jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۹۴۰۵۴   ۰۶ بهمن ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: با اجرای طرح خرید حمایتی محصول گوجه از کشاورزان در یک‌ماه گذشته 27 هزار و 400 تن محصول از گوجه‌فرنگی‌کاران استان بوشهر خریداری شد.

محمدتقی منوچهری در گفت‌وگو با تسنیم، با بیان اینکه استان بوشهر قطب تولید گوجه فرنگی خارج از فصل است اظهار داشت: با توجه به موقعیت جغرافیایی و وجود اراضی مستعد در استان بوشهر، کشت گوجه فرنگی خارج از فصل یکی از قابلیت‌های کشاورزی استان بوشهر است.

وی از تولید 560 هزار تن محصول گوجه فرنگی در اراضی استان بوشهر خبرداد و افزود: برداشت گوجه فرنگی خارج از فصل در استان بوشهر از اواخر فصل پاییز آغاز می‌شود و تا فروردین سال بعد ادامه دارد.

رئیس جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به اینکه تعیین الگوی کشت یکی از محورهای مقابله با کم‌آبی و خشکسالی است گفت: در این زمینه امسال 12 هزار و 500 هکتار از اراضی استان بوشهر برای کشت گوجه فرنگی اختصاص یافت.

منوچهری با بیان اینکه افت قیمت محصول گوجه فرنگی سبب نگرانی کشاورزان این استان شد خاطر نشان کرد: در پی این مشکل با هماهنگی‌های به عمل آمده وزیر جهاد کشاورزی دستور خرید حمایتی محصول از کشاورزان را صادر کرد که این طرح از سوم دی‌ماه در استان بوشهر آغاز شد.

وی با بیان اینکه 6 مرکز خرید گوجه فرنگی در شهرستان‌های استان بوشهر راه‌اندازی شد افزود: برای خرید محصول کشاورزان استان بوشهر مرکز خرید حمایتی گوجه فرنگی در دشتستان، دشتی، دیر، کنگان، عسلویه و جم راه‌اندازی شد و این مراکز اکنون کار خرید محصول را انجام می‌دهند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به اینکه قیمت خرید حمایتی برای هر کیلوگرم محصول گوجه فرنگی برای حمل به خارج از استان بوشهر 400 تومان تعیین شده گفت: گوجه فرنگی غیر از محصول درجه یک برای خارج از استان هر کیلوگرم 400 تومان خریداری می‌شود و این در حالی است که هزینه حمل محصول خریداری شده به خارج از استان بوشهر پرداخت می‌شود.

منوچهری با بیان اینکه خرید محصول برای کارخانه‌های رب گوجه فرنگی استان بوشهر بدون سبد و به صورت فله است افزود: خرید محصول حمایتی در داخل استان بوشهر برای هر کیلوگرم گوجه فرنگی غیر از درجه یک 330 تومان تعیین شده است.

وی با بیان اینکه خرید حمایتی از کشاورزان تا به تعادل رسیدن قیمت گوجه فرنگی ادامه دارد تصریح کرد: با اجرای طرح خرید حمایتی محصول گوجه از کشاورزان در یک‌ماه گذشته 27 هزار و 400 تن محصول از گوجه‌فرنگی‌کاران استان بوشهر خریداری شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر