jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۹۸۶۴۱۴   ۱۵ دی ۱۳۹۵  |  ۱۱:۳۷

مصاحبه برانکو درباره ضعف فدراسیون در برنامه ریزی و انتقاد او از کی روش عواقب سنگینی را برای ملی پوشان پرسپولیس به دنبال داشت.

شنیده ام کی روش پرسپولیسی ها را با توهین و فریاد اخراج کرده است / زمان ما قلیان باب نبود

به گزارش جام جم آنلاین ، کی روش که با تیم ملی به اردوی دبی رفته پس از اینکه متوجه صحبت های برانکو شد تصمیم عجیبی گرفت؛ دیپورت کردن هفت ملی پوش پرسپولیسی به ایران. این تصمیم عجیب کی روش انتقادات و بحث های فراوانی را به دنبال داشته است. به نظر می رسد در میان اهالی فوتبال کمتر کسی پیدا می شود که حق را به کی روش بدهد. به هر حال او موافقان خود را هم دارد.

رضا شاهرودی بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال ایران و پرسپولیس در رابطه با این اتفاقات و ماجراهای دیگر روزهای اخیر فوتبال ایران حرف های زیادی برای گفتن دارد.

-اکنون اختلاف بین کی روش و برانکو و دیپورت کردن بازیکنان پرسپولیسی از اردوی دبی بحث داغ محافل فوتبالی است. نظر شما در اینباره چیست و حق را به چه کسی می دهید؟

صد در صد حق با برانکوست. تیم ملی یک بازی دوستانه در دبی داشته و حالا این بازی لغو شده است. با لغو این بازی نبود بازیکنان پرسپولیس در تیم ملی آن هم در شرایطی که این تیم در لیگ برتر موقعیت حساسی دارد خواسته ای منطقی بود. کی روش هم باید شرایط حساس برخی از تیم ها را بپذیرد. این خواسته ای بود که می توانست بین کی روش و برانکو معقول و منطقی حل شود نه اینکه به بازیکنان تیم ملی اینگونه بی حرمتی شود.

به نظر شما برای جلوگیری از اتفاقاتی مثل این چه راهکارهایی باید در نظر گرفته شود؟

فدراسیون فوتبال باید برنامه ای حرفه ای برای کی روش در نظر بگیرد و آن را به وی تحمیل کند. ما باید برنامه ای مثل لیگ های معتبر اروپایی داشته باشیم به این ترتیب که بازیکن 72 ساعت در اختیار تیم ملی کشورش باشد سپس به تمرینات باشگاهش برگردد. حالا اگر این از فوتبال ما برنمی آید حداکثر پنج روز برای همراهی تیم ملی از سوی بازیکنان در نظر بگیرند و پس از پنج روز بازیکن به باشگاه برگردد. باشگاه برای بازیکن هزینه می کند و حالا طبیعی است که انتظار دارد بازیکنانش را به موقع و سر وقت در اختیار داشته باشد. فدراسیون باید برنامه مشخصی را برای کی روش و تیم ملی در نظر بگیرد تا همه چیز به هماهنگی برسد.

فکر می کنید قصد و منظور کی روش از تصمیمی که در قبال حرف های کی روش اتخاذ کرد چیست؟

نمی دانم ولی باید این را در نظر داشته باشیم که هر دو مربی دوست دارند با کل نفرات کار خود را انجام بدهند.

با این اتفاقی که افتاد (بازگرداندن هفت پرسپولیسی از سوی کی روش به ایران) فکر می کنید اردوی تیم ملی فوتبال ایران در دبی چه تاثیری بر آمادگی این تیم بگذارد؟

این اردو از نظر روحی و روانی قطعا تاثیری معکوس خواهد داشت. شان و شخصیت چند بازیکن ملی پوش و پرسپولیسی از سوی کی روش زیر سوال رفته است. من شنیده ام که کی روش این هفت پرسپولیسی را با توهین و داد و بیداد از تیم ملی بیرون کرده است. حالا بازیکن در هر جایگاهی از فوتبال باشد با این اتفاق از نظر روحی و روانی کاملا به هم می ریزد. بازی دوستانه بوده و حالا لغو هم شده است. چه نیازی به این کارها بود؟ کی روش باید درک می کرد که برانکو بازیکنان ملی پوش خود را در اختیار ندارد و علاوه بر آن دو بازیکن دیگر هم به دلیل خدمت سربازی مجبور به جدایی شده اند.

حالا به نظرتان فدراسیون در مقابل این رفتار کی روش باید چه حرکتی از خود نشان بدهد؟ قاطعانه برخورد کند یا اینکه مثل همیشه با او مماشات کند؟

باید برخورد بسیار قاطعانه ای با کی روش شود. کی روش مربی بزرگی است و خیلی به فوتبال ملی ما کمک کرده اما قرار نیست هر کار دلش خواست بکند. همانطور که گفتم فدراسیون باید با کی روش در اینباره جلسه ای بگذارد.

بگذریم. الان شرایط خودتان چگونه است؟ هنوز جایی مربی گری نمی کنید؟

خیر. نوبت به ما نمی رسد.

چرا؟دلیلش چیست؟

دلیلش کاملا مشخص است. سال هاست فوتبال ایران بین 14، 15 مربی مدام می چرخد. این چرخه معیوب همچنان می چرخد. چند مربی ثابت وجود دارند که سال هاست حضور دارند و قصد کنار رفتن هم ندارند.

چرا چنین چرخه ای وجود دارد؟

نمی دانم. البته اگر موشکافانه به ماجرا نگاه کنیم متوجه می شویم که همه چیز دلال بازی است. همه چیز با دلال بازی پیش می رود، چه در زمینه انتخاب مربی و چه در زمینه انتخاب بازیکن. اگر هم عزم راسخی برای مقابله با این شرایط وجود داشته باشد فقط دو ماه طول می کشد و پس از آن همه چیز دوباره به حال خود رها می شود.

از این مساله هم بگذریم. چند روز پیش انتشار گزارش موسسه ایفمارک هم جنجالی شد. بر اساس گزارش این موسسه درصد قابل توجهی از بازیکنان شاغل در لیگ برتر سیگار و قلیان می کشند. نظرتان در اینباره چیست؟

ورزشکار اسمش رویش است. نباید به طرف این مسائل برود. آنها الگو هستند و قشنگ نیست که چنین شرایطی به وجود بیاید. البته من خودم در لیگ های ترکیه و چین بازی کرده ام و می دیدم که این مسائل آنجا هم وجود دارد. به هر حال فرهنگ ما با اینها فرق می کند و باید بیشتر مراقب باشیم. البته قلیان در زمانی که ما فوتبال بازی می کردیم باب نبود و پس از دوره ما آمد. ورزشکاران برای بازیکنان جوان تر و سایر افراد الگو هستند و نباید به طرف چنین چیزهایی بروند.

چیز دیگری که خیلی در فوتبال ایران حساسیت ایجاد کرده افشای رسوایی های اخلاقی در برخی از مدارس فوتبال و رده های پایه فوتبال از سوی مربیان است.

من هم شنیدم و متاسف شدم. همانطور که گفتم اگر تصمیمی برای مقابله با شرایط این چنینی وجود داشته باشد فقط دو ماه اجرایی می شود و پس از آن همه چیز رها می شود. به نظر من باید به جدی ترین شکل ممکن با این قضایا برخورد شود. وای به حال فوتبال مملکت ما...

حرف پایانی تان را هم می شنویم؟

امیدوارم پرسپولیس به روند خوبی که اکنون در پیش گرفته ادامه بدهد تا در نهایت به مقام قهرمانی لیگ برتر برسد.

هیلدا حسینی خواه / جام جم آنلاین

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
علی تهرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۵
باسلام:تیم ملی خونه خاله نیست كه هركسی درباره آن اظهار نظر كند.كی روش بااین حاشیه ها ومافیای فوتبال جنگیده ونتیجه ان موفقیتهای تیم ملی وشكست ناپذیری آن در قاره آسیا میباشد.كسانی كه حرفی برای گفتن ندارند همیشه به این حاشیه ها دامن میزنند.درود بر كی روش قیصر فوتبال ایران
۰
۰
شهرام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۵
آقای شاهرودی یادتان رفت موقع خودتان تیم ملی یكماه تو اردو بود اگر كسی اعتراض میكرد با سنگ تو استادیوم می زدینش پرسپولیس هم یك تیم باشگاهی است كه از طرف دولت حمایت میشه 15تا دیگه تیم هست چرا كسی اعتراض به این زشتی نمی كنه. برانكو بیخود موقع اردو تیم ملی شلوغ میكنه چون می خواد دوباره به تیم ملی برسه، پس آقای فرانكو لطفا ساكت شو یا ساكت بردار برو
۰
۰
Mohammad Reza
United States
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۵
با حركات نامعقول این مردك كیروش باید عرض كنم اكثر روزنامهای ورزشی آفریقا ایشان را برای مربیگری تیم ملیشان در آینده نزدیك پیش بینی كرده اند و این موضوع دور از انتظار هم نیست چون ایشان در آن كشور صاحب چندین رستوران و برج هستند و این حركات به پشتوانه همان چیزهایی كه عرض كردم...ولی اینكه وزیر ورزش و مسولان اجازه اینچنین رفتار شرم آوری را به این آقا میدهند جای سوال برای همه هموطنان دلسوز در خارج و داخل است؟
۰
۰
رضا
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۵
كی روش تازه فهمیده پرسپولیسیها چیكار میكنند قاطی كرده مسئولان فوتبال سالهاست چشماشون رو به این قضایا بستن حالا گندش در اومده.
۰
۰
ناصر ر
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۴۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۶
موقعی كه نظم و برنامه نباشد میشه این.
۰
۰
حسین
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۶
همیشه از آب گل آلود چند نفر پیدا میشن ماهی بگیرند حالا ششتقلال داره جوك در میاره شما بفكر تیم خودتون باشید كه نیم فصل دوم از این پایین تر نره.
۰
۰
نرم افزار موبایل
-
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۷
آرش:من حق را به كی روش میدم ما نباید تیم ملی را فدای یك تیم باشگاهی یا خواسته های خود خواهانه یك مربی بكنیم
۰
۰

یادداشت

بیشتر
ما حتما می توانیم

ما حتما می توانیم

خواهر و برادری ژاپنی با هم مدال طلای المپیک توکیو را صید کردند! هر دو جودوکار هستند و هر دو در یک روز در فینال مسابقات حریفان فرانسوی و گرجستانی خود را شکست دادند و قهرمان المپیک شدند.

نابودگر!

نابودگر!

 در سال‌های اخیر بسیار از این گفتیم که فلان مربی مزدور است و فلان ورزشکار هم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر