jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۹۸۵۰۴۹   ۱۲ دی ۱۳۹۵  |  ۰۸:۵۹

پرواز شماره W۵۰۶۵ هواپیمایی ماهان که از تهران عازم دبی بود به‌دلیل نقص فنی شدید و از کار افتادن کامپیوترهای آن در آسمان مجبور به فرود اضطراری در فرودگاه شیراز شد. مسئولان ماهان تلاش می‌کنند مسافران این پرواز را مجدداً سوار این هواپیما کنند.

فرود اضطراری مسافران دبی در شیراز/ اجبار مسافران برای سوارشدن به هواپیمای سانحه‌دیده +عکس

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم یکی از مسافران پرواز W5065 اظهار کرد:‌ پرواز ما حدود ساعت 18:30 دقیقه انجام شد و حدود نیم ساعت بعد و در زمان پذیرایی هواپیما دچار تکان‌های شدید افقی (چپ و راست) شد که خیلی از مسافران فکر کردند که دلیل این تکان‌ها چاله‌های هوایی است.

وی تصریح کرد:‌ اما تکان‌های مربوط به چاله‌های هوایی همیشه عمودی است و حدس زدم که اتفاق دیگری برای هواپیما افتاده است.

وی با بیان اینکه حرکت هواپیما به چپ و راست به‌حدی بود که میزهای پذیرایی به مسافران برخورد کرد و مهمانداران پذیرایی را متوقف کردند، افزود: در این وضعیت بود که همه مسافران به‌جز مسافران خارجی اشهد خودپرواز ش را خواندند. چند دقیقه بعد از این تکان‌ها خلبان هواپیما اعلام کرد "در حال فرود اضطراری در فرودگاه شیراز هستیم".

وی با اشاره به اینکه مهمانداران هواپیما هم در جریان دلیل اصلی فرود اضطراری قرار نگرفتند، اضافه کرد:‌ 5 دقیقه پس از آنکه هواپیما در فرودگاه شیراز نشست، خلبان دوم هواپیما اعلام کرد که "کل کامپیوترهای هواپیما از دست رفته و خدا را شکر می‌کنیم که به‌سلامت نشسته‌ایم".

وی با یادآوری اینکه مسافران این پرواز را در فرودگاه شیراز پیاده و به یکی از سالن‌ها هدایت کردند، گفت:‌ نیم ساعت بعد از فرود اضطراری مسئولان هواپیمایی ماهان گفتند که نقص هواپیما برطرف شده و 5 مهندس آن را تأیید می‌کنند.

وی با ابراز اینکه تعمیر پلی استیشن بیش از نیم ساعت زمان می‌برد و تعمیر هواپیما در نیم ساعت عجیب است، افزود:‌ مسئولان هواپیمایی ماهان گفتند "هر کس می‌خواهد سوار شود و هر که نمی‌خواهد سوار نشود".

وی با تذکر اینکه زمانی که برای هواپیمایی مشکل فنی به وجود می‌آید برای مسافران آن هتل تأمین می‌شود، گفت:‌ یکی از خواسته‌های مسافران تعویض هواپیماست که درخواست عجیب و غریبی نیست.

وی اشاره به اینکه چه تضمینی وجود دارد که هواپیما پس از پرواز دوباره دچار نقص فنی نشده و سیستم ناوبری آن از کار نیفتد،‌ اظهار کرد:‌ عده محدودی از مسافران خارجی دوباره سوار هواپیمای سانحه‌دیده شده‌اند،‌ اما سایر مسافران در سالن را بسته‌اند و حاضر به سوار شدن به هواپیما نیستند.

وی ادامه داد:‌ مردم حق خود را می‌خواهند و آن انجام یک پرواز ایمن است، با این حال برخی مسئولان ماهان در تلاش هستند که تا مسافران را راضی به سوار شدن به هواپیما سانحه‌دیده کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
رضا
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
ایرانی قهرمان !!
۰
۰

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر