jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۰۱۱۵۲۵   ۲۳ اسفند ۱۳۹۵  |  ۱۰:۲۵

معاون وزیر اقتصاد با اشاره به اعلام معاون اول رئیس جمهوری مبنی بر ارایه بسته تدوین شده دولت در حوزه سهام عدالت به مقام معظم رهبری و اخذ دستور ویژه ایشان برای ادامه کار، گفت: بسته نهایی شد.

بسته رفع موانع سهام عدالت نهایی شد/ارایه گزارش به مقام معظم رهبری

به گزارش جام جم آنلاین ،به نقل از مهر، اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور در مراسم رونمایی از طرح ساماندهی سهام عدالت از برنامه دولت برای اخذ مجوز ویژه از مقام معظم رهبری برای رفع موانع سهام عدالت خبر داده بود. جهانگیری از دستور ویژه حسن روحانی، رئیس جمهور به وزارت اقتصاد خبر داده بود تا این وزارتخانه بر روی پروژه سهام عدالت وقت کافی گذاشته و ساماندهی کار را صورت دهد؛ به نحوی که بسته کاملی برای سهام عدالت فراهم آورد که بخشی از آن، هفدهم اسفندماه در قالب طرح ساماندهی سهام عدالت رونمایی شد.

معاون اول رئیس جمهور اعلام کرده بود که بر اساس فهم و درک اینجانب از مقام معظم رهبری، برای این بسته حمایتی از ایشان کمک خواهیم خواست و با مجوزی که صادر خواهد شد، سایر موانع برطرف می شود و سال ۹۶ سال جشن این کار بزرگ خواهد بود.

در همین رابطه، میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی معاون وزیر اقتصاد،در خصوص ارایه گزارش سهام عدالت به مقام معظم رهبری گفت: معاون اول رئیس جمهور به درستی به این امر اشاره کرده و به دقت هم اشاره نمودند که باید موانع پیش روی آزادسازی سهام عدالت برطرف شود. این کار هم اکنون در حال انجام است و به محض اینکه مذاکرات با مقام معظم رهبری صورت گیرد، اعلام عمومی خواهد شد.

وی افزود: بسته همه جانبه دولت برای سهام عدالت آماده شده و هر زمانی که فرصت پیش آید، خدمت مقام معظم رهبری ارایه خواهد شد.

همچنین جعفر سبحانی، مشاور سازمان خصوصی سازی نیز گفت: بحث صندوق های ETF و قابل معامله، از جمله یکی از موارد لحاظ شده در بسته دولت برای سهام عدالت است که با ایجاد این صندوق ها بتوانیم به فعال سازی و سرعت بخشیدن به سهام عدالت کمک کنیم. در مراحل بعدی اگر لازم باشد سایر نکات این بسته اطلاع رسانی می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر