واکنش بشار اسد به سقوط پالمیرا / هدف برخی از آتش بس نجات تکفیری ها است

رئیس جمهور سوریه در سخنانی با اشاره به یورش گسترده اخیر تروریست های تکفیری به شهر تاریخی «تدمر» در حومه استان حمص، گفت: این اقدام در واکنش به پیشروی ارتش سوریه در «حلب» اتفاق افتاد.
کد خبر: ۹۷۸۸۰۰
واکنش بشار اسد به سقوط پالمیرا / هدف برخی از آتش بس نجات تکفیری ها است

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، بشار اسد در گفتگو با شبکه «روسیا الیوم» به یورش گسترده اخیر تروریست های تکفیری به شهر تاریخی «تدمر» در حمص واکنش نشان داد.

وی افزود: تروریست های تکفیری برای جبران شکست سنگینی که در حلب متحمل شدند، تدمر را مورد هجوم قرار دادند.

اسد همچنین اظهار داشت: در حال حاضر وضعیت شهر تاریخی تدمر برای غرب مهم نیست، چراکه این تکفیریها هستند که بر آن مسلط شدند. اگر نیروهای ارتش بر این شهر سیطره داشتند، اکنون شاهد نگرانی غربی ها برای غیرنظامیان و آثار باستانی تدمر بودیم.

رئیس جمهور سوریه ادامه داد: زمانی که حلب به طور کامل به تسلط نیروهای سوری درآید، نگرانی غربی ها و رسانه های وابسته به آنها از وضعیت غیرنظامیان نیز آغاز می شود.

اسد افزود: با این حال، هنگامی که تکفیری ها به قتل و کشتار مردم می پردازند و یا به صورت گسترده به شهر تاریخی تدمر یورش می برند و تمامی آثار باستانی را نابود می کنند، هیچ صدایی از سیاستمداران غربی در اعتراض به این رخدادها شنیده نمی شود.

وی همچنین در بخشی از سخنان خود با اشاره به تلاش برخی کشورها از جمله آلمان، انگلیس، فرانسه، ایتالیا، کانادا و ایالات متحده آمریکا برای برقراری آتش بس در حلب، گفت: هدف اصلی تلاش این کشورها برای آتش بس در حلب، نجات تکفیریهاست.

گفتنی است، تروریست های تکفیری داعش چندی پیش به صورت گسترده به شهر تاریخی تدمر در استان حمص یورش بردند.

یورش تکفیریها به تدمر با مقاومت سرسختانه نیروهای سوری مواجه شد. جنگنده های روسیه نیز در جریان بمباران مواضع آنها در تدمر بیش از ۳۰۰ تکفیری را به هلاکت رساندند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۲
روح الله
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۴
۰
۰
تبریك عرض میكنم یا بشار این پیروزی بزرگ حلب را//// و لعنت بر امریكای پست و فرومایه
ایرانی
Saudi Arabia
۱۹:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۴
۰
۰
بابا تو چطور رئیس جمهوری هستی ؟ یك جارو می گیری و جای دیگری رو رها می كنی ؟! الان وقت این سهل انگاری بود كه تدمر را تحویل تروریستها بدی ؟
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها