jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۸۷۱۱۴   ۱۸ دی ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

رئیس فدراسیون فوتبال در حاشیه جلسه هم‌اندیشی راهکارهای پیشگیری و مبارزه با فساد در فوتبال در مورد مسائل مطرح شده در این نشست، حرف‌های جالبی زد و گفت که هیچ خط قرمزی در این زمینه وجود ندارد: «خط قرمزی نداریم و با فساد برخورد می‌کنیم. در این جلسه درباره فساد در فوتبال دو گروه صحبت می‌کردند؛ گروه اول می‌گفتند اصلا در فوتبال فسادی وجود ندارد که در نشست امروز پذیرفتند در فوتبال فسادهایی هست و گروه دیگر می‌گفتند کل فوتبال فاسد است که در این جلسه مشخص شد این‌گونه نیست. ما گفتیم هر کسی مدرکی دارد آنها را ارائه کند، قرار هم بر این شد هرکسی هر مدرک مستدلی دارد، ارائه کند.»

او با بیان این‌که در این زمینه باید همه به ماجرا ورود کنند، گفت: «دستگاه‌ها باید امنیت لازم را ایجاد کنند تا افراد از حرف زدن نترسند. باید امنیت کافی وجود داشته باشد که اگر کسی خواست حرف بزند، بعد از حرف‌هایش نگران آینده نباشد. همچنین قرار است اگر بحث مجرمانه‌ای درباره فساد در فوتبال وجود داشته باشد حتما به دادگاه ارجاع داده شود. امروز مسئولان دادستانی هم بودند و قرار شد پرونده‌ها به‌صورت جدی پیگیری شود، هدف ما مچ‌گیری نیست بلکه می‌خواهیم پیشگیری کنیم. البته در جلسه امروز از مجلس افرادی حضور نداشتند.»

او در پایان درباره این‌که آیا فساد در فوتبال وجود دارد یا نه گفت: «پرونده‌های مختلفی وجود دارد و دو پرونده در خصوص رمالی وجود دارد. در این جلسه به این نتیجه رسیدیم که در فوتبال فساد هست اما سازمان‌یافته نیست. باید در این مورد صبوری کرد و کار عاقلانه و منطقی را پیش برد. راه‌حل منطقی این است که تک‌تک افراد را بخواهیم و با آنها برخورد جدی شود.»

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

خدای مهربان، ما خیلی ضعیفیم، خیلی ضعیف‌تر از آن‌که دیگران تصور می‌کنند، ما خیلی حتی ضعیف‌تر از آن هستیم که خودمان تصور می‌کردیم.

مساله FATF با ما چیست؟

مساله FATF با ما چیست؟

گروه ویژه اقدام مالی موسوم به اف‌ای‌تی‌اف یک سازمان بین‌الدولی است که توسط ایالات متحده آمریکا و متحدان آن (گروه هفت) در شهر پاریس و در سال ۱۹۸۹ میلادی پایه‌گذاری شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر