jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۰۱۰۲۲۳ ۱۹ اسفند ۱۳۹۵  |  ۰۹:۵۷

سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان منع سلاح های شیمیایی در لاهه در هشتادوچهارمین اجلاس شورای اجرایی این سازمان، خواستار پرهیز از سیاسی نمودن پرونده سوریه در این سازمان شد.

ایران حملات شیمیایی تروریست ها در سوریه و عراق را محکوم کرد

به گزارش جام جم آنلاین از العالم، علیرضا جهانگیری با گرامیداشت خاطره قربانیان سلاح های شیمیایی در کشورمان و همچنین یادآوری همزمانی سی امین سالگرد حمله شیمیایی به سردشت با بیستمین سالگرد تاسیس سازمان منع سلاح های شیمیایی، بر ضرورت افزایش تلاش کشورهای عضو در مسیر دستیابی به جهانی عاری از سلاح های شیمیایی تاکید کرد.

وی با اشاره به تحولات سوریه، ضمن تقدیر از همکاری این کشور با سازمان منع سلاح های شیمیایی در جهت برطرف کردن مشکلات باقیمانده، به رغم شرایط دشوار در این کشور، خواستار پرهیز از سیاسی کردن پرونده شیمیایی سوریه در این سازمان و کمک به بهبود شرایط این کشور شد.

سفیر و نماینده دائم کشورمان در لاهه همچنین با ابراز نگرانی عمیق از کاربرد سلاح های شیمیایی به دست گروه های تروریستی و افراطی در سوریه و عراق، بر لزوم محکوم نمودن این اقدامات از سوی جامعه جهانی و اتخاذ تمهیدات لازم به منظور جلوگیری از وقوع مجدد این گونه موارد تاکید کرد.

جهانگیری خواستار پرهیز کشورهای جهان از جمله کشورهای عضو سازمان منع سلاح های شیمیایی از ارائه حمایت های مالی و نظامی به گروه های تروریستی و پاسخگویی این کشورها شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

الزامات اقناع افکار عمومی

الزامات اقناع افکار عمومی

رهبر عالیقدر انقلاب در دیدار با اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا بر ضرورت اقناع افکار عمومی به منظور همراه‌سازی مردم در رعایت ضوابط و شیوه نامه‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های صادره از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا تأکید کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر