jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۰۱۳۹۳۸   ۰۶ فروردين ۱۳۹۶  |  ۱۴:۲۲

دانشمندان هشدار می دهند سطح گرمای کره زمین به بالاترین میزان خود در 252 میلیون سال گذشته می‌رسد.

هشدار دانشمندان: تکرار یک فاجعه برای کره زمین پس از 252 میلیون سال

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از دیلی میل؛ چیزی که دانشمندان پیش بینی می کنند از فاجعه شدیدتر است. می توان تصور کرد این پیش بینی دهشتناک به واقعیت تبدیل شود؟ بر اساس مطالعات چند ساله ، کره زمین به داغ ترین شرایط خود در 252 میلیون سال گذشته می رسد. در صورتی که این پیش بینی رعب انگیز به واقعیت تبدیل شد 90 درصد حیات روی کره زمین از بین می رود. گرم شدن بیش از اندازه کره زمین آخرین بار 252 میلیون سال پیش اتفاق افتاد. در آن زمان سطح دی اکسید کربن و متان به طرز جهش واری چندین میلیون برابر شد تا کره زمین تا مرز نابودی کامل پیش برود.

البته تحقیقات نشان داده است که کره زمین تا امروز پنج بار با انقلاب گرمایی شدید مواجه شده است.

بر اساس تحقیقات در صورت تکرار دوباره این انقلاب گرمایی 96 درصد دریاها از بین می روند و 70 درصد سطح زمین نیز به مرز نابودی کامل از حیات می رسد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

امروزه فناوری‌ های نوین و به ویژه هوش مصنوعی به سرعت جهان اطراف ما را متحول می‌کند و نفوذ روزافزون آنها در تمامی کاربردهای سنتی، یکی‌از دغدغه‌ها و اولویت‌های دولت‌هاست. اکنون دنیا به تعبیری با سونامی فناوری مواجه بوده و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو