jamejamonline
بازار عمومی کد خبر: ۱۰۱۰۶۳۱   ۲۱ اسفند ۱۳۹۵  |  ۰۸:۱۰

عضو هیات عضو هیات مدیره شرکت پدیده شاندیز

شیوه تعدیل سهام پدیده ١٠٠ درصد به نفع سهامداران است

عضو هیات عضو هیات مدیره شرکت پدیده شاندیز ضمن تشریح شیوه تعدیل آن را ١٠٠ درصد به نفع سهامداران پدیده دانست.

شیوه تعدیل سهام پدیده ١٠٠ درصد به نفع سهامداران است

به گزارش سایت اخبار پدیده، حمیدرضا کریمویی ١٩ اسفند در نشست خبری گروه شرکت های پدیده شاندیز با اصحاب رسانه که در دفتر پدیده واقع در شاندیز برگزار شد، اظهار کرد: بنابر مصوبه ستاد تدبیر استان، اصل سهام افراد در شرکت ابنیه باقی مانده و تعدیل یا انتقال در قالب تامین مبلغ در شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز شکل می گیرد و ما به التفاوت قیمت ارزش واقعی سهام که ٣٣٧۵ تومان است تا مبلغ ١٢٠٧٢ تومان برای افراد به صورت یکسان و یکنواخت اعمال خواهد شد.

وی انتقال سهام تعدیلی از محل سهام شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز را ١٠٠ درصد به نفع سهامداران دانسته و تصریح کرد: نهایتا پس از تعیین قیمت سهام شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز تعیین تکلیف و درصد واگذاری تعیین خواهد شد.

کریمویی تشریح کرد: پس از گشایش اتاق مبادلات سهام در هفته آتی خرید و فروش سهام اصلی سهامداران که از محل شرکت ابنیه و ساختمان پدیده شاندیز است در اتاق مبادلات سهام برای سهامداران ممکن خواهد شد و سهام شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیزنیز پس از طی مراحل قانونی در قالب کارگزاری های رسمی بورس برای سهامداران فراهم خواهد شد.

عضو هیات مدیره شرکت پدیده شاندیز پدیده با اشاره به اینکه سهام هر فرد در دو قالب سهام شرکت ابنیه و سهام شرکت توسعه در سامانه otc قابل مشاهده خواهد بود، خاطرنشان کرد: قیمت سهام شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز با توجه به ارائه در بازار های مالی روی تابلوهای بورس مشخص خواهد شد و نماد پدیده از نمادهای جذاب بورس خواهد بود.

کریمویی با اشاره به اینکه مهم ترین تصمیمی که در مقوله پدیده باید گرفته می شد بحث تعدیل بود، اظهار کرد: مهم ترین دارایی یک شرکت سهام آن است و مسئله پدیده با وجود ١٣۶ هزار سهامدار یک مقوله خاص بود و موانع قانونی مرتبط با سهام نیز وجود داشت.

وی ادامه داد: برای رفع این موانع جلسات متعددی با بورس برگزار و در راستای رفع موانع قانونی گام برداشته شد، همچنین به شناسایی راهکارهای قانونی برای فراهم کردن امکان نقل و انتقال سهام پرداختیم.

عضو هیات مدیره شرکت پدیده شاندیز خاطرنشان کرد: در نهایت با همکاری سازمان بورس به هماهنگی و تاییدیه های بورس، قابلیت معامله گری سهام را برای سهامداران ایجاد کردیم .

وی تصریح کرد: با توجه مصوباتی که در حوزه بحث تعدیل موجود است چند فرض اساسی وجود دارد، اول لزوم قانونی بودن ماجراست که سهام تعدیلی باید از محل سهام سهامداران عمده تامین شود و دوم اینکه با توجه به اینکه یکی از مفاهیم جدی حضور همه جانبه سهامداران در عرصه های مختلف پدیده بود باید شرایطی فراهم می شد تا سهامداران خرد در فعالیت های مختلف گروه پدیده حضور داشته باشند و در تصمیم گیری ها نقش داشته باشند.

کریمویی ادامه داد: یکی دیگر از مفروضات مهم تعدیل، امکان نقدشوندگی سهام است، اگر سهامی ایجاد شود که قابلیت نقدشوندگی نداشته باشد برای سهامداران منافعی ایجاد نمی شود و در انتها سهام باید قابلیت معامله و مبادله داشته باشد و با توجه به اینکه وجود سهام زیاد نشان دهنده دارایی بالای سهامدار نبود باید شرایطی فراهم می کردیم تا با کنترل منطقی قیمت صف های خرید و فروش کنترل شود.

وی ضمن تاکید بر اینکه شرایطی باید ایجاد شود تا سهام قابل اتکا باشد، عنوان کرد: نهایتا مدل های مختلفی برای انتقال سهام تعدیلی مطرح بود که یکی از آن ها انتقال سهام از شرکت ابنیه بود. اگر سهام از این محل انتقال پیدا می کرد بخش عمده سهام شرکت ابنیه خارج می شد و مفروضات فوق الذکر دچار مخاطره می شد.

کریمویی اضافه کرد: شرکت ابنیه سهامی خاص است و مبادله ان از طریق اتاق مبادله سهام ممکن خواهد بود. با توجه به اینکه بحث مبادله سهام در بورس اتفاق نمی افتد حضور نهادهای سرمایه گذاری در مقوله نقل و انتقال امکان پذیر نخواهد بود و در نتیجه صف خرید به شکل جدی ایجاد نمی شود و در نتیجه آینده سهام و شرکت با مشکل جدی مواجه خواهد شد.

وی در ادامه به اهم مزایای تعدیل با استفاده از سهام شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز اشاره و اظهار کرد: شرکت توسعه به عنوان شرکت مادر هلدینگ پدیده محسوب می گردد و دارندگان سهام آن می توانند در منافع کل گروه شریک باشند، همچنین بر اساس مصوبات قبلی و تعهدات سهامداران عمده تعدیل می بایست از طریق سهام متعلق به سهامداران عمده صورت بگیرد و لذا سهام سهامداران مذکور در شرکت توسعه می باشد. لازم به توضیح است که سهام شرکت ابنیه متعلق به شخصیت حقیقی سهامداران عمده نبوده و به شرکت توسعه تعلق دارد.

وی ادامه داد: قطع به یقین یکی از مهمترین شرایط برای مطلوبیت سهم، قابلیت نقد شوندگی آن است، از آنجا که شرکت توسعه در سازمان فرابورس ایران ثبت گردیده و قابلیت معامله سهام آن در بازار مالی فراهم می باشد این امکان برای دارندگان سهام این شرکت به وجود می آید تا بتوانند از طریق کارگزاران رسمی سازمان بورس و با حضور تمامی تامین کنندگان مالی و خریداران واقعی سهام نسبت به خرید و فروش سهام خود اقدام نمایند.

کریمویی تصریح کرد: با توجه به شرایط حاکم بر سهامداران پدیده و تمایل زیاد آنها به فروش سهام خود در صورتیکه کل سهام تعدیل از طریق شرکت ابنیه انجام شود با گشایش اتاق معاملات سهام صف فروش بسیار طولانی ایجاد خواهد شد و از آنجائیکه ظرفیت خرید برای این سهام در شرکت سهامی خاص ابنیه وجود ندارد( به دلیل عدم امکان حضور نهادها و تامین کنندگانی مالی در خرید شرکت های غیر بورسی) قطع به یقین در اتاق معاملات سکون محض اتفاق افتاده و با توجه به کاهش روزانه قیمت سهام (روزانه یک درصد ) امکان معامله گری قیمت هر سهم به شدت کاهش خواهد یافت.

عضو هیات مدیره شرکت پدیده شاندیز عنوان کرد: شرکت توسعه علاوه بر سهام شرکت ابنیه دارای سهام سایر شرکت های گروه نیز بوده و به التبع سهام آن از نگاه بازارهای مالی دارای اعتبار و وجهات بسیار بالاتری می باشد. همچنین تقسیم سهام مردم در دو شرکت توسعه و ابنیه نیز دارای مزایای زیادی می باشد.

وی در تشریح این مزایا افزود: در هر دو شرکت سهامی برای تامین مالی پروژه باقی خواهد ماند در صورتیکه اگر تمامی تعدیل از سهام شرکت ابنیه صورت می گرفت سهامی برای تامین مالی آتی پروژه فراهم نمی گردید و قطعا به دلیل رکود ناشی از ادامه فعالیت شرکت به جای توسعه می بایست به سمت تصفیه حرکت می کرد.

کریمویی عنوان کرد: امکان معامله سهام در هر دو شرکت توسط سهامداران به دلیل وجود اتاق معامله OTC در شرکت ابنیه و امکان استفاده از ظرفیت های بازار مالی از طریق کارگزاران در شرکت توسعه وجود دارد و قابلیت تصمیم گیری سهامداران خرد در هر دو شرکت اصلی گروه پدیده هست، همچنین امکان ورود سرمایه گذار در شرکت ابنیه به دلیل وجود سهام در اختیار شرکت نیز فراهم می شود.

عضو هیات مدیره شرکت پدیده شاندیز به امکان استفاده از ظرفیت های مالی بانک ها، موسسات مالی و صندوق های سرمایه گذاری در شرکت های به دلیل اعتبار ایجاد شده ناشی از سهام باقی مانده برای شرکت به عنوان یکی دیگر از مزایای انتقال سهام تعدیلی از محل سهام شرکت توسعه اشاره و اظهار کرد: امکان استفاده از ابزارهای مالی نظیر انتشار اوراق مشارکت، صکوک، منفعت و غیره به دلیل قابلیت ارایه تضامین در قالب سهام شرکت نیز فراهم خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: