستاجری آن را روی پله ها گذاشته بود.وی اضافه کرد: با به دست آمدن این اسناد و تحقیقات میدانی در محل کار متهم مشخص شد که او طلاها را به سرقت برده و همچنین دچار یکسری اختلافات مالی با همکارش (مقتول) شده بود. برخی از این اختلافات به موضوع تسهیلات بانکی برمی گشت که متهم از پرداخت اقساط وام خودداری کرده و زن 42 ساله که ضامن او بود با این گونه مشکلات دست و پنجه نرم می‌کرد. سرهنگ رزمخواه افزود: پس از 24 ساعت بازجویی های فنی و تخصصی کارآگاهان که با حضور قاضی ویژه قتل عمد همراه بود در نهایت متهم به آتش زدن واحد مسکونی اعتراف کرد. او گفت: آن شب بنزین را از زیر در داخل منزل آن ها ریختم و با فندک آن جا را به آتش کشیدم البته می خواستم فقط در واحد آپارتمانی را بسوزانم ولی شعله ها به داخل کشید و من فرار کردم. رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی افزود: با این وجود هنوز تحقیقات برای روشن شدن برخی زوایای پنهان این پرونده و همچنین انگیزه های دیگر متهم با صدور دستوری از سوی مقام قضایی ادامه دارد.

برادر زن میانسال که در این جنایت جان خود را از دست داد در گفت وگو با خبرنگار رکنا گفت: بر خلاف مواردی که در فضای مجازی گفته شده است علت مرگ خواهر و خواهرزاده من سوختن در آتش نبوده بلکه علت مرگ آن ها دودگرفتگی و خفگی بوده است.

وی در ادامه افزود: شوهرخواهر من قصد ازدواج مجدد و جداشدن از خواهرم را داشت و به او می گفت که باید مهریه اش را که 130 سکه بود ببخشد؛ اما خواهر من نپذیرفت به همین دلیل شوهرخواهرم او را تحت فشار گذاشته بود و ادعا می کرد که ازدواج کرده است و به زودی همسر جدیدش را به خانه ای که خواهرم در آن زندگی می کرد خواهد برد.

برادر مقتول در ادامه بیان کرد: یک بار مقداری طلا از خانه خواهرم سرقت شده بود و خواهرم از شوهرش خواسته بود که در این خصوص شکایتی مطرح کند اما او شکایتی را مطرح نکرد و مدتی پس از دستگیری متهم 27 ساله پرونده طلاها از خانه وی کشف شد.

وی اضافه کرد: مدارکی وجود دارد که نشان می دهد متهم پرونده با شوهرخواهرم در ارتباط بوده است و این نقشه او بوده تا خواهر من را در دام بیندازد و بتواند دوباره ازدواج کند. فیلم هایی وجود دارد که نشان می دهد شوهرخواهرم با متهم در حال صحبت کردن بوده است.

برادر مقتول در ادامه ادعا کرد: پس از حادثه زمانی که خواهرزاده ام به مشهد آمد حاضر نشد به بیمارستان برود تا پدرش را ببیند و زمانی که از او که نوجوانی 13 ساله است جویای علت آن شدیم گفت که از او متنفرم.

وی خاطرنشان کرد: نامه ای وجود دارد که خواهر من برای وکیلی نوشته که قصد مراجعه به او در خصوص شوهرش را داشته است. در این نامه آمده است که شوهرش تریاک می کشیده و به مشروب اعتیاد داشته است، همچنین مخارج خانه را نیز پرداخت نمی کرده است.

برادر مقتول در مورد وجود کاغذی مرموز در گاوصندوق خانگی شوهر خواهرش بیان کرد: زمانی که با ماموران به محل حادثه رفتیم و در گاوصندوق را باز کردیم چیزی جز یک جعبه که در آن کاغذی وجود داشت که نام برادر من روی آن نوشته شده بود وجود نداشت و این سئوال با مرگ شوهرخواهرم چند روز پس از حادثه بی جواب ماند.

وی در ادامه اضافه کرد: شوهرخواهرم ادعا کرده بود که روی خودروی او اسید پاشیده اند این در حالی است که این کار با رنگ پاک کن انجام شده بوده است و طوری این کارانجام شده که حداقل خسارت وارد شود درصورتی که دشمن یا کسی که سو قصد داشته باشد با دقت و حوصله این کار را انجام نمی دهد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۴
حق گو
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۴ - ۱۵ فروردين ۱۳۹۶
۰
۰
ریشه ی همه ی این اتفاقات تلخ و خانمان سوز فقط وفقط بی عفتی ، بی دینی و عمل نكردن به دستورات دین مبین اسلام و قرآن است.
اعظم
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۹ - ۱۵ فروردين ۱۳۹۶
اینهم اضافه كن :ادای روشنفكرها را درآوردن ، ازبین بردن حدوحدود گدشته كه باعث حرمت در روابط بود ، نبود آموزش صحیح استفاده از تكنولوژی . برای نمونه اینستاگرام ایرانیا ن كه واقعا شرم برانگیزه .
امید
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۷ - ۱۵ فروردين ۱۳۹۶
۰
۰
بی اخلاقی در جامعه موج میزنه!!! خدایا تنها تو فریادرسی.
فرید
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۵ - ۱۶ فروردين ۱۳۹۶
۰
۰
آب ریخته شده باهزاران ادعای كذب جمع نمیشودالان فقط بایدبنشینیدوطلب آمرزش برای بی عفتی خانم بكنید

نیازمندی ها