jamejamonline
بازار عمومی کد خبر: ۱۰۰۳۳۱۷   ۳۰ بهمن ۱۳۹۵  |  ۱۳:۵۸

آب آشامیدنی موجود در آب لوله کشی شهری کیفیت بالایی ندارد و دارای املاح و آلودگی هایی شامل کلر، نیترات، فلزات سنگین، زنگ لوله، شن و ماسه و ... می باشد که در طولانی مدت باعث بیماری های فراوانی می شود.

انواع دستگاه تصفیه آب خانگی و نکات مهم در خرید و استفاده آن

برای کاهش این آلاینده های مضر از آب، دستگاه های تصفیه آب موجود در بازار تاثیر به سزایی می گذارد اما باید دقت کنید که نوع خوب و مناسب را خریداری کنید زیرا تمام سیستم های موجود به طور کامل این کار را انجام نمی دهند.

برای خرید دستگاه تصفیه آب مناسب برای خود ابتدا باید به نکاتی توجه کنید از جمله وضعیت آب مصرفی خود تا بر اساس آن دستگاهی با سیستم مناسب تهیه کنید. از نشانه های آب نا سالم داشتن بوی نامطبوع ، طعم بد ، رسوب کولر و وسایل آبی، رسوب سماور ، استفاده از آب های زیر زمینی و ... است . باید توجه داشته باشید که آب ناسالم لزوما بو و یا طعم نا مطبوع ندارد بلکه می تواند دارای سمومی باشد که نه با چشم دیده می شود و نه طعم و بو دارند.

عوامل موثر در انتخاب دستگاه تصفیه آب مناسب

اگر مورد استفاده شما آب رودخانه و یا چاه و... باشد باید دستگاهی خریداری کرد که فیلترهای موجود در آن و سیستم تصفیه آن قدرت بالاتری نسبت به دستگاه های ساده تر و خانگی داشته باشد تا بتواند آب را به خوبی تصفیه کند و مقدار آب تصفیه شده بیشتری به نسبت آب تصفیه کن های خانگی به شما تحویل بدهد که در این مورد دستگاههای تصفیه آب نیمه صنعتی و صنعتی کاربرد دارد و نا گفته نماند هزینه زیادی در بردارد. اما اگر آب لوله کشی شهری باشد میزان این سموم و املاح کمتر می باشد پس دستگاه های ساده تری هم میشود مثل فیلتراسیون (UF) استفاده کرد اما این سیستم فیلتراسیون فقط قدرت گرفتن املاح درشت مضر آب را بگیرد و برای مناطقی که سختی آب بالایی دارند و به طور مثال کتری آنها رسوب می گیرد کاربرد ندارد ولی میتوان به قدرت گفت که دستگاه تصفیه آب خانگی به روش اسمز معکوس RO)) که جزو بهترین تصفیه آب خانگی میباشد برای تمامی مناطق مناسب میباشد که قدرت گرفتن کلیه ناخالصی های آب مانند نیترات و فلزات سنگین و املاح مضر تا 0.001 میکرون را دارد که یکی از مهمترین اجزا این دستگاه ها فیلتر مرحله چهارم ممبران است که قلب دستگاه میباشد که اغلب این نوع از آب تصفیه کن خانگی شش فیلتر دارند و یک مخزن 12 لیتری که با برق کار میکنند و برق مصرفی آن 24 ولت بیشتر نیست یعنی کمی بیشتر از شارژ موبایل و به طور کل دستگاههای کاملی هستند و برای مصارف خانگی و اداری مناسب هستند و همچنین میتوانند روزانه تا 220 لیتر آب را برای شما تصفیه کنند.


تصفیه آب ها انواع مختلفی دارند و برای مصارف گوناگونی استفاده می شود و می توان بنا به آن دستگاه مناسب را خریداری کرد . از جمله آن می توان به خرید دستگاه تصفیه آب کلی برای ساختمان اشاره کرد که دستگاه مرکزی ساختمان می تواند از نوع ساده تر باشد و نیازی ندارد که تمام املاح موجود در آب که برای آشامیدن باید حذف شود را از بین ببرد زیرا برای استحمام و شستشو فقط کافی است املاح آب مانند شن و ماسه و ذرات درشت حذف شود که به این نوع دستگاه ها پیش فیلتراسیون میگویند.

نوع مصرف آب و میزان آن از موارد دیگری است که هنگام خرید دستگاه تصفیه آب باید به آن دقت کنید . به عنوان مثال اگر آب را برای آشامیدن و پخت و پز بخواهید و یا برای شستشو ، استحمام ، استخر و ... دستگاه های آن با هم تفاوت داشته و باید متناسب با نیاز خود خریداری شود .برای استحمام و شستشو میتوانید از مدل سر دوشی و سر شیری که تنها قدرت گرفتن ذرات درشت آب را دارند استفاده کنید و اگر آب را برای آشامیدن ، چای ، یخ ساز ، پخت و پز میخواهید باید دستگاه تصفیه آب خانگی خریداری و استفاده کنید که انواع مختلفی است که بهترین نوع آن دستگاههای مدل زیر سینکی شش فیلتر با سیستم اسمز معکوس که در زیر سینک آشپزخانه نصب میشود و با یک شیر مجزا فانتزی که بر گوشه ای از سینک نصب میشود و آب تصفیه شده را به شما تحویل میدهد. همچنین میزان مصرف در طول روز نیز موثر است و باید دقت کرد که این دستگاه باید آب مورد نیاز برای چه مقدار در روز را تامین کند .

فیلترهای موجود در آب تصفیه کن خانگی و نوع آنها

برای حذف تمام املاح و ناخالصی های موجود در آب باید دستگاه تصفیه آبی تهیه کرد که فیلترهای مناسبی داشته باشد . این فیلترها شامل فیلتر الیافی که ذرات درشت تر مانند شن و ماسه و زنگ و پوسیدگی لوله را حذف می کند که معمولا در دو مرحله این کار انجام می شود .

فیلتر دیگر برای حذف طعم و بوی بد آب ، کلر ، گاز های محلول در آب و ... می باشد که فیلتر کربن فعال نام دارد .فیلتر اسمز معکوس (ممبران) نیز ترکیبات حلال در آب و سم های موجود در آن مانند نیترات ، سرب ، آرسنیک و ... را از بین می برد و سختی آب را پایین آورده و تا 001/0 میکرون تمام ناخالصی های آب را از بین خواهد برد.

فیلتر پست کربن برای بهبود بو و طعم آب و فیلتر سنگ های معدنی برای حفظ املاح مفید آب

دستگاه های تصفیه آب موجود با استفاده از روش های مختلف مثل UF ، RO ، UV و... می توانند بهترین تاثیر را گذاشته و بهترین تصفیه را انجام دهند . این روش ها شامل اولترا فیلتراسیون ، اسمز معکوس و اشعه ماورائ بنفش می شود که هیچ گونه عوارض جانبی نیز ندارند .

در هنگام خرید حتما به نوع فیلتر های موجود و قطعات به کار رفته در آن دقت کنید و دستگاهی را خریداری کنید که تعداد مراحل تصفیه آب و میزان تصفیه آن متناسب با نیاز شما باشد . همچنین دستگاهی را خریداری کنید که دارای گارانتی و خدمات پس از فروش باشد تا پس از خرید به مشکل برنخورید .

قیمت دستگاه تصفیه آب و بهترین مارک تصفیه آب

قیمت دستگاه های تصفیه آب به عوامل مختلفی مانند روش تصفیه آن ، نوع فیلترها ، اندازه ، کیفیت قطعات به کار رفته و برند آنها و ... بستگی دارد . دستگاه هایی که دارای فیلتر ممبران و سیستم اسمز معکوس می باشند دستگاه های دقیق تر و گران تری هستند که آب را در 6 مرحله تصفیه می کنند و فیلتر مرحله چهارم آنها ممبران که قلب این نوع دستگاه ها میباشد که با برق کار میکنند و RO نامیده میشوند. دستگاه های دیگری که فاقد این فیلتر می باشند 3 یا 4 مرحله ای بوده و در بعضی مواقع 6 فیلتر که با نام UF در بازار هستند که از ارزان ترین آن ها است. قیمت تصفیه آب خانگی را نمیتوان دقیق گفت چون اکثرا این نوع دستگاهها وارداتی هستند و بهترین نوع دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران ساخت کشور تایوان با تحت لیسانس کشورهایی مثل امریکا و کانادا هستند که از معتبرترین برندهای این دستگاهها میتوان سافت واتر soft water و آکوا AQUA را نام برد.دقت کنید که برای خرید یک دستگاه تصفیه آب مناسب نباید به ظاهر و یا آفرهای موجود برای آن دقت کرد بلکه باید کیفیت و کارایی دستگاه را مد نظر قرار دهید و استاندارد های جهانی NSF و WATER QUALITY توجه کنید و سیستم کارایی دستگاه به نسبت آب منطقه خود برای تصفیه بهتر را اولویت خود قرار دهید.

جهت مشاوره و خرید یک دستگاه با کیفیت، می توانید با شرکت راد گستر نوین که یکی از بزرگترین شرکت های وارد کننده دستگاه های تصفیه آب در ایران می باشد تماس حاصل نمایید. راد گستر نوین نمایندگی رسمی بهترین برند های دستگاه های تصفیه آب در ایران می باشد . ارائه خدمات نصب و راه اندازی دستگاه بصورت رایگان می باشد. رادگستر نوین با دارا بودن شبکه پشتیبانی و خدمات پس از فروش ، خدماتی با کیفیت در اختیار هم وطنان عزیز قرار میدهد .

برای مشاوره رایگان برای خرید دستگاه های تصفیه آب می توانید با شماره تماس 77729893-021 در ارتباط باشید . برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع آب تصفیه کن خانگی و خرید آن می توانید به آدرس اینترنتی https://www.radgostarnovin.com/products مراجعه نمایید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: