jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۹۴۰۵۴   ۰۶ بهمن ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: با اجرای طرح خرید حمایتی محصول گوجه از کشاورزان در یک‌ماه گذشته 27 هزار و 400 تن محصول از گوجه‌فرنگی‌کاران استان بوشهر خریداری شد.

محمدتقی منوچهری در گفت‌وگو با تسنیم، با بیان اینکه استان بوشهر قطب تولید گوجه فرنگی خارج از فصل است اظهار داشت: با توجه به موقعیت جغرافیایی و وجود اراضی مستعد در استان بوشهر، کشت گوجه فرنگی خارج از فصل یکی از قابلیت‌های کشاورزی استان بوشهر است.

وی از تولید 560 هزار تن محصول گوجه فرنگی در اراضی استان بوشهر خبرداد و افزود: برداشت گوجه فرنگی خارج از فصل در استان بوشهر از اواخر فصل پاییز آغاز می‌شود و تا فروردین سال بعد ادامه دارد.

رئیس جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به اینکه تعیین الگوی کشت یکی از محورهای مقابله با کم‌آبی و خشکسالی است گفت: در این زمینه امسال 12 هزار و 500 هکتار از اراضی استان بوشهر برای کشت گوجه فرنگی اختصاص یافت.

منوچهری با بیان اینکه افت قیمت محصول گوجه فرنگی سبب نگرانی کشاورزان این استان شد خاطر نشان کرد: در پی این مشکل با هماهنگی‌های به عمل آمده وزیر جهاد کشاورزی دستور خرید حمایتی محصول از کشاورزان را صادر کرد که این طرح از سوم دی‌ماه در استان بوشهر آغاز شد.

وی با بیان اینکه 6 مرکز خرید گوجه فرنگی در شهرستان‌های استان بوشهر راه‌اندازی شد افزود: برای خرید محصول کشاورزان استان بوشهر مرکز خرید حمایتی گوجه فرنگی در دشتستان، دشتی، دیر، کنگان، عسلویه و جم راه‌اندازی شد و این مراکز اکنون کار خرید محصول را انجام می‌دهند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به اینکه قیمت خرید حمایتی برای هر کیلوگرم محصول گوجه فرنگی برای حمل به خارج از استان بوشهر 400 تومان تعیین شده گفت: گوجه فرنگی غیر از محصول درجه یک برای خارج از استان هر کیلوگرم 400 تومان خریداری می‌شود و این در حالی است که هزینه حمل محصول خریداری شده به خارج از استان بوشهر پرداخت می‌شود.

منوچهری با بیان اینکه خرید محصول برای کارخانه‌های رب گوجه فرنگی استان بوشهر بدون سبد و به صورت فله است افزود: خرید محصول حمایتی در داخل استان بوشهر برای هر کیلوگرم گوجه فرنگی غیر از درجه یک 330 تومان تعیین شده است.

وی با بیان اینکه خرید حمایتی از کشاورزان تا به تعادل رسیدن قیمت گوجه فرنگی ادامه دارد تصریح کرد: با اجرای طرح خرید حمایتی محصول گوجه از کشاورزان در یک‌ماه گذشته 27 هزار و 400 تن محصول از گوجه‌فرنگی‌کاران استان بوشهر خریداری شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مشارکت گسترده و انتخاب اصلح، مکمل یکدیگرند

مشارکت گسترده و انتخاب اصلح، مکمل یکدیگرند

امروزه مشارکت مردم در صحنه انتخابات از مهمترین و متداول‌ترین نوع مشارکت سیاسی است. مقبولیت سیستم‌های مبتنی بر دموکراسی مدرن، اساسا به مشارکت‌ های مردمی که بیشتر در انتخابات معنا دارد مربوط می‌شود.

امنیت عراق در سایه گفتمان مقاومت

امنیت عراق در سایه گفتمان مقاومت

سفر پاپ فرانسس به عراق و دیدار او با مرجع‌عالیقدر جهان تشیع، حضرت آیت‌ا... سیستانی مورد توجه بسیاری از تحلیلگران حوزه منطقه غرب آسیا، جهان‌اسلام و جهان مسیحیت قرار گرفته‌است.

نباید دوباره معطل غرب شویم

نباید دوباره معطل غرب شویم

تحولاتی که در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران در روزهای اخیر در اروپا و با حمایت آمریکا در حال رخ دادن است عمدتا به‌دلیل موضع قاطع ایران در اجرای حرف قطعی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند مبنی بر این‌که تا وقتی لغو تحریم‌ها به صورت کامل صورت نگیرد ما نیز به تعهدات برجامی خودمان باز نخواهیم گشت و فقط وقتی آمریکا به‌صورت عملی، تحریم‌ها را بردارد و این مساله راستی‌آزمایی شود آن زمان ایران هم حاضر است بار دیگر تعهدات برجامی خود را به‌صورت کامل اجرا کند.

گفتگو

بیشتر
یک دست‌ انداز نوروزی

گزارشی از پشت‌صحنه مجموعه نوروزی «دست‌ انداز» همراه گفت‌وگو با کارگردان، تهیه‌کننده و بازیگران آن

یک دست‌ انداز نوروزی

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

در گفت‌وگو با دکتر ایرج عبداللهی، عضو هیأت‌مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران با بهترین فعالیت‌ های ورزشی برای سالمندان آشنا می‌شویم

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

زمزمه‌های ناامیدکننده

گفت‌وگو با محمد مرندی درباره اخبار ضد و نقیض رسانه‌های خارجی مبنی بر «گفت‌وگو‌های امیدوار کننده ایران و غرب»

زمزمه‌های ناامیدکننده

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر