خبر سلامت

مصرف آجیل خطر انواع بیماری‌ها را کاهش می‌دهد

کسانی که عادت به مصرف روزانه آجیل دارند خطر ابتلا به بسیاری از مشکلات سلامت مثل بیماری‌های قلبی و سرطان را در خود کاهش می‌دهند. براساس نتایج یک مطالعه، مصرف مشتی آجیل به طور روزانه، با کاهش خطر ابتلا به طیف گسترده‌ای از بیماری‌ها ارتباط دارد. در حقیقت مصرف 20 گرم آجیل در روز، ریسک بیماری‌های قلبی عروقی را تا 30 درصد، مرگ زودرس را تا 22 درصد و خطر ابتلا به سرطان را 15 درصد کاهش می‌دهد.
کد خبر: ۹۷۸۸۹۹

گروهی از محققان امپریال کالج لندن و نیز محققان دانشگاه علم و فناوری نروژ، نتایج 20 مطالعه‌ای را که درخصوص 800 هزار نفر ـ از جمله 12 هزار بیمار قلبی، 9000 فرد مبتلا به سکته مغزی و 18 هزار بیمار مبتلا به سرطان ـ انجام شده را گردآوری و آنها را بار دیگر ارزیابی کردند.

بررسی محققان نشان می‌دهد ریسک ابتلا به انواعی از بیماری‌ها در مصرف‌کنندگان انواع آجیل کاهش می‌یابد و این نشانه‌ای قوی از وجود رابطه اساسی میان مصرف این مواد غذایی و کاهش مرگ و میر ناشی از انواع بیماری‌هاست. مصرف مقدار کمی از این مواد غذایی تاثیرات بسیار عمده‌ای بر جای می‌گذارد.

تاثیر آجیل بر سلامت

آجیل صرف‌نظر از پروتئین فراوان، تاثیرات زیادی بر سلامت دارد. براساس اعلام کلینیک مایو، آجیل به‌دلیل دارابودن چربی‌های غیراشباع و دیگر مواد مغذی ضروری برای قلب بسیار مفید است. تحقیقات نشان داده‌اند آجیل می‌تواند سلامت قلب را تامین کرده و خطر مرگ زودرس ناشی از بیماری‌های قلبی و دیگر مشکلات سلامت را کاهش دهد. با این حال این اولین بار است که یک تحقیق گسترده برای تعیین میزان دقیق این کاهش انجام می‌شود.

آجیل سرشار از ترکیبات مفید برای سلامت ازجمله چربی‌های غیر اشباع، اسیدهای چرب امگا3، فیبر، ویتامین E، استرول‌های گیاهی و آمینو اسید ال آرژنین است. محققان نویسنده این پژوهش در پایان نوشتند تحقیقات ما شواهد بیشتری دراین زمینه فراهم می‌کند که مصرف آجیل خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب، سکته مغزی، بیماری‌های قلبی - عروقی، سرطان ها، انواع علل مرگ و میر و احتمالا مرگ و میر ناشی از دیابت، بیماری‌های تنفسی و عفونی را کاهش می‌دهد.

منبع: scienceworldreport.com

مترجم: یاسمین مشرف

جام‌جم

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها