jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۰۹۱۱۷   ۱۷ اسفند ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

مدیر جهاد کشاورزی سنندج گفت: شهرستان سنندج 14هزار هکتار باغ دارد که سالانه 105 هزار تن انواع میوه از آنها برداشت می‌شود.

دادور سهرابی در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: سنندج با داشتن 14 هزار هکتار باغ سالانه حدود 105 هزار تن انواع محصولات باغی شامل، دانه‌دارها، هسته‌دارها و میوه‌های خشک را تولید می‌کند.

وی ضمن اشاره به استعدادهای بالقوه شهرستان سنندج در عرصه باغداری، افزود: سطح موجود باغهای سنندج چیزی حدود 11 هزار هکتار بود که با اجرای مصوبات وزارتخانه و دستورالعمل‌های اجرایی در بخش‌های مختلف، سطح باغها را به 14 هزار هکتار افزایش دادیم. مدیر جهاد کشاورزی سنندج، به مقام اول این شهرستان در عرصه تولید محصولاتی همچون گردو، سبزی، صیفی و گل و گیاه گلخانه‌ای اشاره کرد و گفت: سنندج جدای از دارابودن عنوان برتر در تولید محصولات ذکر شده، در زمینه سطح زیر کشت و میزان تولید توت‌فرنگی نیز دارای رتبه نخست کشوری است.

وی به باغداران توصیه کرد: مانند گذشته از تجارب کارشناسان فن استفاده کنند و ضمن بهره‌گیری از روش‌های نوین مبارزه با آفات و بیماری‌های درختان، در راستای تولید محصولات سالم برابر با استانداردهای جهانی گام بردارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

فهم مسؤولانه

فهم مسؤولانه

 انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 برگزار شد و این بار هم مثل همیشه مردم ما با درایت و هوشمندی، در یک جشن ملی و سیاسی، حضور شکوهمندی داشتند.

حق مطالبه از مسؤولان

حق مطالبه از مسؤولان

جایگاه مردم در حكومت مردم‌سالاری دینی اساسی و غیرقابل‌انکار است.حضورمردم پای صندوق‌های رأی یكی ازتجلیات این موضوع است اما صرفا محدود به آن نیست بلكه مطالبات مردمی هم جزئی از وظایف حكومت برآمده از مردم‌سالاری دینی است. ما در اندیشه مردم‌سالاری دینی هم برای مردم حق قائلیم و هم وظیفه.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر