jamejamonline
فرهنگی موسیقی کد خبر: ۹۹۰۰۳۳   ۲۵ دی ۱۳۹۵  |  ۲۲:۲۷

ارکستر سمفونیک تهران در دومین شب جشنواره موسیقی فجر، نواخت.

ارکستر سمفونیک تهران دوباره برای آزادگان نواخت

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، این اجراء شامگاه ٢٥ دی به رهبری شهرداد روحانی در تالار وحدت برگزار شد. ارکستر مایستر این اجراء مازیار ظهیرالدینی بود.


این کنسرت مانند بسیار از اجراهای روز اول جشنواره در ابتدا فاقد بروشور و برگه‌های اطلاع‌رسانی بود. نداشتن بروشور برای قطعات موجب می‌شود مخاطبان به درستی از رپرتوارهای اجرایی و نام نوازندگان مطلع نشوند.

اما پس از پایان اجراء مشاهده شد کتابچه‌هایی که به معرفی اجراهای این جشنواره در تالار وحدت می‌پردازد، توزیع شد.

ارکستر سمفونیک تهران اولین اجرای خود را در سی و دومین جشنواره موسیقی فجر با اثر احمد پژمان برای جانفشانان ایران یعنی "پوئم سمفونی آزادگان" آغاز کرد. این اثر در پنج بخش به نام‌های نیایش، آغاز نبرد، در بند دشمن، نبرد دلیران و جشن برای آزادگان خلق شده است.

حمیدرضا نوربخش -مدیر سی ودومین جشنواره موسیقی فجر- نیز هنگام این اجرا در تالار وحدت حضور داشت.

پس از استراحتی کوتاه این ارکستر دوباره به روی صحنه آمد و قطعات "مارش اسلاو" اثر چایکوفسکی، "پاوان" اثر گابریل فوره را اجراء کرد.

پس از اجرای سمفونی "آوای مردگان" اثر کامیل سن سان، اثر "شبی بر فراز کوه سنگی" اثر مودست موسورسکی نیز نواخته شد.

تشویق‌های پی در پی تماشاچیانی که سالن اجراء را پر کرده بودند، روحانی را به اجرای یکی از قطعات اجرا شده در این کنسرت واداشت.

پس از پایان این قطعه تشویق دوباره مخاطبان باعث شد تا ارکستر سمفونیک تهران دوباره دست به ساز شود و قطعه "رقص مجارستانی" را اجراء کند.

روحانی پس از پایان این کنسرت رو به مخاطبان گفت: ما قرار نبود قطعه بیز بنوازیم اما شما این‌قدر خوب بودید که دو قطعه بیز نواختیم.

فرزاد طالبی -مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد- و علی‌اکبر صفی‌پور -مدیرعامل بنیاد رودکی- نیز به تماشای این اجراء نشسته بودند.

این اجراء با نظم و به‌موقع برگزار شد و مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت.

ارکستر سمفونیک تهران در این دوره از جشنواره موسیقی فجر یک شب دیگر (پنجشنبه ٣٠ دی) با ارکستر ایتالیا به روی صحنه خواهد رفت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صدای گام دوم در «رادیو انقلاب»

صدای گام دوم در «رادیو انقلاب»

رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم تصریح می‌کنند: «انقلاب‌ اسلامی پس از نظام‌سازی، به رکود و خاموشی دچار نشده و نمی‌شود و میان جوشش انقلابی و نظم سیاسی و اجتماعی تضاد و ناسازگاری نمی‌بیند، بلکه از نظریه نظام انقلابی تا ابد دفاع می‌کند.»

کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

یک پیشرفت خیره‌کننده

یک پیشرفت خیره‌کننده

گمانم سال ۸۷ بود که گزارشی رفته‌بودیم درباره این‌که جایگاه کتاب در سبد خانوارها چقدر است؟ تیتر گزارش از آنهایی بود که به یاد می‌ماند؛ کباب یا کتاب؟ بعد هم قیمت کتاب را ( که آن زمان بسیار ارزان بود) قیاس کرده‌بودیم با خوراکی‌ها.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر