به مناسب روز جهانی کلیه در جام جم آنلاین مطرح شد؛

چگونه از کلیه‌هایمان مراقبت کنیم / آیا با یک کلیه می‌شود زندگی کرد؟

جهانگیری در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تاکید کرد:

الزام دستگاه‎ها به حل سریع مشکلات استان خوزستان

معاون اول رییس جمهور با اشاره به مشکل قطع آب و برق ناشی از شرایط جوی که اخیرا مردم استان خوزستان با آن مواجه شده اند، به سفر هفته گذشته خود به این استان و تصمیمات ویژه برای حل مشکل ریزگردها در این استان اشاره کرد و گفت: در این سفر تصمیم گیری شد که وزارت جهاد کشاورزی با بسیج کلیه امکانات استان و دستگاههای اجرایی، طرح بیابانزدایی و مقابله با ریزگردها در استان را با جدیت دنبال کند و سایر دستگاههای اجرایی نیز در چارچوب اقتصاد مقاومتی موظف هستند که با اقدام سریع و ضربتی، همکاری لازم را در این زمینه انجام دهند.
کد خبر: ۱۰۰۱۶۰۰
الزام دستگاه‎ها به حل سریع مشکلات استان خوزستان

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، اسحاق جهانگیری در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی افزود: در صورتی که اجرای این برنامه نیازمند اعتبار و منابع مالی است، وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان برنامه و بودجه کشور باید با جدیت به دنبال تامین اعتبار مورد نیاز برای اجرای این برنامه باشند.

معاون اول رییس جمهور از وزارت نیرو نیز خواست، برنامه ریزی لازم را برای پیشگیری از تکرار قطع برق و آب در استان خوزستان انجام دهد و برای حل این مشکل تدابیر بلندمدت و کوتاه مدت اتخاذ نماید.

وی با اشاره به گزارش دبیرخانه ستاد از عملکرد دستگاههای اجرایی در خصوص اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی اولویت دار سال 95، گفت: در سال جاری اقدامات قابل توجهی در حوزه تولید، صنعت، کشاورزی، نفت و پتروشیمی صورت گرفته و این گزارش نشان می دهد که دستگاهها اهتمام جدی برای اجرای اقتصاد مقاومتی داشته اند.

رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با یادآوری تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر راه اندازی بخش تولید و رفع موانع پیش روی واحدهای تولیدی در سال اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل، تصریح کرد: دولت در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب، تمرکز ویژه ای بر حل مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی و رونق بخش تولید معطوف کرد و خوشبختانه دستاوردهای خوبی نیز در این زمینه حاصل شده است و امروز بسیاری از واحدهای تولیدی راکد و نیمه فعال کشور مجددا فعال شده اند.

معاون اول رییس جمهور همچنین از دبیرخانه ستاد خواست ضمن مشورت و نظرخواهی از دستگاههای اجرایی، برنامه ریزی منسجم و دقیقی را برای سال 96 انجام دهد تا ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی بتواند از ابتدای سال 96 با سرعت و بدون اتلاف وقت، کارها را مطابق با برنامه ریزی و رویکردهای جدید دنبال کند و روند اجرای اقتصاد مقاومتی با وقفه مواجه نشود.

جهانگیری از دستگاههای اجرایی خواست ضمن تکمیل و بروزرسانی گزارش عملکرد اقتصاد مقاومتی، هرچه سریعتر آخرین اقدامات خود را به اطلاع دبیرخانه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برسانند تا گزارشی جامع و کامل از اقدامات دولت در عملیاتی کردن طرح های اولویت دار اقتصاد مقاومتی در سال 95 تدوین و به مسئولان عالی کشور و مردم ارائه شود.

در این جلسه که وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی، راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی، نفت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، امور اقتصادی و داریی، روسای سازمانهای برنامه و بودجه و امور اداری و استخدامی کشور، رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، معاون حقوقی رییس جمهور و رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی نیز حضور داشتند، دبیرخانه ستاد گزارشی از عملکرد اجرای اقتصاد مقاومتی دستگاههای اجرایی در 9 ماهه نخست سال 95 ارائه کرد و به تشریح میزان پیشرفت فیزیکی 121 پروژه اولویت دار اقتصاد مقاومتی در سال جاری پرداخت.

در این گزارش، عملکرد دستگاههای اجرایی در خصوص تکالیف و طرح های اولویت دار اقتصاد مقاومتی از سال 95 ارزیابی شد و نقاط قوت و ضعف هر دستگاه اجرایی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی همچنین با یادآوری اینکه هم اکنون در آستانه سومین سالگرد ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب قرار داریم، گزارشی از برنامه ریزی و هماهنگی صورت گرفته برای حضور برخی از وزرا و معاونین رییس جمهور و مدیران پروژه های اقتصاد مقاومتی در دستگاههای مختلف در برنامه های زنده تلویزیونی و تشریح و تبیین اقدامات دولت برای عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی ارائه کرد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها