jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۰۷۲۶۰   ۱۱ اسفند ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

از ابتدای امسال، 40 هزار تن سیب زمینی از استان چهارمحال و بختیاری به خارج از کشور صادر شده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سیروس بیک بکان مدیر امور زراعت اداره کل جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای امسال، 40 هزار تن سیب زمینی به ارزش 7 میلیون دلار از این استان به کشورهای عراق، ارمنستان، ترکمنستان و افغانستان صادر شده است.

وی افزود: میزان صادرات سیب زمینی چهارمحال و بختیاری در سال قبل 30 هزار تن و به کشور‌های حاشیه خلیج فارس و عراق بود.

بیک بکان با بیان اینکه امسال 198 هزار تن سیب زمینی از پنج هزار و 500 هکتار از اراضی کشاورزی چهارمحال و بختیاری برداشت گردید اضافه کرد: 25 هزار تن از این محصول به صورت بذری و 25 هزار تن نیز برای مصرف داخلی استان ذخیره سازی و مابقی علاوه بر صادرات به صورت خوراکی و بذری به استان‌های همجوار، همدان و اردبیل فرستاده شد.

وی افزود: سیب زمینی تولیدی در استان به دلیل استفاده نکردن از کود شیمیایی و سم و نداشتن آفت از محصولات مرغوب در سطح کشور به شمار می رود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شکل‌گیری موج ششم کرونا بعید نیست

شکل‌گیری موج ششم کرونا بعید نیست

درباره این که چه زمانی به قله پیک پنجم کرونا در کشورمان می‌رسیم و از چه زمانی به بعد سیر نزولی در ابتلاها و مرگ را تجربه می‌کنیم، افراد زیادی کنجکاوی می‌کنند ولی واقعیت این است برای این سؤال پاسخ روشنی وجود ندارد چون این موضوع قابل پیش‌بینی نیست و تا اتفاقات روی ندهد و وضعیت روز به روز را با گذشته مقایسه نکنیم، نمی‌توانیم بگوییم آیا به قله موج پنجم رسیده‌ایم یا نه.

دولت منتخب و مساله تمرکززدایی

دولت منتخب و مساله تمرکززدایی

آنچه امروز تحت عنوان توسعه یا توسعه پایدار در جهان‌ می‌شناسیم، فرآیندی است که به‌ دنبال‌ آن منابع قدرت، ثروت، آموزش و بهداشت، به‌ صورت یکسان در مناطق جغرافیایی یک کشور در دسترس همه طبقات قرار گیرد.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر