jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۹۱۷۸۸   ۳۰ دی ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

مادر پنج فرزند معلول در کردستان، دل نگران آینده فرزندانش است و با اضطراب از مرگ خودش می‌گوید: «من اگر بمیرم فرزندان معلولم بی‌پناه می‌شوند...».

به گزارش ایسنا، به دیدار خانواده‌ای از اهالی روستای سیچان از توابع قایم برد شهرستان بانه می‌رویم؛ از نمای کاهگلی خانه پیداست خانواده‌ای بی‌بضاعت در آنجا ساکن هستند. به داخل خانه می‌رویم، آب انباری قدیمی با چراغی نفت‌سوز حکایت از سیستم گرمایشی قدیمی دارد که بسیاری از ما شاید سال‌هاست با آن خداحافظی کرده‌ایم.

در اتاق پذیرایی سه پسر و یک دختر را می‌بینم که با لبخند گرم و مهربانشان مرا از حال و هوای این خانه فقیرانه خارج می‌کنند. مادرشان با چهره‌ای غم‌گرفته در گوشه‌ای نشسته و به فرزندان معلولش خیره شده است؛ نم اشک‌هایش را با گوشه روسری‌اش پاک می‌کند و می‌گوید: چهار فرزند اولم همگی سالم هستند، اما از زایمان پنجم فرزندانم معلول ذهنی به دنیا آمدند.

عبداللهی، مادر این معلولان ذهنی به سن فرزندان معلولش اشاره می‌کند و ادامه می‌دهد: پسربزرگ معلولم 30‌سال دارد و اولین فرزند معلولم است. پسر دیگرم 27 ساله و 2 پسر دوقلوی 25 ساله و یک دختر 24 ساله معلول دارم.

وی با اشاره به وضعیت بد اقتصادی این خانواده‌ 11 نفره می‌گوید: تنها دو نفر از فرزندانم تحت پوشش بهزیستی هستند و آن هم با تسهیلات بسیار اندک که جوابگوی نیازهای ما نیست و تاکنون هیچ ارگان دولتی به ما کمک نکرده است. خانم عبداللهی اضافه کرد: فرزندانم حتی از نعمت درس خواندن و مدرسه رفتن هم محروم مانده‌اند.

سرپرست این خانواده معلول ضمن اشاره به این که حتی خانه‌ محقرشان نیز اجاره‌ای است، اظهار می‌کند: هزینه مخارج زندگی ما از طریق یک زمین کشاورزی اجاره‌ای تامین می‌شود. با توجه به بیماری پدر خانواده و ناتوانی مالی در تامین هزینه‌های این فرزندان معلول از تمامی مسئولان و خیرین خواستارم آنها را در این شرایط سخت تنها نگذارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

یک نکته مثبت و خوب مذاکرات وین این است که مسؤولان دولت با یک موضع عقلانی و مبتنی بر سیاست قطعی نظام در مذاکرات سطح کارشناسی حاضر شده‌اند.

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

از ابتدای شیوع کووید ۱۹ در جهان، ناشناخته بودن ویروس کرونا تنها محدود به درک مردم عادی نبود و این ویروس برای جامعه پزشکی هم ناشناخته بود.

خودمان به خودمان رحم کنیم

خودمان به خودمان رحم کنیم

متاسفانه کرونا روی زندگی همه تأثیر منفی گذاشته است. به‌خصوص هنرمندان و پیشکسوت‌هایی مثل من که حدود ۱۵- ۱۴ ماه است که هیچ پیشنهادی را قبول نکردم.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر