jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۸۳۲۰۰ ۰۷ دی ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اقدام کریمی‌‌قدوسی، یکی از اعضای کمیسیون امنیت ملی در انتشار عمومی متن اظهارات وزیر خارجه در کمیسیون امنیت ملی تاکید کرد: وزارت خارجه از عدم پایبندی مدعیان اخلاق و تدین به موازین قانونی جلسات محرمانه و نادیده انگاشتن و ذبح مصالح ملی و امنیتی کشور به پای مطامع شخصی و جناحی بسیار متاسف است.

به گزارش ایرنا، بهرام قاسمی تصریح کرد: هر عقل سلیمی که ذره‌ای به فکر منافع ملی و نگران افشای اسرار کشور در برابر بیگانگان و بخصوص آمریکا باشد، می‌داند که نباید صحبت‌های خصوصی وزیر خارجه را که در جمع محدودی از نمایندگان معتمد مجلس بیان شده، افشا کرد.

وی افزود: حتی اگر به متن پیاده شده توسط خود آقای کریمی‌قدوسی نیز رجوع شود، کاملا روشن است که منظور دکتر ظریف از اشتباه، برخی اشتباهات در نحوه موضعگیری عمومی درباره یک موضوع خاص بوده که هیچ ارتباطی با مفاد برجام یا استراتژی مذاکرات و نحوه انجام مذاکرات یا نگارش برجام ندارد. انتشار این سخنان، گرا دادن و اطلاع‌رسانی به آمریکا از تاکتیک‌های مذاکراتی کشور است و می‌تواند موضع مذاکراتی جمهوری اسلامی را در مقابل حرکت‌های آینده آمریکا تضعیف کند و بدیهی است که گناه آن به عهده آقای کریمی‌قدوسی است.

قاسمی گفت: وزارت خارجه از این پس مجبور است برای افشا نشدن تاکتیک‌های مذاکراتی و تصمیمات استراتژیک و حساس ملت و نظام، در نحوه و شکل برگزاری چنین نشست‌هایی دقت بیشتری کند.

در همین حال رئیس و برخی از اعضای کمیسیون امنیت ملی در همین ارتباط، یکشنبه‌شب با وزیر خارجه دیدار کردند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هراس از قدرتمند شدن سوریه

هراس از قدرتمند شدن سوریه

اعلام نظر نخست وزیر سوریه در مورد هدف قرار گرفتن هفت نفتکش که به سمت این کشور در حال حرکت بودند نگرانی‌هایی را دامن زده است.

زمان مناسب برای قطع زنجیره انتقال

زمان مناسب برای قطع زنجیره انتقال

برای کنترل و مهار یک بیماری که تبدیل به اپیدمی شده باید ماهیت بیولوژیک عامل بیماری‌زا را به‌خوبی بشناسیم و نسبت به وضعیت اپیدمیولوژیک آن بیماری نیز آگاهی نسبی داشته باشیم.

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

درست از زمانی که دو خواهر یا دو برادر دوقلوی همسان به دنیا می‌آیند از طرف پدر و مادر و دیگر افراد تناسباتی برایشان در نظر گرفته می‌شود؛ لباس‌های شبیه هم، هدیه‌های کاملا مشابه و برخوردهایی یکسان. در واقع به‌طور ناخودآگاه دو فرزند دوقلو با همدیگر بزرگ می‌شوند در صورتی که ممکن است از خیلی جهات تفاوت‌هایی با هم داشته باشند.

گفتگو

بیشتر
کودکانی با ایمنی ضعیف

از ابتدای تولد کودکان مبتلا به نقص سیستم ایمنی باید تمهیداتی اندیشیده شود تا از عفونت‌ها دور بمانند

کودکانی با ایمنی ضعیف

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر