jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۹۱۷۸۸   ۳۰ دی ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

مادر پنج فرزند معلول در کردستان، دل نگران آینده فرزندانش است و با اضطراب از مرگ خودش می‌گوید: «من اگر بمیرم فرزندان معلولم بی‌پناه می‌شوند...».

به گزارش ایسنا، به دیدار خانواده‌ای از اهالی روستای سیچان از توابع قایم برد شهرستان بانه می‌رویم؛ از نمای کاهگلی خانه پیداست خانواده‌ای بی‌بضاعت در آنجا ساکن هستند. به داخل خانه می‌رویم، آب انباری قدیمی با چراغی نفت‌سوز حکایت از سیستم گرمایشی قدیمی دارد که بسیاری از ما شاید سال‌هاست با آن خداحافظی کرده‌ایم.

در اتاق پذیرایی سه پسر و یک دختر را می‌بینم که با لبخند گرم و مهربانشان مرا از حال و هوای این خانه فقیرانه خارج می‌کنند. مادرشان با چهره‌ای غم‌گرفته در گوشه‌ای نشسته و به فرزندان معلولش خیره شده است؛ نم اشک‌هایش را با گوشه روسری‌اش پاک می‌کند و می‌گوید: چهار فرزند اولم همگی سالم هستند، اما از زایمان پنجم فرزندانم معلول ذهنی به دنیا آمدند.

عبداللهی، مادر این معلولان ذهنی به سن فرزندان معلولش اشاره می‌کند و ادامه می‌دهد: پسربزرگ معلولم 30‌سال دارد و اولین فرزند معلولم است. پسر دیگرم 27 ساله و 2 پسر دوقلوی 25 ساله و یک دختر 24 ساله معلول دارم.

وی با اشاره به وضعیت بد اقتصادی این خانواده‌ 11 نفره می‌گوید: تنها دو نفر از فرزندانم تحت پوشش بهزیستی هستند و آن هم با تسهیلات بسیار اندک که جوابگوی نیازهای ما نیست و تاکنون هیچ ارگان دولتی به ما کمک نکرده است. خانم عبداللهی اضافه کرد: فرزندانم حتی از نعمت درس خواندن و مدرسه رفتن هم محروم مانده‌اند.

سرپرست این خانواده معلول ضمن اشاره به این که حتی خانه‌ محقرشان نیز اجاره‌ای است، اظهار می‌کند: هزینه مخارج زندگی ما از طریق یک زمین کشاورزی اجاره‌ای تامین می‌شود. با توجه به بیماری پدر خانواده و ناتوانی مالی در تامین هزینه‌های این فرزندان معلول از تمامی مسئولان و خیرین خواستارم آنها را در این شرایط سخت تنها نگذارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر تهران به پایان دوره ای دیگر از فعالیت خود نزدیک می‌شود. ارزیابی فعالیت های شورای شهر در زمینه مدیریت بحران برای جمع بندی این دوره و همچنین دستیابی به چشم اندازی روشن برای دوره بعدی شورا، مهم و حیاتی است.

نامزدها برنامه‌محور باشند

نامزدها برنامه‌محور باشند

مردم ایران برای حضوری حماسی در انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 کار بزرگی در پیش دارند و انتظار می‌رود این ملتی که همواره حماسه‌آفرین و تاریخ‌ساز بودند، از این امتحان بزرگ سربلند و پیروز بیرون بیایند.

موج‌های کرونا ادامه دارد

موج‌های کرونا ادامه دارد

اخیرا وزیر بهداشت و درمان در سخنان خود عنوان کرد که موج چهارم ویروس کرونا در کشور کنترل شده و کشور در حال عبور از این موج است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر