نشست وزیر ورزش و جوانان و هیات رئیسه فدراسیون فوتبال؛

سلطانی فر: فساد و حواشی بی پایان به وجهه فوتبال صدمه زده است

نشست رئیس و اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال با وزیر ورزش و جوانان عصر امروز در دفتر مسعود سلطانی فر برگزار شد.
کد خبر: ۹۷۹۰۴۲
سلطانی فر: فساد و حواشی بی پایان به وجهه فوتبال صدمه زده است

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان؛ نشست رئیس و اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال با وزیر ورزش و جوانان عصر امروز در دفتر مسعود سلطانی فر- وزیر ورزش و جوانان برگزار شد.
سلطانی فر در این نشست درباره اهمیت فوتبال در کشور گفت: فوتبال مایه وحدت ملی است و شما نماد آن را در شادی جوانان و مردم هنگام صعود تیم ملی به جام جهانی مشاهده میکنید؛ به برکت جمهوری اسلامی ،جوانان ایران در کنار پیشرفت های بزرگ هسته ای ، نانو تکنولوژی و المپیادهای علمی و بسیاری از رشته های مختلف در ورزش و هنر هم سرآمد جهانی هستند.
وی ادامه داد: به نظر من هویت و شخصیت فوتبال نیاز به بازسازی مجدد دارد. به نظرم مباحث گسترده فساد و دعواهای مدیریتی و حواشی بی پایان به شدت به شخصیت و وجهه فرهنگی فوتبال صدمه زده است باید این وضع اصلاح شود نباید اجازه دهیم تعدادی ورزشکار خاص و محدود و برخی تماشاگرنما فضای فوتبال ما را مخدوش کند.
وزیر ورزش و جوانان افزود: موضوع حق پخش را باید بصورت برد - برد با صداو سیما دنبال کنیم .راه ندادن دوربین ها به استادیوم در شان ورزش و فوتبال و مردم نیست این حق مردم و جوانان است که بتوانند بازی های مورد خود را نگاه کنند در یکی دو نوبت که با علی عسگری رییس سازمان صدا و سیما صحبت کردم و امیدوارم به راهکار مناسبی برسیم و با رعایت منافع صدا وسیما ، منافع فوتبال و ورزش هم حفظ شود.
وی تصریح کرد: فوتبال یک صنعت بزرگ است .وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال باید سازوکار این موضوع را ایجاد کنند اطلاع دارم فدراسیون برنامه استراتژیک بازاریابی را تهیه کرده است و امیدوارم به به زودی جنبه اجرایی پیدا کند در هرصورت کاهش دخالت دولت و افزایش حمایت و نظارت از بخش خصوصی و باشگاهها سیاست جدی ما خواهد بود.
سلطانی فر درباره میزبانی کشورمان از مسابقات مهم بین المللی هم گفت: کشور ما از هر جهت توان میزبانی بازیهای بزرگ را دارد این موضوع نمادی از ثبات ، آرامش و اقتدار و امنیت جمهوری اسلامی است و پیام های خوب حتی سیاسی برای دنیا دارد و حداقل آن برای کشور بالا بردن استانداردهای فنی و زیر ساختی است.
وزیر ورزش و جوانان در پایان صحبتهای خود خاطرنشان کرد: به نظر من فوتبال و ورزش کشور نیازمند یک موزه است.در حال حاضر جام های استقلال و پرسپولیس از جام تخت جمشید تا امروز کجاست چگونه نگهداری می شوند؟ این موزه هم جمع آوری هویت و افتخارات ملی و هم فرصت خوبی برای انتقال فرهنگی و نسلی این افتخارات و اسناد است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها