jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۹۷۹۲   ۲۰ خرداد ۱۳۸۱  |  ۲۱:۴۱

معاون فنی و پژوهشی سازمان سنجش آموزش کشور گفت : طرح اصلاح کنکور سراسری در هیات دولت بررسی می شود و در صورت تصویب آن در مجلس سوابق تحصیلی دانش آموزان در امتحان ورودی کنکور لحاظ می شود دکتر محمد حسین پورکاظمی افزود: هدف از ارائه این طرح

کاستن فشار حجمی درسهاست و با اجرای آن دانش آموزان در دوره تحصیل خود بیشتر به سمتعمقی خواندن ترغیب می شوند، چرا که تست زنی به سطحی فکر کردن آنها منتهی می شود وی خاطرنشان کرد: کنکور سراسری باید از حالت رقابتی خارج شود و صرفا یک آزمون سنجش واقعی باشد ؛ به همین منظور امتحان دروس عمومی در یک مرحله و آزمون تخصصی هم که شامل 2 تا 3 درس تخصصی است ، در مرحله بعدی برگزار می شود. به فرض اگر دانش آموزی بخواهد در رشته ادبیات ادامه تحصیل دهد، افزون بر درس عمومی ، صرفا درس ادبیات و عربی رشته علوم انسانی را امتحان می دهد.به گفته وی ، با این طرح ، افزون بر آن که از حجم درسها کاسته می شود، سوابق تحصیلی معدل دانش آموزان نیز در هنگام کنکور لحاظ می شود دکتر پورکاظمی با اشاره به ضعفهای کنکور یک مرحله ای گفت : از ابتدا که این مصوبه با نظر مسوولان غیر متخصص تنظیم و ابلاغ شد، با مشکل رو به رو بود و پس از گذشت چند سال ثابت شد که یک مرحله ای بودن کنکور نمی تواند شیوه صحیحی برای سنجش میزان اطلاعاتدانش آموزان باشد. معاون فنی و پژوهشی سازمان سنجش یادآور شد: با توجه به موافقت آموزش و پرورش در اجرای این طرح ، در صورت تصویب آن در هیات دولت ، آزمون کنکور ساده تر خواهد بود ؛به گونه ای که دانش آموزان با توجه به تلاش دوره تحصیل خود و سوابق تحصیلی شان بتوانند بدون تحمل فشارهای مضاعف ناشی از حجم بالای درسها، در رشته مورد علاقه خود ادامه تحصیل دهند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

معاملات ربوی و نظم عمومی

معاملات ربوی و نظم عمومی

مشاهدات عینی و نتایج حاصل از رصد فضاهای مجازی، حکایت از افزایش تبلیغات برای اعطای وام‌هایی دارد که سرمایه‌گذاران ناشناس روی اموال منقول و غیرمنقولی همچون ملک، خودرو، طلا، سکه، ارز و حتی سیمکارت به متقاضیان ارائه می‌کنند.

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

آخرین خبرها درباره تغییرات وضعیت کرونا در کشور از این حکایت دارد که این روزها ۹شهر خوزستان، در وضعیت قرمز قرار دارد و به‌تازگی هم اولین فرد مبتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در استان قزوین، جان خود را از دست داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر