jamejamonline
استان ها کرمان کد خبر: ۹۸۱۰۴۵ ۰۱ دی ۱۳۹۵  |  ۰۹:۵۸

دادستان عمومی و انقلاب کرمان از انهدام باند عتیقه فروشان قلابی در کرمان خبر داد و گفت: چهار نفر از اعضای اصلی باند دستگیر شدند.

انهدام باند عتیقه فروشان قلابی در کرمان

به گزارش جام جم آنلاین، دادخدا سالاری در گفت‌وگو با میزان گفت: در پی وصول گزارشات و اعلام شکایت احدی مبنی بر اینکه افرادی ناشناس با اغفال وی و شگردهای متقلبانه در قالب فروش عتیقه و سکه های قدیمی میلیاردها ریال از وی کلاهبرداری کرده‌اند.

وی اظهار کرد: پس از انجام تحقیقاتی توسط بازپرس شعبه سوم ویژه مبارزه با جعل و کلاهبرداری دادسرای عمومی و انقلاب کرمان مقابله با افعال مجرمانه متهمین در دستور کار قرار و با تشکیل تیم ویژه در پلیس آگاهی استان و دستورات قضایی جهت شناسایی متهمین صادر و به پلیس ابلاغ شد.

سالاری با اشاره به شگرد این کلاهبرداران افزود: طبق گزارشات تیم عملیاتی و اطلاعاتی ویژه پلیس آگاهی کرمان روند کار مجرمین که بصورت باندی و حرفه ای عمل می‌کردند به این شکل بوده است که با سرقت مدارک شناسایی از داخل خودروها و بعضاً با خرید اسناد هویتی و اجاره‌ای از افراد، در چندین شهر فعالیت مجرمانه داشته و با افتتاح حساب به وسیله مدارک جعلی افراد زیادی را با روش وعده فروش عتیقه و سکه‌های قدیمی اغفال و از آنها مبالغ کلانی کلاهبرداری کرده‌اند.

دادستان کرمان تصریح کرد: پس از چندین ماه کار تحقیقاتی و عملیاتی متهمان شناسایی و محل‌ها و پاتوق‌های آنان مورد تعقیب و مراقبت قرار و در نهایت نیروهای پلیس و تیم عملیاتی به منازل و محل های اختفای مجرمان وارد و چهار نفر از اعضای اصلی باند دستگیر و چندین قبضه سلاح گرم مهمات جنگی و اسناد و مدارک جعلی و سیم کارت های تلفن همراه که متهمین با این وسایل به افعال مجرمانه متعددی اقدام می‌کردند و همچنین مواد مخدر و اسناد و مدارک سرقت شده از افراد مختلف کشف و ضبط شد.

وی اضافه کرد: توسط اعضای این باند میلیاردها ریال از افراد مختلفی کلاهبرداری به عمل آمده و تاکنون چندین حساب بانکی که با سوء استفاده از اسناد سرقتی توسط متهمین افتتاح و از این حساب‌ها سوءاستفاده می‌کردند، مسدود شده است.

سالاری در پایان ضمن قدردانی از تلاشهای شبانه روزی همکاران قضایی و پلیس آگاهی استان کرمان در جهت برخورد قاطع با جرائم سازمان یافته اضافه کردند پرونده مذکور بصورت ویژه مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: