jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۰۰۷۷۴۶   ۱۲ اسفند ۱۳۹۵  |  ۱۲:۰۵

برخی از مقامات آمریکایی از افزایش فشارها علیه رئیس‌جمهور این کشور برای حذف عراق از فرمان مهاجرتی جدید وی خبر دادند.

افزایش فشار به ترامپ برای حذف عراق از فرمان مهاجرتی جدید

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، فشارها از سوی مقامات بلندپایه دولت آمریکا علیه دونالد ترامپ برای حذف عراق از فهرست کشورهایی که شامل فرمان اجرایی جدید وی مبنی بر ممنوعیت سفر اتباع آن‌ها به آمریکا می‌شود، افزایش یافته است.

سه مسئول آمریکایی گفتند که جیمز متیس وزیر دفاع، اچ آر مک مستر مشاور امنیت ملی، رکس تیلرسون وزیر خارجه و جان کلی مسئول امنیت داخلی آمریکا از ترامپ خواسته‌اند که عراق را از فهرست کشورهایی که شامل فرمان جدید مهاجرتی وی می‌شوند، حذف کنند.

این مقامات آمریکایی از ترامپ خواسته‌اند که به دلیل عملیات نظامی و غیرنظامی آمریکا در عراق، این کشور را از فهرست مذکور حذف کند.

یکی از مقامات آمریکایی گفت که وزارت خارجه این کشور اطمینان دارد که عراق شامل فرمان اجرایی جدید آمریکا نخواهد شد.

قرار است ترامپ طی چند روز آینده فرمان مهاجرتی جدیدی صادر کند.

دادگاه فدرالی ایالات متحده بیست و هفتم ژانویه گذشته حکم لغو موقت دستور ترامپ مبنی بر ممنوعیت سفر شهروندان ایران، عراق. لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن به آمریکا را صادر کرد.

حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق در اولین گفتگوی تلفنی خود با ترامپ از وی خواسته بود که ممنوعیت سفر عراقی‌ها به آمریکا را لغو کند.

یک مقام مسئول در کاخ سفید گفته است که احتمال می‌رود فرمان اجرایی ترامپ روز دوشنبه صادر شود.

در حال حاضر 5 هزار و 200 نظامی آمریکایی برای آموزش نیروهای عراقی و کردها در عراق حضور دارند.

فرمان اجرایی ترامپ واکنش‌های بسیاری را در پی داشت و برخی از فرودگاه‌ها در آمریکا و خارج از این کشور صحنه اعتراضات در مخالفت با این فرمان بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدت‌هاست این ستون منتظر است؛ چشم انتظار تولد و به دنیا آمدن. قصه از مرثیه شروع شد. یلی، فرهیخته‌ای، فحلی دستش از دنیا کوتاه شده بود. چند خطی به یادش ادای دین کردم. چند روز بعد بزرگ دیگری پرکشید. باز باید می‌نوشتم.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر