jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۰۰۶۹۳۲   ۰۹ اسفند ۱۳۹۵  |  ۱۹:۴۴

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا قرار است سه شنبه شب در جریان سخنرانی در کنگره این کشور، قانون بیمه درمانی رایگان ( اوباماکر) را مورد بازبینی قرار داده و جزئیات مربوط به طرح جدید درمانی خود را شرح دهد.

ترامپ قانون اوباماکر را به کنگره می برد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از رویترز، جمهوری خواهان در زمان حاضر کنترل کاخ سفید و کنگره را برعهده دارند و در زمینه عملی کردن وعهده های شان در مورد لغو یا جایگزین کردن قانون اوباماکر تحت فشارند، هرچند هنوز راه آسانی برای انجام این کار نیافته اند.

قانون اوباماکر در ایالت های بسیاری در آمریکا حتی در ایالت های تحت کنترل جمهوری خواهان، از محبوبت زیادی برخوردار است.

این قانون به میلیون ها نفر از آمریکایی هایی که قبلا بیمه نشده بودند، امکان داد از پوشش قابل استطاعت بیمه ای برخوردار شوند، اگرچه افزایش حق بیمه برخی را در آمریکا خشمگین کرد.

ترامپ به محض ورود به کاخ سفید در نخستین فرمان اجرایی خود، دستور اجرایی تسهیل موانع لغو قانون بیمه همگانی اوباما موسوم به اوباما کر را صادر کرده بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها