رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با جام‌جم:

هوشیاری‌ سیاسی ایرانیان بالاست

نمایندگان مجلس با درخواست علی لاریجانی مبنی بر بازگشت به مصوبه قبلی مجلس پیرامون حقوق‌های مدیران موافقت کردند.
کد خبر: ۱۰۰۸۲۱۸
مجلس مصوبه حقوق ۲۴ میلیونی مدیران دولتی را پس گرفت

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (شنبه 14 اسفند) پارلمان، از مجموع 199 نماینده حاضر، با 168 رأی موافق، 6 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع با درخواست علی لاریجانی مبنی بر بازگشت به مصوبه قبلی مجلس پیرامون حقوق‌های مدیران موافقت کردند.

مجلس شورای اسلامی در این جلسه، ماده 38 لایحه برنامه ششم توسعه را از مجموع 200 نماینده حاضر، با 178 رأی موافق، 3 رأی مخالف و 3 رأی ممتنع را اصلاح کردند.

تبصره 1- شورای حقوق و دستمزد می‌تواند با پیشنهاد روسای قوا، وزرا یا معاونان رئیس‌جمهور که ریاست دستگاه‌های اجرایی را برعهده دارند و بالاترین مقام دستگاه‌های اجرایی، برای مشاغل تخصصی، مدیریتی، واحدهای عملیاتی و مناطق مرزی و محروم تا 30 درصد دریافت‌های موضوع این ماده علاوه بر سقف مقرر در این ماده منظور نماید.

مصوبه قبلی مجلس درباره تبصره 38 به شرح زیر است:

شورای حقوق و دستمزد می‌تواند با پیشنهاد روسای قوا، وزرا یا معاونان رئیس‌جمهور که ریاست دستگاه‌های اجرایی را بر عهده دارند و بالاترین مقام دستگاه‌های اجرایی، برای مشاغل تخصصی، مدیریتی، واحدهای عملیاتی و مناطق مرزی و محروم تا60 درصد دریافت‌های موضوع این ماده علاوه بر سقف مقرر در این ماده منظور نماید.

علی لاریجانی پس از موافقت نمایندگان مجلس با تغییر در تبصره 38 لایحه برنامه ششم توسعه گفت: از اول انگیزه مجلس این بود که جلوی حقوق‌های نجومی را بگیرد و این جفا به مجلس که رکن مهم کشور است، بود که این طور حرف‌های سخیفی راجع به آن بزنند.

وی افزود: مجلس به طور قانونی باید نظرات شورای نگهبان را لحاظ کند و وقتی هم که لحاظ کرد، از نظر ما تغییر مهمی نبود، چون مقامات صدر این ماده بودند و بیشتر از آن حد 10 میلیون نمی‌توانستند بگیرند و این جوسازی فقط مغلطه برای انگیزه‌های دیگر بود.

رئیس مجلس اضافه کرد: اما ما برای اینکه جلوی این مغلطه را هم بگیریم و کسی موج‌سواری بلاوجهه نکند، امروز مجلس کار بزرگی کرد و جلوی عده‌ای که می‌خواستند سوءاستفاده کنند را گرفت؛ فردا نگویند که مجلس نظرش را عوض کرد، ما نظرمان همان بود که اول گفتیم، همین چیزی که الآن تصویب کردیم، نظر مجلس بود.

لاریجانی اضافه کرد: آقایان شورای نگهبان به این تبصره ایراد گرفتند، ما برای رفع ایراد آنها این جمله را اضافه کردیم، ولی مسئله اصلی حقوق‌های مقامات همان نظر قبلی بود، برخی روی موج غلطی می‌خواستند سوار شوند، شما (نمایندگان) با این کارتان جلوی موج غلط را هم گرفتید که کسی نتواند سوءاستفاده کند، مجلس همین نظر را از اول داد و این نظر قبلی مجلس بود، نگویند که مجلس کارنامه سیاه دارد، اینکه شما رأی نیاوردید، مجلس سیاه شد؟

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها