وزیر پیشین پست و تلگراف با اشاره به سابقه طولانیش در عرصه سیاسی کشور از عزم جدی خود برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده خبر داد.
کد خبر: ۹۹۴۴۰۸
برای استیفای حقوق عامه 60 سال شمشیر زدم/ چپی ناتوان در اداره دولت، راستی‌ها ناکام در اقبال مردم

«سید محمد غرضی» وزیر سالهای دور وزارتخانه پست، تلگراف وتلفن با بیان اینکه اگر عمری باقی باشد، محکم واستوار پا به رقابت انتخاباتی خواهم گذاشت، در خصوص اهداف خود برای تصدی کرسی ریاست جمهوری در گفتگو با جام جم آنلاین از تدوین یک کتابچه در این مورد خبر داد و افزود: بیست نکته در حوزه مدیریت کشور و اهداف انتخاباتی خود در یک دفتر گردآوری کرده که ظرف 10 روز آینده در قالب کتابچه به اطلاع عموم خواهد رسید.

وی با نگاهی اجمالی به مفاد این کتابچه تصریح کرد: ظلم به حوزه بهداشت و سلامت کشور، کاستی‌های بخش دفاعی و پژوهشی و نیز ظلم به عرصه آموزش و پرورش کشور را از اهم مندرجات کتاب برشمرد.

غرضی در ادامه، با اشاره به انتخابات آتی ریاست جمهوری حضور بیش از 50 میلیون نفری شهروندان را پای صندوق رأی پیش بینی کرده و گفت: جوانان شوق بیشتری نسبت به تعیین سرنوشت خود پیدا کرده و این موضوع چه در داخل و چه در خارج از مرزها اقتدار نظام را در صدر اخبار جهان قرار می‎دهد.

وی در پاسخ به این سوال که چهره جناحی آقای غرضی در انتخابات از کدامین طیف منتفع خواهد شد با استناد به صحبت‌های قبلی خود مبنی بر آنچه که طیف سیاسی چپ و راست(اصلاح طلب- اصولگرا) را ناتوان در همراهی با قواعد کشور خطاب کرد، افزود: بنده معتقدم جناج چپ امکان اداره دولت را نداشته و در مقابل احزاب راست هم در ایجاد رضایت‎مندی ملت ناکام هستند.
غرضی تأکید کرد: با بررسی صد ساله از تاریخ گذشته ایران و نیز مقایسه دولتها پی به این موضوع خواهیم برد و حاضرم با شواهد و مستندات در یک کار پژوهشی این مهم را به نظر شما و هموطنان عزیز برسانم.
پیرو این جمله، غرضی در پاسخ به سوال خبرنگار سیاسی جام جم آنلاین که آیا روحانی هم با چنین نگاهی و در قالب شعار اعتدال پیروز انتخابات 92 شد، گفت: بله آقای روحانی این حرف را عنوان داشتند، لیکن عملکرد دولت وی نتوانست شخص روحانی را به رییس جمهور کل کشور تبدیل کند.

وی با اشاره به یکجانبه‎گرایی دولت یازدهم اضافه کرد: اختلاف در این دوره گسترش یافت و عملا موجبات دو قطبی شدن جامعه فراهم آمد و نتیجه آن شد که امروز روحانی دست به هر اقدامی می زند با معارضان جدی خود روبه رو می‎شود.

غرضی تعبیر روحانی از کلمه اعتدال را استفاده حداکثری اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام در بدنه دولت ارزیابی کرد و گفت: انصافا مردم در طول چهار سال از رییس جمهور منتخب حمایت کردند اما ایشان در همراهی قاعده جامعه با خود اقبالی چندانی نداشت.

وزیر اسبق پست و تلگراف در واکنش به مباحث سیاست خارجی دولت از جمله توافق هسته‎ای، ابراز داشت: به زعم بنده اقتدار سیاسی جمهوری اسلامی و ملت ایران در جهان بی نظیر و اینکه ما توانستیم پنج قدرت بزرگ دنیا را پای میز مذاکره بکشانیم و منویات خود را بر آنها تحمیل گردانیم، بسیار دستاورد بزرگی قلمداد می‎شود.

وی در همین راستا عدم تمکین طرف مقابل به توافق برجام را شکستی عظیم برای طرف غربی بشمار آورد و تصریح کرد: با این در حوزه سیاست داخلی، روحانی در انتفاع این دستاورد بزرگ ناکام ماند.

در پایان گفتگو غرضی در جواب این سوال که بعنوان یک شهروند در انتخابات سال آینده به چه کسی رأی خواهد داد، لبخندی زد و گفت: چون خودم کاندیدا هستم برای رعایت حقوق دیگران در این مورد اظهار نظر نمی کنم.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۴
روح الله
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۷ - ۰۶ بهمن ۱۳۹۵
۰
۰
هر چی كه پیش بیاد خدا با جمهوری اسلامی و رهبر مقتدرش است نه با قدرت طلبان چپی. فضا غبار الود كن و فكرها مسموم كن
علی تهرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۸ - ۰۶ بهمن ۱۳۹۵
۰
۰
باسلام:شمشیر ؟؟!!!كدوم شمشیر؟؟بنده به نوبه خودم بعنوان یك ایرانی از عملكرد شما در مخابرات راضی نیستم.اگر شما هم اكنون از این وضعیت ناراضی هستید حاصل همان چیزی هست كه شما 60 سال پیش درحوزه كاری كاشتید ومتاسفانه الان به آن گله مندید.توصیه میكنم در منزل بنشینید وباخاطراتتون زندگی كنید.
فرد اردوشاهی
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۸ - ۰۶ بهمن ۱۳۹۵
۰
۰
چرا هیچ كس در انتخابات از حقوق اقلیت مذهبی حرف نمیزنه فقط جامعه شده اصلاحاتچی و اصولگرای صرف/در پارلمان یك رییس كمیسیون از اقلیت نیست/اطلاعی از دوران وزارت ایشان نداریم ایشان شانسی برای ریاست جمهوری ندارن
ملكشاهی
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۶ - ۰۶ بهمن ۱۳۹۵
۰
۰
آقای غرضی عزیز ، سركار هیچ شانسی برای ریاست جمهوری ندارید كما اینكه سایر نفرات هم جز روحانی این شانسو ندارن/پیشنهاد میكنم بزرگوارانه انصراف بدید/البته شما باز هم در صورت نامزدی پدیده انتخابات خواهید شد و باعث شادی وسرور مردم میشید من هم به نشانه اعتراض به شما رای میدم؟؟؟؟؟!!!!

نیازمندی ها