وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: در ساختمان پلاسکو زیر ۲۰ واحد تولیدی وجود داشت و بقیه، دفاتر خرید و فروش بود که پاتوق بودند و ماشین‌آلات و تجهیزات زیادی از بین نرفته است.
کد خبر: ۱۰۰۱۱۲۶
نقل قول نعمت زاده از راننده کره ای در باره صادرات

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، محمدرضا نعمت زاده در بیست و یکمین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران که امروز ( ۲۴ بهمن) برگزار شد، گفت: قبول داریم که به طور کلی تولید عاری از مشکل نیستیم. ما از جوانی یاد گرفتیم که تولید از سخت ترین کارهاست اما اینکه بخواهیم همه مسائل تولید را به دولت، ملت یا صنعت پاس دهیم چیزی حل نمی شود.

وی در مورد وضعیت مشکلات صادرات ادامه داد: مطمئنا نگاه ما، صادرات محور است. به عنوان مثال اکنون صادرات فرش به خاطر بازارهای خارجی رو به رشد نیست. فرش جزو کالای با دوام هنری و صنعتی است اما نمی توان انتظار داشت که سالی ۲۰ درصد رشد داشته باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: درخواست و تاکید ما این است که به اتحادیه ها در بخش صادرات بها دهیم؛ به طوری که در تصمیم گیری ها باشند اما باید خود اتحادیه ها وارد شوند و ما هم کمک می کنیم. اگر هم ساختارش باید اصلاح شود با هم همفکری هم این کار را انجام دهیم.

نعمت زاده ادامه داد: در مدت بیش از یک سالی که از برجام می گذرد تلاش کردیم کارهای مشترک با دنیا را شروع کنیم. کشور های پیشرفته همگی نگاه صادرات محور دارند. یک بار در کره جنوبی یک راننده به من می گفت ما مثل شما پول دار نیستیم باید کار کنیم و صادر کنیم تا بتوانیم زندگی کنیم اما در اینجا وقتی بادمجان گران شود می گویند تقصیر صادرات است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۵
حسن
Canada
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۴
۰
۰
صادرات اندازه دارد
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۴
۰
۰
نعمت زاده اصلا وزیر خوبی نیست سمت وزارت باید دست كسی دیگه باشه آدم وقتی پیر میشه دیگه كشش نداره
داود
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۴
۰
۰
به این وزیر توصیه می كنم جای این حرفها اگه می تونه جواب توكلی رو بده!
رضا
United States
۲۱:۴۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۴
۰
۰
اقای نعمت زاده صنایع و معادن ایران دارند مملكت را شخم میزنند و محیط زیست را نا بود میكنند و حالا شما با حمایت از یك عده ... بی مسئولیت و به عنوان حمایت از صنعت بهره برداری از معادن كشور محیط زیست ایران را به یك مخروبه تبدیل میكنید ,ایران متعلق به نسل اینده هم هست ایا صادرات 4 میلیون بشكه نفت در روز كافی نیست تا از صنایع بی كفایت مونتاژ داخلی حمایت كند . شما باید یك مسافرت كوتاه بین شهری در جاده های ایران عزیز داشته باشید تا ببینید كه صنایع و معادن چه بر سر خاك این مملكت اورده ,تاریخ در مورد شما قضاوت خواهد كرد
نرم افزار موبایل
-
۰۲:۲۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
۰
۰
كجا ما پولداریم.شمامنظورت كیه؟ماكه پول قبض گازمون ونداریم منتظر یارانه ایم.شما كره ای حرف زدن وبلدین؟ایول
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها