سخنگوی وزارت خارجه ضمن تبریک موفقیت فیلم فروشنده:

سفیران هنر ایران صدای غیرت ملی را به گوش جهانیان رساندند

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان گفت: سفیران هنر ایرانی در مجامع بین المللی هنری توانستند، صدای ملت شریف ایران که صدای فرهنگ، تمدن، صلح، عزت و غیرت ملی است را به گوش جهانیان برسانند.
کد خبر: ۱۰۰۶۷۹۳
سفیران هنر ایران صدای غیرت ملی را به گوش جهانیان رساندند

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، بهرام قاسمی ضمن تبریک صمیمانه به تمامی دست اندرکاران فیلم «فروشنده» و جامعه فرهنگی و هنری کشور برای کسب دومین جایزه اسکار اظهار داشت: بار دیگر جامعه و ملت بزرگ ایران شاهد آن است که سفیران هنر ایرانی در مجامع بین المللی هنری توانستند، صدای ملت شریف ایران که صدای فرهنگ، تمدن، صلح، عزت و غیرت ملی است را به گوش جهانیان برسانند.

وی افزود: در جهان امروز و بیش از همه اعصار و دهه های اخیر، هنرمندان در تحکیم و تقویت دوستی و پیوستگی میان ملت‌ها در برابر سیاست‌های نابخردانه سودگران جهل و نادانی و اقدامات بدخواهانه و عوام فریبانه در عرصه بین المللی رسالت بزرگی بر عهده دارند و جای بسی خرسندی است که بار دیگر کارگردان توانا و کوشای ایرانی با زبان هنر خود و همکارانش توانست پیام صلح و دوستی مردم ایران را به تمامی جهانیان برساند.

قاسمی با تقدیر از تصمیم جسورانه اصغر فرهادی و ترانه علیدوستی برای حضورنیافتن در مراسم اسکار امسال به منظور احترام به مردم خردمند ایران و شش کشور دیگر که با فرمان سیاسی و غیر انسانی منع ورود، مورد بی‌احترامی واقع شدند، تصریح کرد: این حرکت نشان داد که برخلاف رفتار همه افراط گرایان و یکسونگران در اقصی نقاط جهان، همچنان ندای اعتدال و صلح جویی طنین انداز است. آنچه در این مراسم بروز و ظهور یافت، نشان داد که جهانِ امروز از ایجاد محدودیت و دیوار کشیدن‌ها و سیم های خار دار عبور کرده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان خاطر نشان کرد: ایرانیان بار دیگر در آستانه خجسته بهار و نوروز، پیام با ارزش دیگری را به همه مردم جهان دادند که همانا دوستی و صلح در برابر تبعیض، کینه توزی ها و جنگ افروزی ها خواهد بود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها