jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۹۹۷۹۶۰   ۱۶ بهمن ۱۳۹۵  |  ۱۴:۴۵

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: اولین دربی بزرگی که پیش رو داریم در حال شروع شدن است. در حال حاضر این یک دربی واقعی است چون دو تیم بهتر لیگ رودررو می‌شوند.

برانکو:‌ بازی فردا دربی واقعی است/ مقابل تراکتورسازی محافظه‌کار، صرفه‌جو و حسابگر نخواهیم بود

به گزارش جام جم آنلاین، برانکو در نشست خبری پیش از بازی با تراکتورسازی اظهار داشت: اولین دربی بزرگی که پیش رو داریم در حال شروع شدن است. در حال حاضر این یک دربی واقعی است چون دو تیم بهتر لیگ رودررو می‌شوند و طبیعی است که به هر حال هر کسی تلاش خودش را می‌کند.

وی افزود: طبیعی است هر کسی تلاش می‌کند که بهترین نتیجه را بگیرد. آنچه که من و بازیکنانم را خوشحال می‌کند این است که فردا ورزشگاه پر می‌شود و در رقابت سنتی ما، هواداران هم به ما کمک می‌کنند. این قشنگ‌ترین اتفاقی است که همیشه در فوتبال وجود داشته است و به هواداران‌مان افتخار می‌کنیم که با این تعداد کثیر ما را دنبال و حمایت می‌کنند و اغلب اوقات هم یار دوازدهم هستند و همیشه به رقبا هم احترام می‌گذارند. با تمام قلب و شوق از ما حمایت می‌کنند و طبیعی است که یک انگیزه مضاعف برای ماست.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس ادامه داد:‌فوتبال به خاطر هواداران بازی می‌شود. تمام هم و غم ما این است که هواداران‌مان را آنطور که شایسته است شاد کنیم. می‌دانیم که برخی بازیکنان حریف محروم هستند اما اگر فکر کنیم ادینیو، حاتمی و نوری نمی‌توانند مقابل ما خطرناک باشند خودمان را گول می‌زنیم. انتظار یک بازی سخت را داریم و طبیعی است که در کنار این انتظار خوشحال هم هستیم. همانطور که تراکتورسازی چند بازیکن ندارد ما هم چند بازیکن‌مان مصدوم هستند. ربیع‌خواه و دو اوکراینی یعنی ولادیمیر و الکس نیز در بازی فردا حضور ندارند. ربیع‌خواه در آخرین بازی مصدوم شد و هنوز مصدومیتش برطرف نشده. الکس هم از ناحیه عضله ران پا مصدوم است و ولادیمیر هم مچ پایش مصدوم است اما این مشکلات ریز را به حساب نمی‌آوریم.

برانکو در مورد محرومیت تراکتورسازی و اینکه آیا این موضوع انگیزه تراکتورسازی را بیشتر خواهد کرد یا انگیزه پرسپولیس را کم می‌کند، افزود: قبل از هر چیز لازم است همدردی خودم را با قلعه‌نویی اعلام کنم و مشکل بزرگ او را درک می‌کنم. می‌دانم که چقدر انرژی و تلاش انجام شده اما برای بازیکنان تراکتورسازی که محروم شدند متأسفم. چرا که همه آن چیزی که در زمین ورزش به دست آورده‌اند شاید به خاطر اشتباه برخی‌ها همه را از دست بدهند آن هم در حالیکه مقصر نیستند و گناهی ندارند.

وی افزود: این را باید بگویم که ما 6 امتیاز از تراکتورسازی جلو هستیم اما هدف ما در هر بازی برد، برد و برد است. با همه احترامی که برای همه رقبا قائل هستم ما در هر بازی برای برد به میدان می‌رویم. از ماشین‌سازی گرفته تا صبای قم که این هفته ذوب آهن را غافلگیر کرد و تراکتورسازی که دوم جدول است ما در هر بازی با هدف برد، بهتر شدن و کسب حداکثر نتایج وارد زمین شدیم اما اگر فکر می‌کنید که این ماجرایی که پیش آمده باعث بی‌انگیزگی تراکتورسازی می‌شود اشتباه است. در کنار همه این مشکلات تراکتورسازی تیم قوی است. ما یک ضرب‌المثل داریم و آن این است که خطرناک‌ترین حیوان شیر زخمی است. من به اندازه کافی تجربه دارم و می‌دانم که خیلی از همین بازی‌هایی که نتایج آن از قبل مشخص شده تیمی که فکر می‌کرده برنده است بازی را باخته و این موضوع را می‌دانم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص وضعیت نیمکت این تیم و اینکه آیا فردا طاهرخانی تنها مهاجم نیمکت‌نشین این تیم خواهد بود، تصریح کرد: علی علیپور هم محروم است و ما چهار بازیکن نداریم اما چرا برای من تیم می‌چینید؟ گفتم که همه بازیکنان در رقابت نیستند اما بقیه بازیکنان در رقابت هستند تا جزو یازده بازیکن اصلی باشند.

برانکو در مورد اینکه فصل نقل و انتقالات تمام شد و شما گفته بودید باز هم دنبال بازیکنان دیگری هستید، گفت: سروش رفیعی و نریمان جهان را گرفتیم و دنبال بازیکنان دیگری هم بودیم اما نشد.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد اینکه بازی فردا مسابقه برگشت و در واقع نیمه دوم مسابقه است، گفت: پرواضح است که هواداران ما انتظارات خوب و بالایی دارند و طبیعی است که می‌خواهیم انتظارات‌تان را برآورده کنیم. در تمام بازی‌ها با هدف برد به میدان می رویم و مقابل تراکتورسازی هم همین هدف را داریم. مسابقه فردا سه امتیازی نیست بلکه چهار امتیاز است زیرا بازی اول را با تبریز مساوی کردیم و با برد فردا در مسابقه رودررو بهتر عمل خواهیم کرد. هدف اول ما برد است و به خاطر خودمان،‌هواداران و باشگاه اما هشدار دادم که کار خیلی سخت است.

برانکو در مورد اینکه داور بازی فردا به راحتی کارت زرد می‌دهد و ممکن است دواخطاره‌های پرسپولیس به خاطر دربی آرام‌تر بازی کنند، گفت: اصلا به این قضیه فکر نمی‌کنیم. بازی به بازی پیش می‌رویم. داور همانطور که فکر می‌کند سوت می‌زند. ما هم محافظه‌کار، صرفه‌جو و حسابگر نخواهیم بود.

وی در مورد اینکه در صورت برد در بازی فردا اختلاف 9 امتیازی می شود و می‌توان گفت شما قهرمان هستید، گفت: این یک امتیاز خوب برای ما خواهد بود و شاید یک امتیاز خیلی بزرگ به حساب بیاید اما خیلی ساده و زود این امتیاز می‌‌تواند تغییر کند و طبیعی است که اصلا شل نخواهیم آمد. مگر اینکه به طور تئوریک مطمئن شویم که قهرمان هستیم. هدف‌مان برد، برد و برد است. در هر بازی با بهترین ترکیب به میدان می‌رویم و به دنبال بازی خوب و نتیجه خواهیم بود و اینگونه می‌خواهیم برد و انگیزه‌مان را حفظ کنیم و عشق به هواداران خودمان را حفظ کنیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد اینکه بازیکنانش یکی از یکی خوب‌تر هستند و فردا از احمدزاده، محرمی و رضاییان یکی باید روی نیمکت بنشیند، گفت:‌ بله یکی بیرون می‌نشیند. خوشحالم که تشخیص می‌دهید بازیکنانم در حال پیشرفت هستند و همین طور اسمی از صادق محرمی بردید که خیلی خوب پیشرفت می‌کند. این یک برد بزرگ برای ما است. ما وارد یکسری از بازی‌ها شده‌ایم که نمی‌دانیم کدام سخت‌تر از دیگری است. بازی را تراکتورسازی، استقلال و سپاهان کدام سخت‌تر است؟ پنج روز بعد هم باید با الهلال بازی کنیم. این هم باعث شادی ماست اما شما باشید کدام بازیکن را بیرون می‌گذارید؟

برانکو درباره پیشنهادی که برای جذب آدبایور به او شده بود اما او نپذیرفت،‌ افزود: این بازیکنان عالی هستند اما آنها بازیکنانی هستند که در اواخر عمر ورزشی‌شان هستند. معمولا باشگاه‌های ایرانی با این موضوع مشکل دارند حتی در کشورهایی مثل عربستان،‌امارات و چین هم این مسائل هست. بازیکن 35 ساله فکر می‌کند کیفیت فوتبال در این کشورها بالا نیست و می‌خواهند به اینجا بیایند اما من بازیکنی می‌خواهم که انگیزه داشته باشد و بتواند به ما کمک کند. به همین دلیل معمولا چنین پیشنهادهایی را رد می‌کنم. بازیکنان بزرگی که سابقا بازی می‌کردند نمی‌توانند به ما کمک کنند. ما بازیکنان خوبی داریم و به این نتیجه رسیده‌ایم که پرانرژی هستند.

برانکو در پاسخ به این سوال که به نظر شما دیدار تراکتورسازی و پرسپولیس الکلاسیکوی فوتبال ایران است، افزود: من برای تراکتورسازی و هوادارانش احترام زیادی قائل هستم و آنها در کنار سپاهان و استقلال و همچنین پرسپولیس هواداران زیادی دارند اما به هر حال الکلاسیکو بین پرسپولیس و استقلال است. البته آنها در چند سال اخیر در بالای جدول بوده‌اند اما ما در زمین همه چیز را نشان می‌‌دهیم که چه تیمی بهتر است. وظیفه ماست که میزبان خوبی برای تراکتورسازی باشیم اما باید بگویم در این دو سالی که اینجا هستم هیچ مشکل کوچکی رخ نداده است.

برانکو درباره بازیکنان و مربیان خارجی که به فوتبال ایران می‌آیند اما کارآیی ندارند،‌ اظهار داشت: حرف زدن در مورد خارجی‌ها آسان نیست و شما نمی‌توانید راحت بازیکن پیدا کنید. همه جای دنیا هم این مشکل وجود دارد. گوتسه گل قهرمانی آلمان در جام جهانی را زد و با ۳۸ میلیون یورو به بایرن‌مونیخ رفت، اما در این تیم خودش را پیدا نکرد و به دورتموند برگشت. این مسائل قاعده خاص خودش را دارد. زمانی که منشا به ایران آمد کسی او را نمی‌شناخت، اما او علمکرد عالی داشت. این رویه مشخصی نیست. شوان اشتایگر کاپیتان آلمان بود و در منچستر یونایتد موفق نشد و به تیم دوم منچستر رفت یا اینکه گواردیولا ملی‌پوش انگلیسی را از تیمش اخراج کرد. در همه جاید دنیا همین طور است. برخی خودشان را خیلی سریع در تیم جدید پیدا می‌کنند و برخی هم موفق نمی‌شوند.

برانکو در مورد اینکه اما شکایت خارجی‌ها باعث مشکل برای باشگاه‌های ایرانی شده، گفت: بازیکنان که دردسر درست نمی‌کنند، چه کسی قرارداد را امضا می‌کند؟ باید به قراردادها احترام گذاشت و کسی دنبال مشکل ساختن نیست، کسی را وادار به امضای قرارداد نمی‌کنند، اما باید به قراردادها احترام گذاشت و این احترام متقابل به شرایط است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر