jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۹۸۴۷۴۰   ۱۱ دی ۱۳۹۵  |  ۱۵:۰۴

بازیکنان لیگ برتری در آماری که ابتدای فصل از آنها گرفته شده اقرار کرده‌اند که ۷۵ درصد بازیکنان سیگار می‌کشند.

مرکز پزشکی ایفمارک اعلام کرد؛ 20 درصد بازیکنان لیگ برتری سیگار و 50 درصد قلیان می‌ کشند

به گزارش جام جم آنلاین ، انتشار بخشی از نتایج طرح مطالعاتی مرکز پزشکی فیفا در ایران (ایفمارک) آمار قابل توجه شیوع مصرف سیگار و قلیان در لیگ برتر فوتبال را مشخص کرد.

ایفمارک در گزارش خود آورده است:

پیش از شروع لیگ برتر فوتبال در این فصل، از تمامی بازیکنان در ارتباط با مصرف سیگار و قلیان سؤالاتی پرسیده شد. همه بازیکنان به سؤالی مبنی بر اینکه «به نظر شما چند درصد بازیکنان لیگ برتر سیگار می‌کشند؟» پاسخ دادند. از بین پاسخ‌ها 25 درصد بازیکنان پاسخ دادند هیچ بازیکنی سیگار نمی‌کشد و سایر آنها که 75 درصد جمعیت آماری را شامل می‌شدند، بر این عقیده بودند که بازیکنان لیگ برتری سیگار می‌کشند، اما میزان شیوع استفاده از آن را متفاوت گزارش کردند.

با ارزیابی‌های آماری صورت گرفته، به نظر می‌رسد میزان شیوع مصرف سیگار باتوجه به اظهار نظر خود بازیکنان به طور واقعی چیزی حدود 20 درصد باشد. پاسخ‌های جالب‌تر زمانی به دست آمد که از خود بازیکنان پرسیده شد که « آیا خودت سیگار می‌کشی؟» که 99.5 درصد بازیکنان پاسخ خیر را دادند.

این تفاوت آماری در مورد مصرف قلیان هم با شیوه مشابه تکرار شد. در این بین 11 درصد بازیکنان اعتقاد داشتند که هیچ‌کس قلیان نمی‌کشد و 89 درصد بازیکنان معتقد بودند که بازیکنان لیگ برتری قلیان می‌کشند. با آنالیز آماری میزان شیوع مصرف قلیان در میان بازیکنان چیزی حدود 50 درصد به دست آمد. به طور مشابهی 88 درصد بازیکنان اعلام کردند که خودشان قلیان نمی‌کشند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۱
فوتبالی كه بازیكنانش خرید وفروش میشوند ودر ان اثری از تعصب-همیت-غیرت-جوانمردی-مردانگی-ملیت وفاكتورهای دیگر وجود ندارددسیسه وتبانی امری نرمالست.
۰
۰

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها