jamejamonline
سیاسی مجلس کد خبر: ۱۰۰۸۰۹۸   ۱۴ اسفند ۱۳۹۵  |  ۰۹:۱۸

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در روزهای گذشته برخی افراد صحبت‌های ناصحیح و با ادبیات ناصحیح‌تر در مورد مجلس داشتند، در حالی که عملکرد مجلس روشن و قابل دفاع است.

حقوق هایی که برخی از مجلس گرفته اند را می دانیم، پس جا نماز آب نکشند!

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، علی لاریجانی در آغاز جلسه علنی امروز مجلس و درباره مصوبه هفته گذشته مجلس شورای اسلامی در مورد حقوق‌ مدیران گفت: برخی از تشکل‌ها و جریان‌هایی که تازه به وجود آمده و برای انتخابات فعالیت می‌کنند حق ندارند مطالبی را به دروغ در مورد مجلس مطرح کنند. ضمن اینکه برخی از اعضای آنها سابقه حضور در مجلس داشته‌اند و دریافتی‌های آنها در زمان نمایندگی مشخص است و ما می‌دانیم پس جانماز آب نکشند برای مردم.

وی افزود: بر اساس ماده 38 لایحه برنامه ششم، مجموع پرداختی ماهانه مقامات و مدیران و کارکنان دستگاه‌های موضوع ماده پنج قانون مدیریت خدمات کشوری حداکثر دوبرابر حداکثر حقوق و مزایای قابل پرداخت به کارکنان موضوع تبصره ماده 76 قانون مدیریت خدمات کشوری می‌باشد و این معنی‌اش این است که به خاطر بحث حقوق‌های موسوم به حقوق‌های نجومی که در کشور رخ داده بود کسانی که در کمیسیون برنامه بودند سقفی برای دریافتی مدیران قرار دادند که مقامات حتماً‌ باید به این میزان دریافت کنند که چیزی حدود 10 تا 14 میلیون تومان بود، بنابراین مبنای این قانون برای کنترل و نظارت بود تا جلوی حقوق‌های نجومی گرفته شود و فلسفه‌ای که مجلس دنبال می‌کرد این بود.

لاریجانی ادامه داد: این مصوبه تبصره‌ای داشت که با توجه به اینکه ممکن بود برخی کارکنان تخصصی و افرادی که در مناطق محروم اعم از پزشک و جراح فعالیت می‌کنند بشود دریافتی بیشتری داشته باشند و به عنوان مثال پزشکی که در خاش عمل جراحی می‌کند یا در مناطق محروم مرزی فعالیت دارد تا 60 درصد نسبت به آن پیش‌بینی قبلی دریافتی بیشتری داشته باشد و این مربوط به مقامات نیست.

وی گفت: لذا مجلس کار ضابطه‌مندی انجام داده و سقف حقوق مقامات را مشخص کرد و برای موارد استثنا آن هم با تقاضای رئیس قوه یا معاون رئیس جمهور یا وزیر پیش‌بینی‌هایی انجام شده است. لذا با این مصوبه مجلس کاملاً حقوق مدیران محدود شده است.

وی با اشاره به نظر شورای نگهبان در خصوص این مصوبه، گفت: شورای نگهبان به این مصوبه ایراد گرفت و گفت در نظامات مدیریتی بر اساس این مصوبه اشکال ایجاد می‌شود و ایراد شورای محترم نگهبان در کمیسیون تلفیق برنامه با حضور نمایندگان شورا مورد بررسی قرار گرفت و آنها گفتند اگر در بخشی از آن کلمه مدیریت اضافه شود و افزایش نیز به 60 درصد برسد مشکل حل می‌شود و از نظر ما مشکلی وجود ندارد و این را مجلس برای رفع ایراد شورای نگهبان تصویب کرد. اما این به معنای این نیست که صدر ماده که اصل ماده 38 که مقامات هستند تغییر می‌کند و این تغییر مربوط به تبصره‌ای است که شامل موارد استثنایی می‌شود و بر اساس آن اگر مشاغل تخصصی، مدیریتی، واحدهای عملیاتی مناطق مرزی و محروم باشند با تقاضای رئیس قوه می‌توان تا 60 درصد به دریافتی‌ها اضافه کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۰
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
حضرت علی (ع) فرمودنداگر بخواهم بهترین غذا وپوشاك را داشته باشم می توانم ولی باید طوری زندگی كنم كه فقیرترین فرد جامعه هم بتواند زندگی كند .آقای لاریجانی الگوی حكومت ما امام علی (ع) است افراد زیادی هستند كه دارند با یارانه زندگی میكنند این چه قانونی است .
۰
۰
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
حقوق كارمند وكارگر 10 تا 15درصد حقوق مدیران و........شصت درصد.به این میگن عدالت.احتمالا مجلس هم مشمول میشه كه رای موافق دادند.
۰
۰
حسین
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
كجاش روشن و قابل دفاع است جناب اقای لاریجانی ؟!!
۰
۰
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
ما را بگو كه به كیا اعتماد كردیم .
۰
۰
بنده خدا1
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
باسلام .مگه تومجلس چقدر حقوق میگیرید كه جناب لاریجانی بی حواس آنها را تهدید به فاش نمودن كرده؟
۰
۰
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۸ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
باسلام.پس معلومه تو مجلس هم خبرایی هست
۰
۰
سید علی
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
خدایا از دست مسئولینمون به كجا پناه ببریم !!!!!
بعد میان میگن ما از بیت المال حقوق نمیگیریم فقط از هیئت علمی حقوق میگیریم به فرض كه این حرفتون درست باشه ، از اونجا اینقدر میگیرین كه این پولا پیشش دوزار هم نمی ارزه !!!!!
لطفا در یك جا كار كنید مردم نیازی به خدمت بیش از اندازه و رایگان شما ندارن لطفا بزارید جوانترها سر كار برن و حقوق جاهایی رو كه شما رایگان براش كار میكنید رو بگیرن !!!!!
۰
۰
Mehdi
Germany
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
دمت گرم آقا ناشناس... اینكه حرف ملت را زدید...
۰
۰
مژده مظاهری
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
الان چند ساله یارانه همون 45 تومنه و همه اقلام به لطف دولت صدها بار گرون شده ...؟
۰
۰
عبادی
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
واقعا بعضی ها این حقوق ها را كه دریافت میكنن چطوری میخورنش این بیت الماله.حالا حقی دارن ولی نه اینجوری.یه مدیر به اندازه 30كارگر حقوق بگیره بعد بگیم بیكار تو كشور داریم
۰
۰

یادداشت

بیشتر
بازدارندگی منطقه‌ای

بازدارندگی منطقه‌ای

ایران با پیوستن به سازمان همکاری‌ های شانگهای به عضویت پیمان بسیار مهمی درآمد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین نظامی می‌تواند بسیار در منطقه تاثیرگذار باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها